• Informacje na temat:

  wybory do parlamentu europejskiego

 • W Dzienniku Ustaw w poniedziałek ukazało się postanowienie prezydenta o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego na 25 maja oraz kalendarz wyborczy. Publikacja postanowienia oznacza, że rozpoczęła się kampania wyborcza.

  W Dzienniku Ustaw w poniedziałek ukazało się postanowienie prezydenta o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego na 25 maja oraz kalendarz wyborczy. Publikacja postanowienia oznacza, że rozpoczęła się kampania wyborcza.
Artykuły na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Parlament Europejski ma nowego szefa

  Kandydat największej frakcji w PE, centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, Włoch Antonio Tajani został we wtorek wieczorem wybrany na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wybór nowego przewodniczącego zajął europosłom 12 godzin.

 • Parlament Europejski ostrzega przed Rosją. Padło niepokojące pytanie

  .... Brexitu. Przypomniał, że w 2019 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Pojawia się pytanie, ile miejsc w następnym Parlamencie zdobędzie Rosja - powiedział.(...) mają przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie. Oddziaływanie rosyjskiej propagandy na państwa UE oraz wywieranie wpływu na wybory w niektórych krajach poprzez dezinformację były przedmiotem środowej...

 • Dziś poznamy nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego

  ...​Dziś o godzinie 9.00 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczną się wybory na przewodniczącego. To będzie jedno z najbardziej nieprzewidywalnych głosowań, bo w przeciwieństwie do poprzednich lat, nie obowiązują żadne sojusze między grupami politycznymi. Kandydatów jest siedmioro, ale liczyć się będzie na pewno dwóch - Antonio Tajani z chadeków i Gianni Pittella z socjalistów. Nie jest...

 • Parlament Europejski podjął decyzję w sprawie Ryszarda Czarneckiego

  Ryszard Czarnecki (PiS) został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Oznacza to między innymi, że nie będzie już mógł reprezentować Parlamentu w imieniu jego przewodniczącego ani przewodniczyć obradom plenarnym. Decyzja w tej sprawie zapadła większością 447 głosów za przy 196 przeciw. Głosowanie było tajne. "Dochowałem wierności moim poglądom, podtrzymuję mój negatywny...

 • Liberadzki kandydatem socjalistów na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego

  ...kadencji europarlamentu miała 6 wiceprzewodniczących. Z części z nich będzie musiała teraz zrezygnować. Liberadzki już w 2012 roku, czyli w drugiej połowie poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego(...) kandydatów swej grupy na wiceprzewodniczącego PE. Obecnie socjaliści mają trzech wiceprzewodniczących, bo pracami europarlamentu kierował uprzednio polityk z tej formacji - Martin Schulz. W związku...

 • Państwa UE uzgodniły wstępny termin wyborów do Parlamentu Europejskiego

  ...​Wybory do Parlamentu Europejskiego powinny odbyć się w dniach 23-26 maja 2019 roku - zgodzili się przedstawiciele państw Unii Europejskiej.

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Lista 51 nazwisk

  Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 91 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS wyprzedziło Platformę Obywatelską. Na podstawie tych danych stworzyliśmy listę 51 prawdopodobnych europosłów. Wykaz ten może się jeszcze zmienić. Będziemy go aktualizować.

 • CBOS o wyborach do Parlamentu Europejskiego

  Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w kwietniu, na PO zagłosowałoby 29 proc. badanych, na PiS - 21 proc.; próg wyborczy przekroczyłaby też koalicja SLD-UP i Nowa Prawica, które uzyskały po 6 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

 • Antonio Tajani nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Zastąpi Martina Schulza

  Parlament Europejski wybrał nowego przewodniczącego. Martina Schulza - sprawującego tę funkcję przez ostatnie pięć lat - zastąpi kandydat Europejskiej Partii Ludowej Antonio Tajani. Wybór został dokonany dopiero w czwartej turze głosowania. Jego kontrkandydatem był Gianni Pittella. Wybór nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego relacjonowaliśmy dla Was minuta po minucie!

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Oficjalne wyniki

  Państwowa Komisja Wyborcza podała w poniedziałek wieczorem oficjalne wyniki eurowyborów. Najwięcej głosów wyborców uzyskała Platforma Obywatelska, pokonując nieznacznie PiS. Obie partie będą miały po tyle samo europosłów. Przedstawicieli do PE wprowadziły również: koalicja SLD -UP, Nowa Prawica i PSL. Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc.

Zdjęcia na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Prezydent RP Bronisław Komorowski głosuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w lokalu wyborczym w Warszawie
 • Były prezydent Lech Wałęsa głosuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w lokalu wyborczym w Gdańsku
Wideo na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Weronika Marczuk o wyborach do Parlamentu Europejskiego

  To będzie dla mnie okazja, żeby stanąć twarzą w twarz z tymi, dla których jestem aferzystką - mówi Weronika Marczuk (Dzień Dobry TVN/x-news).

 • Kalinowski: W wyborach samorządowych PSL zdobędzie na pewno 15 proc. głosów

  „W poprzednich wyborach troszeczkę nam pomogła książeczka, tak jak wcześniej pomogła PiS-owi. Myślę, że teraz będzie to na pewno ok. 15 procent, a chciałbym, żeby było więcej” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Jarosław Kalinowski, zapytany o to, jaki wynik wyborczy w najbliższych wyborach samorządowych może osiągnąć Polskie Stronnictwo Ludowe. „Idziemy do wyborów pod własnym szyldem, natomiast nie odżegnywałbym się od rozmów na temat stworzenia jednolitej opozycyjnej listy, po to, by...

 • Ryszard Czarnecki: Nie wierzę, by Tusk wystartował w wyborach prezydenckich w 2020 roku

  "Starcie z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich będzie dla Donalda Tuska dużym ryzykiem" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Czarnecki. Gość Roberta Mazurka zarzucił też byłemu polskiemu premierowi, że oddał Komisji Europejskiej mandat do negocjacji umowy handlowej CETA z Kanadą. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego przyznał, że nie jest entuzjastą CETA. Według niego otworzy

Dyskusje na temat: wybory do parlamentu europejskiego