• Informacje na temat:

  zygmuntówek

Artykuły na temat: zygmuntówek
 • Zygmuntówka - tak brzmi wybrana przez internautów nazwa nowego ciastka warszawskiego, ogłoszona podczas czwartkowej konferencji prasowej w teatrze Kamienica w Warszawie. Ciastko wyglądem przypomina królewską koronę.

 • W Karkonoszach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Alarm został ogłoszony w Dolinie Łomniczki i w Białym Jarze.

 • Tour de Ostrowiec

  Z roku na rok w Ostrowcu Św. przybywa ścieżek rowerowych.- Przy drogach gminnych jest ich już prawie 8 kilometrów - poinformował prezydent Jarosław Wilczyński.

 • Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy dawnej kawiarni "Niespodzianka", quizy na tematy związane z przemianami 1989 roku, ale przede wszystkim spotkanie Tadeusza Mazowieckiego z mieszkańcami stolicy wypełniły obchody 20. rocznicy powołania pierwszego niekomunistycznego rządu RP.

 • Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Karkonoszach

  W Karkonoszach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Alarm został ogłoszony w Dolinie Łomniczki i w Białym Jarze. Ze względu na dość duże prawdopodobieństwo schodzenia lawin, goprowcy przestrzegają przed pieszymi wycieczkami w góry. W dodatku szlaki są bardzo oblodzone.

 • Powodzie na południu kraju

  Woda wdziera się do domów, niszczy uprawy, podmywa drogi. Ulewy i powodzie najbardziej dały się we znaki mieszkańcom województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Od przedwczoraj z powodu żywiołu życie straciło już 9 osób. Setki musiały opuścić swoje domy.

 • Zima powraca, narciarze ruszają na stoki

  Zima nieśmiało powraca. Na Dolnym Śląsku i w Beskidach od rana jest delikatny mróz i prószy śnieg. Coraz więcej narciarzy pojawia się wiec na strokach. Reporterzy RMF FM sprawdzali na które stoki mogą się wybrać spragnieni białego szaleństwa narciarze.

 • 9 ofiar śmiertelnych, gwałtowny wzrost poziomu wód w rzekach, alarmy powodziowe, lokalne podtopienia, ewakuacja ludzi i mienia z zalanych budynków - tak wygląda sytuacja w Polsce po fali ulewnych burz jakie przeszły przez południową część kraju. Synoptycy ostrzegają: ulewne deszcze i burze znów przejdą nad kilkoma regionami Polski od Małopolski i Górnego Śląska po Wybrzeże Gdańskie oraz Mazury. W czasie burz będzie wiał porywisty wiatr. W południowej Polsce nadal obowiązuje stan zagrożenia...

 • Na narciarzy i snowboardzistów w ten weekend czekają w górach wyśmienite warunki do jazdy. Stoki są dobrze naśnieżone, wyciągi pracują od Sudetów aż po Karpaty. Wg synoptyków, sprzyjać będzie także pogoda.

 • W weekend pogoda nie zawiedzie narciarzy i snowboardzistów. Jedynie wysoko w górach szyki może nieco popsuć dość silny wiatr. By ułatwić Wam wybór miejsca, w którym warto poszusować, przygotowaliśmy miniraport narciarski.