• Informacje na temat:

  złudzenie optyczne

Artykuły na temat: złudzenie optyczne
 • Seksizm jest optycznym złudzeniem

  Ona i on. Kobieta i mężczyzna. Prawa i lewy, albo lewa i prawy? Kto by przypuszczał, że po 100 latach emancypacji można się spierać o to, kto po czyjej siedzi stronie. A właśnie taka dyskusja toczy się właśnie wśród widzów BBC. Podnieśli wrzawę, ponieważ nowy prezenter programów śniadaniowych tej stacji zasiadł po prawej stronie swej bardziej doświadczonej prezenterki. Zdaniem cerberów równouprawnienia, powinno być na odwrót.

 • Niemcy testują "trójwymiarowe" przejście dla pieszych

  Odpowiednio domalowane elementy do pasów mogą spowodować nie tylko złudzenie optyczne, ale także zwiększyć widoczność przejść dla pieszych. Takie rozwiązanie testuje się właśnie w Niemczech.

 • Przy dużym stole jemy mniej

  Chcesz mniej jeść? Podawaj mniejsze porcje przy większym stole - radzą naukowcy z Kalifornii. Wyniki ich badań, opublikowane na łamach czasopisma "Journal of the Association for Consumer Research" wskazują na to, że wielkość stołu ma istotny wpływ na to, jak postrzegamy jedzenie, które się na nim znajduje. A kluczem do sukcesu jest tu właściwie... złudzenie optyczne.

 • Ile widzisz kropek? Niezwykła zagadka hitem sieci

  Zagadka oparta na iluzji optycznej to hit ostatnich dni. Ile kropek jesteś w stanie zobaczyć na rysunku?

 • Piłka na mundial. Bramkarzom tylko wydaje się, że leci niestabilnie...

  ...mogą być... złudzenia optyczne.

 • Wśród tych figurek C-3POs ukrywa się… Oscar

  ...podobieństwo, uznałem, że to dobry pomysł na stworzenie złudzenia optycznego – tłumaczy twórca rysunku Mike Rogalski. Zawsze intrygował mnie fenomen takich rysunków w internecie. To miłe, że poświęca się tyle uwagi prostemu złudzeniu optycznemu. Odzew na ten obrazek przeszedł moje najśmielsze wyobrażenia - dodaje Rogalski. W grudniu furorę wśród internautów zrobił obrazek pandy ukrytej wśród bałwanów...

 • Legendarny raper wrócił zza grobu jako hologram. ZOBACZ FILM

  Prawdziwy szok przeżyli uczestnicy koncertu podczas Coachella Festival w Californii, gdy zobaczyli na scenie... Tupaca Shakura. Legendarny raper powrócił na scenę jako hologram. Złudzenie optyczne jest tak fantastycznie dopracowane, że oglądając film z koncertu trudno uwierzyć, iż to nie żywy Tupac wykonał swoje największe przeboje.

 • Najnowsza technologia "optycznego kamuflażu" opracowywana na Uniwersytecie w Tokio niemal do złudzenia przypomina płaszcz-niewidkę, coś co znamy jedynie z filmów o czarodziejach.

 • W Pizie ma powstać druga krzywa wieża. Nowa konstrukcja - ze stali i szkła, będzie jednak na wskroś nowoczesna i… zdecydowanie prosta. Efekt pochylenia – jak tłumaczy architekt – ma być złudzeniem optycznym.

 • Hit internetu. Czy dostrzeżesz na zdjęciu owce?

  Na fotografii, którą Kennedy umieściła na Twitterze, widać pole, a na nim leżący śnieg. Obraz wydaje się absolutnie nudny. Pewnie nikt nie zwróciłby na to ujęcie uwagi, gdyby nie podpis: ledwo udało mi się odnaleźć moje owce dziś rano! Jak się okazuje, zdjęcie udało się tak wykonać, że powstało złudzenie optyczne, a stado owiec jest niemal niezauważalne. Po uważnym obejrzeniu fotografii można...

Zdjęcia na temat: złudzenie optyczne
Wideo na temat: złudzenie optyczne
 • Fascynujące czekoladowe złudzenie optyczne

  Bardzo smakowita iluzja sfilmowana na wystawie dotyczącej słodyczy w Melbourne (Australia).

 • Niesamowita iluzja optyczna! Będziecie zdumieni

  Gyeonggi, Korea Południowa. Czy ten obraz się porusza? Osoba oglądająca nagranie może mieć problem ze znalezieniem odpowiedzi na to pytanie. Wszystko z powodu iluzji optycznej, która płata figle naszemu umysłowi. Przez złudzenie i w zależności od kąta patrzenia na dzieło, namalowane na płótnie budynki wyglądają, jakby się składały. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne

Dyskusje na temat: złudzenie optyczne