• Informacje na temat:

  wybory do parlamentu europejskiego

 • W Dzienniku Ustaw w poniedziałek ukazało się postanowienie prezydenta o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego na 25 maja oraz kalendarz wyborczy. Publikacja postanowienia oznacza, że rozpoczęła się kampania wyborcza.

  W Dzienniku Ustaw w poniedziałek ukazało się postanowienie prezydenta o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego na 25 maja oraz kalendarz wyborczy. Publikacja postanowienia oznacza, że rozpoczęła się kampania wyborcza.
Artykuły na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. PiS proponuje zmiany

  Przypisanie każdemu okręgowi wyborczemu konkretnej liczby posłów wybieranych do Parlamentu Europejskiego - to główne założenie projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego, który klub PiS złożył w Sejmie. Według propozycji PiS, w okręgu wyborczym wybieranych ma być co najmniej trzech europosłów.

 • Beata Szydło wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

  ..."Nie widzę żadnych oznak ani symptomów, aby miały nastąpić zmiany w rządzie" - powiedziała w poniedziałek wicepremier Beata Szydło. Przyznała jednocześnie, że rozmawiała z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na temat ewentualnego kandydowania do Parlamentu Europejskiego.

 • Parlament Europejski ma nowego szefa

  Kandydat największej frakcji w PE, centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, Włoch Antonio Tajani został we wtorek wieczorem wybrany na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wybór nowego przewodniczącego zajął europosłom 12 godzin.

 • ​Szydło gotowa kandydować do Parlamentu Europejskiego

  Wicepremier Beata Szydło powiedziała we wtorek, że jeżeli "będzie wola i potrzeba", będzie kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Dodała, że rozmawiała o tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 • Komorowski nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Takiego tematu nie ma"

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział w Polsat News były prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 • Bronisław Komorowski: Nie wystartuję do Parlamentu Europejskiego

  ..."Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego" - zapowiedział we wtorek były prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem spekulacje na ten temat były wymysłem dziennikarzy. "Jeden coś napisze, drugi skomentuje, trzeci zapyta" - ocenił.

 • "Rzeczpospolita": Tusk zbuduje własną listę do Parlamentu Europejskiego?

  Istnieje prawdopodobieństwo, że Donald Tusk utworzy własną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego – podaje w środę "Rzeczpospolita". Wszystko ma się rozstrzygnąć po wyborach samorządowych, których wynik może zachwiać pozycją Grzegorza Schetyny w PO.

 • Parlament Europejski ostrzega przed Rosją. Padło niepokojące pytanie

  .... Brexitu. Przypomniał, że w 2019 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Pojawia się pytanie, ile miejsc w następnym Parlamencie zdobędzie Rosja - powiedział.(...) mają przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie. Oddziaływanie rosyjskiej propagandy na państwa UE oraz wywieranie wpływu na wybory w niektórych krajach poprzez dezinformację były przedmiotem środowej...

 • Dziś poznamy nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego

  ...​Dziś o godzinie 9.00 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczną się wybory na przewodniczącego. To będzie jedno z najbardziej nieprzewidywalnych głosowań, bo w przeciwieństwie do poprzednich lat, nie obowiązują żadne sojusze między grupami politycznymi. Kandydatów jest siedmioro, ale liczyć się będzie na pewno dwóch - Antonio Tajani z chadeków i Gianni Pittella z socjalistów. Nie jest...

 • Parlament Europejski podjął decyzję w sprawie Ryszarda Czarneckiego

  Ryszard Czarnecki (PiS) został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Oznacza to między innymi, że nie będzie już mógł reprezentować Parlamentu w imieniu jego przewodniczącego ani przewodniczyć obradom plenarnym. Decyzja w tej sprawie zapadła większością 447 głosów za przy 196 przeciw. Głosowanie było tajne. "Dochowałem wierności moim poglądom, podtrzymuję mój negatywny...

Zdjęcia na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Prezydent RP Bronisław Komorowski głosuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w lokalu wyborczym w Warszawie
 • Były prezydent Lech Wałęsa głosuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w lokalu wyborczym w Gdańsku
Wideo na temat: wybory do parlamentu europejskiego
 • Weronika Marczuk o wyborach do Parlamentu Europejskiego

  To będzie dla mnie okazja, żeby stanąć twarzą w twarz z tymi, dla których jestem aferzystką - mówi Weronika Marczuk (Dzień Dobry TVN/x-news).

 • Kalinowski: W wyborach samorządowych PSL zdobędzie na pewno 15 proc. głosów

  „W poprzednich wyborach troszeczkę nam pomogła książeczka, tak jak wcześniej pomogła PiS-owi. Myślę, że teraz będzie to na pewno ok. 15 procent, a chciałbym, żeby było więcej” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Jarosław Kalinowski, zapytany o to, jaki wynik wyborczy w najbliższych wyborach samorządowych może osiągnąć Polskie Stronnictwo Ludowe. „Idziemy do wyborów pod własnym szyldem, natomiast nie odżegnywałbym się od rozmów na temat stworzenia jednolitej opozycyjnej listy, po to, by...

 • Ryszard Czarnecki: Nie wierzę, by Tusk wystartował w wyborach prezydenckich w 2020 roku

  "Starcie z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich będzie dla Donalda Tuska dużym ryzykiem" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Czarnecki. Gość Roberta Mazurka zarzucił też byłemu polskiemu premierowi, że oddał Komisji Europejskiej mandat do negocjacji umowy handlowej CETA z Kanadą. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego przyznał, że nie jest entuzjastą CETA. Według niego otworzy

Dyskusje na temat: wybory do parlamentu europejskiego