• Informacje na temat:

  żyła bezimienna

Artykuły na temat: żyła bezimienna
 • Pamięci bezimiennych zmarłych gdańszczan

  Wspólną modlitwą na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy w Gdańsku uczcili duchowni ośmiu wyznań pamięć bezimiennych zmarłych gdańszczan. Modlitwa ekumeniczna w tym miejscu w dniu Wszystkich Świętych odbyła się już po raz ósmy.

 • Półtoraroczny chłopiec, którego ciało znaleziono 19 marca w stawie na obrzeżach Cieszyna, spoczął w piątek na miejscowym cmentarzu komunalnym. Dziecku towarzyszyli w ostatniej drodze duchowni: katolicki i luterański oraz setki cieszynian, także z dziećmi. Do dziś nie udało się ustalić tożsamości chłopca.

 • Bezimienny chłopczyk ma już swój nagrobek

  Złamane kamienne serce i smutny wiersz - tak wygląda nagrobek na cieszyńskim cmentarzu komunalnym 2-letniego chłopczyka, którego ciało znaleziono 19 marca w stawie w Cieszynie-Gułdowach.

 • Nie tylko tacą Kościół żyje

  ...popełniam grzech. - Albo darczyńcy - kontynuuje ojciec Grodzki. - Ogłasza się wtedy na mszy: ofiara bezimienna, ofiara od rodziny takiej a takiej, czasami zdarza się, że jakiś zakład przeznacza na...

 • Hip-hop żyje (na Śląsku)

  Śląscy artyści udowadniają, że hip-hop ma się dobrze i ci, którzy już go pogrzebali wkrótce zmienią zdanie. Nachodzi "Silesia na Śląskich Bitach"

 • "Był sobie chłopczyk" - konkurs

  Ta historia zaczyna się od nietypowego pogrzebu bezimiennego chłopca, pogrzebu, na który przybyły tłumy. Dziś wiemy, że był to Szymon z Będzina, którego śmierć rodzice ukrywali przez dwa lata. Ewa Winnicka, autorka świetnych reporterskich opowieści, rusza tropem tej głośnej sprawy, żeby sprawdzić na miejscu, jak można było tak długo ukrywać śmierć dziecka. Krok po kroku rekonstruuje wydarzenia, które zakończyły się tragedią. I być może nikt by się nie dowiedział, że chłopczyk nie żyje, gdyby...

 • Modlitwa ekumeniczna na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy

  Duchowni dziewięciu wyznań uczcili w czwartek wspólną modlitwą na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy w Gdańsku pamięć bezimiennych zmarłych gdańszczan. Ekumeniczne spotkanie w Dniu Wszystkich Świętych odbyło się już po raz jedenasty.

 • Córka Ireny Sendlerowej: Mama uważała, że nie liczy się pochodzenie, religia. Liczy się człowiek

  ...w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Janina Zgrzembska - córka Ireny Sendlerowej. Jak dodała, gdyby jej mama żyła, "patrzyłaby z przerażeniem na syryjskie dzieci, na niemożność stworzenia im jakiejkolwiek pomocy". "Gdyby żyła, zrobiłaby wszystko, żeby tworzyć tzw. korytarze humanitarne" - wyjaśniła Zgrzembska. W rozmowie z Marcinem Zaborskim podkreśliła, że "demony antysemityzmu" budzą się...

 • Andrzej Duda do Powstańców: Polska jest wreszcie wolna

  "Powstańcom chcemy zameldować po tylu latach: Polska jest wreszcie wolna, odzyskuje pamięć i siły, żyje" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości na Cmentarzu Powstańców Warszawy przez szefową Kancelarii Prezydenta Halinę Szymańską.

 • "Ognisko Pamięci" na Kopcu Powstania Warszawskiego. "Powstańcy dają lekcję jedności"

  ​We wtorek wieczorem na Kopcu Powstania Warszawskiego rozpalono Ognisko Pamięci. Ogień został przyniesiony przez sztafetę pokoleń z Grobu Nieznanego Żołnierza i będzie płonął przez 63 dni. Powstańcy dają przykład jak żyć, dają lekcję jedności - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.

Dyskusje na temat: żyła bezimienna
 • Re: "wSieci": O. Rydzyk chwali rząd, oskarża o zdradę i przestrzega przed islamem

  Informuję. Doceniam to, co piszesz. Trochę może surowo. Bóg jest miłością i do Niego należy ostatnie słowo. Ja jestem zwykłą ~ bezimienną, która wierzy bezgranicznie w miłosierdzie Boga. A zzz pisał, że teściowa żyła przykładnie. Myślę, że miłosierny Bóg obejmie swoją miłością i tę panią. On jest bardziej kochający, niż każdy z nas. Z Bogiem. Dobranoc:-)