• Informacje na temat:

  wyładowanie atmosferyczne

Artykuły na temat: wyładowanie atmosferyczne
 • Groźne burze nawiedzają Australię, przynosząc silne deszcze i wiatry. Jedna z głównych ulic Canberry ucierpiała z powodu powodzi i zamknięto ją na kilka godzin. Nagranie wyładowań atmosferycznych w stolicy pokazuje ukazuje wielką siłę żywiołu.

 • 5 amerykańskich śmigłowców wylądowało w polu w Krzęcinie

  Powodem decyzji pilotów były trudne warunki atmosferyczne - mgła uniemożliwiła dalszy lot. To drugi podobny przypadek w tym roku. We wrześniu na rzepakowym polu w niewielkiej miejscowości Gruta  w województwie kujawsko-pomorskim wylądowało sześć amerykańskich śmigłowców bojowych.

 • W południowej Brazylii wylądował balon Solo Spirit, w gondoli którego Amerykanin Steve Fosset samodzielnie próbował okrążyć kulę ziemską. Do przerwania podróży zmusiły Fosseta burze nad Atlantykiem - to miał być kolejny etap jego podróży.

 • 70 lat temu wojska alianckie wylądowały w Normandii

  Rankiem 6 czerwca 1944 r. siły zbrojne alianckich państw zachodnich rozpoczęły największą w czasie II wojny światowej operację desantową - lądowanie w Normandii. Była ona częścią operacji "Overlord", otwierającej drugi front w Europie.

 • Prom Endeavour wylądował na Florydzie

  Lądowanie odbyło się w godzinę po zachodzie słońca i było nieco opóźnione ze względu na zbyt duże zachmurzenie w rejonie lądowania. Wahadłowiec wykonał dodatkowe okrążenie Ziemi, podczas którego warunki atmosferyczne poprawiły się na tyle, że kierownictwo misji wydało zgodę na lądowanie. Celem misji było dostarczenie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) pierwszej sekcji japońskiego...

 • Gen. Majewski: Jak-40 wylądował, mimo polecenia odejścia

  Gen. Majewski poinformował, że po lądowaniu Jaka-40 wieża smoleńskiego lotniska poskarżyła się Okęciu, że "zuchy" z polskiego samolotu nie wykonały polecenia odlotu.

 • Potężne tornada w USA. Lotniska sparaliżowane

  Południowe stany USA od Florydy po Teksas nawiedziły potężne burze. W Alabamie tornado zabiło cztery osoby. Wyładowanie atmosferyczne zakłóciły ruch lotniczy w stanach leżących wzdłuż Zatoki Meksykańskiej.

 • Polski dreamliner nie wylądował w Wiedniu. Zawrócił do Warszawy

  ...atmosferyczne, jest mglisto. Dlatego polski dreamliner nie mógł wylądować na tamtejszym lotnisku. Po wykonaniu kilku okrążeń - wrócił do Polski. Tuż po godz. 11 wylądował na warszawskim Okęciu. Pasażerowie...

 • ​IMGW wydał ostrzeżenia dla prawie całej Polski. Upały utrzymają się do czwartku

  ..., podkarpackiego (część północna) i lubelskiego (część zachodnia). Temperatura sięga we wtorek w tych regionach od 29 do 34 stopni Celsjusza. Po gorącym dniu czekają nas wyładowania atmosferyczne...

 • Europa z kosmosu. Zobacz film nagrany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała majestatyczny timelapse przedstawiający Europę nocą. Nagranie zostało wykonane przez jednego z astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na filmie widać m.in. światła miast oraz wyładowania atmosferyczne.

Zdjęcia na temat: wyładowanie atmosferyczne
Wideo na temat: wyładowanie atmosferyczne
 • Chcieli nagrać burzę. Cudem uniknęli śmierci

  Oyster Bay, Sydney, Australia. Dwóch mężczyzn filmujących z łodzi burzę, cudem uniknęło uderzenia pioruna. Wyładowanie atmosferyczne miało miejsce kilka metrów od nich. Cała sytuacja została uwieczniona na nagraniu. Przerażające? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.

 • Szok! Potężny piorun uderzył w ziemię!

  W środę (4.11) australijskie miasteczko Whyalla nawiedziła potężna burza. Silnym wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyły opady deszczu oraz porywisty wiatr. Jedna z mieszkanek Whyalla uchwyciła moment uderzenie pioruna w ziemię. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.

Dyskusje na temat: wyładowanie atmosferyczne