• Informacje na temat:

  wybory do parlamentu europejskiego

 • W Dzienniku Ustaw w poniedziałek ukazało się postanowienie prezydenta o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego na 25 maja oraz kalendarz wyborczy. Publikacja postanowienia oznacza, że rozpoczęła się kampania wyborcza.

  W Dzienniku Ustaw w poniedziałek ukazało się postanowienie prezydenta o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego na 25 maja oraz kalendarz wyborczy. Publikacja postanowienia oznacza, że rozpoczęła się kampania wyborcza.
Artykuły na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Parlament Europejski ma nowego szefa

  Kandydat największej frakcji w PE, centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, Włoch Antonio Tajani został we wtorek wieczorem wybrany na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wybór nowego przewodniczącego zajął europosłom 12 godzin.

 • Dziś poznamy nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego

  ...​Dziś o godzinie 9.00 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczną się wybory na przewodniczącego. To będzie jedno z najbardziej nieprzewidywalnych głosowań, bo w przeciwieństwie do poprzednich lat, nie obowiązują żadne sojusze między grupami politycznymi. Kandydatów jest siedmioro, ale liczyć się będzie na pewno dwóch - Antonio Tajani z chadeków i Gianni Pittella z socjalistów. Nie jest...

 • Liberadzki kandydatem socjalistów na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego

  ...kadencji europarlamentu miała 6 wiceprzewodniczących. Z części z nich będzie musiała teraz zrezygnować. Liberadzki już w 2012 roku, czyli w drugiej połowie poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego(...) kandydatów swej grupy na wiceprzewodniczącego PE. Obecnie socjaliści mają trzech wiceprzewodniczących, bo pracami europarlamentu kierował uprzednio polityk z tej formacji - Martin Schulz. W związku...

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Lista 51 nazwisk

  Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 91 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS wyprzedziło Platformę Obywatelską. Na podstawie tych danych stworzyliśmy listę 51 prawdopodobnych europosłów. Wykaz ten może się jeszcze zmienić. Będziemy go aktualizować.

 • CBOS o wyborach do Parlamentu Europejskiego

  Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w kwietniu, na PO zagłosowałoby 29 proc. badanych, na PiS - 21 proc.; próg wyborczy przekroczyłaby też koalicja SLD-UP i Nowa Prawica, które uzyskały po 6 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

 • Antonio Tajani nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Zastąpi Martina Schulza

  Parlament Europejski wybrał nowego przewodniczącego. Martina Schulza - sprawującego tę funkcję przez ostatnie pięć lat - zastąpi kandydat Europejskiej Partii Ludowej Antonio Tajani. Wybór został dokonany dopiero w czwartej turze głosowania. Jego kontrkandydatem był Gianni Pittella. Wybór nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego relacjonowaliśmy dla Was minuta po minucie!

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Oficjalne wyniki

  Państwowa Komisja Wyborcza podała w poniedziałek wieczorem oficjalne wyniki eurowyborów. Najwięcej głosów wyborców uzyskała Platforma Obywatelska, pokonując nieznacznie PiS. Obie partie będą miały po tyle samo europosłów. Przedstawicieli do PE wprowadziły również: koalicja SLD -UP, Nowa Prawica i PSL. Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc.

 • Parlament Europejski proponuje zmiany w eurowyborach

  ...deficyt demokracji i zwiększyć znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Teraz PE chce zapisać w przepisach europejskich wywalczony wcześniej uzus. "Myślę, że ta koncepcja nie wypadnie z rytuału wyborów europejskich, dlatego warto ją uporządkować i zapisać w przepisach" - powiedziała PAP po głosowaniach szefowa komisji ds. konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, autorka raportu w tej...

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014: Chadecy wygrywają, mocni eurosceptycy

  Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrali chadecy, zdobywając 28,2 proc. głosów i 212 miejsc. Drugą pozycję zajęli socjaldemokraci, uzyskując 24,9 proc. głosów i 187 mandatów - wynika ze wstępnych wyników głosowania. W nowym PE znajdzie się silna grupa eurosceptyków.

 • ​Od godz. 7 trwają wybory do Parlamentu Europejskiego

  Od godz. 7 w niedzielę trwa głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Otwartych zostało ponad 27 tys. lokali wyborczych. Głosować można do godz. 21. Polacy będą wybierać 51 eurodeputowanych. O jeden mandat ubiega się średnio 25 kandydatów.

Zdjęcia na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Prezydent RP Bronisław Komorowski głosuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w lokalu wyborczym w Warszawie
 • Były prezydent Lech Wałęsa głosuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w lokalu wyborczym w Gdańsku
Wideo na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Ryszard Czarnecki: Nie wierzę, by Tusk wystartował w wyborach prezydenckich w 2020 roku

  "Starcie z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich będzie dla Donalda Tuska dużym ryzykiem" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Czarnecki. Gość Roberta Mazurka zarzucił też byłemu polskiemu premierowi, że oddał Komisji Europejskiej mandat do negocjacji umowy handlowej CETA z Kanadą. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego przyznał, że nie jest entuzjastą CETA. Według niego otworzy

 • Schetyna: Nie mam pewności, że PO wygra najbliższe wybory

  Piasecki. - Nie czuję, żeby to się udało - mówi polityk PO o planie PiS dotyczącym alternatywnego liczenia głosów, które zostaną oddane w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Nigdy nie będzie pewności. Więcej można zrobić z mężami zaufania - dodaje. Grzegorz Schetyna pytany, czy jest pewien, że PO wygra wybory, mówi: Nie mam takiej pewności. Dużo będzie zależeć od frekwencji

 • Pitera: 1 września bez szkoły? To ostrzeżenie przed eurosceptykami i PiS

  w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie wybierać eurosceptyków. To ostrzeżenie także przed PiS, bo to posłanka Pawłowicz mówi o fladze UE, że to "szmata europejska’.” „Prezes PiS często zmienia maski, nie odciął się od słów posłanki Pawłowicz. Nie wiem, jakie są jego poglądy dotyczące Unii Europejskiej” - mówi Julia Pitera, kandydatka PO do europarlamentu w Kontrwywiadzie RMF FM. 1 września bez szkoły

Dyskusje na temat: wybory do parlamentu europejskiego