• Informacje na temat:

  wyładowanie atmosferyczne

Artykuły na temat: wyładowanie atmosferyczne
 • Groźne burze nawiedzają Australię, przynosząc silne deszcze i wiatry. Jedna z głównych ulic Canberry ucierpiała z powodu powodzi i zamknięto ją na kilka godzin. Nagranie wyładowań atmosferycznych w stolicy pokazuje ukazuje wielką siłę żywiołu.

 • ​Łódzkie: Trzy duże pożary po wyładowaniach atmosferycznych

  Trzy duże pożary powstałe w Łódzkiem od wyładowań atmosferycznych gasiło lub gasi w sumie kilkanaście zastępów straż pożarnej. Nie ma osób poszkodowanych - poinformował w sobotę PAP rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

 • Trzy duże pożary po wyładowaniach atmosferycznych, zginęło kilka sztuk bydła

  ​Duże pożary w Łódzkiem po gwałtownych wyładowaniach atmosferycznych. Od pioruna zapaliła się między innymi stodoła w miejscowości Wilkszyce w powiecie sieradzkim.

 • 5 amerykańskich śmigłowców wylądowało w polu w Krzęcinie

  Powodem decyzji pilotów były trudne warunki atmosferyczne - mgła uniemożliwiła dalszy lot. To drugi podobny przypadek w tym roku. We wrześniu na rzepakowym polu w niewielkiej miejscowości Gruta  w województwie kujawsko-pomorskim wylądowało sześć amerykańskich śmigłowców bojowych.

 • W południowej Brazylii wylądował balon Solo Spirit, w gondoli którego Amerykanin Steve Fosset samodzielnie próbował okrążyć kulę ziemską. Do przerwania podróży zmusiły Fosseta burze nad Atlantykiem - to miał być kolejny etap jego podróży.

 • 70 lat temu wojska alianckie wylądowały w Normandii

  Rankiem 6 czerwca 1944 r. siły zbrojne alianckich państw zachodnich rozpoczęły największą w czasie II wojny światowej operację desantową - lądowanie w Normandii. Była ona częścią operacji "Overlord", otwierającej drugi front w Europie.

 • Prom Endeavour wylądował na Florydzie

  Lądowanie odbyło się w godzinę po zachodzie słońca i było nieco opóźnione ze względu na zbyt duże zachmurzenie w rejonie lądowania. Wahadłowiec wykonał dodatkowe okrążenie Ziemi, podczas którego warunki atmosferyczne poprawiły się na tyle, że kierownictwo misji wydało zgodę na lądowanie. Celem misji było dostarczenie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) pierwszej sekcji japońskiego...

 • Gen. Majewski: Jak-40 wylądował, mimo polecenia odejścia

  Gen. Majewski poinformował, że po lądowaniu Jaka-40 wieża smoleńskiego lotniska poskarżyła się Okęciu, że "zuchy" z polskiego samolotu nie wykonały polecenia odlotu.

 • Potężne tornada w USA. Lotniska sparaliżowane

  Południowe stany USA od Florydy po Teksas nawiedziły potężne burze. W Alabamie tornado zabiło cztery osoby. Wyładowanie atmosferyczne zakłóciły ruch lotniczy w stanach leżących wzdłuż Zatoki Meksykańskiej.

 • Polski dreamliner nie wylądował w Wiedniu. Zawrócił do Warszawy

  ...atmosferyczne, jest mglisto. Dlatego polski dreamliner nie mógł wylądować na tamtejszym lotnisku. Po wykonaniu kilku okrążeń - wrócił do Polski. Tuż po godz. 11 wylądował na warszawskim Okęciu. Pasażerowie...

Zdjęcia na temat: wyładowanie atmosferyczne
Wideo na temat: wyładowanie atmosferyczne
Dyskusje na temat: wyładowanie atmosferyczne