• Informacje na temat:

  wielki nowy orlean

Artykuły na temat: wielki nowy orlean
 • Nowy Orlean: Polacy ewakuowani

  Ambasada polska w stolicy USA podała, że część obywateli polskich, którzy znaleźli się w rejonie klęski żywiołowej spowodowanej huraganem Katrina, zostało już ewakuowanych z dotkniętego powodzią Nowego Orleanu.

 • Wstrzymane powroty do Orleanu

  Burmistrz Nowego Orleanu Ray Nagin ogłosił, że wstrzymuje operację powrotu mieszkańców do zniszczonego przez huragan Katrina i powódź miasta ze względu na zagrożenie nowym huraganem, który może nadejść w najbliższych dniach.

 • USA: Ewakuacja Nowego Orleanu z powodu burzy tropikalnej

  Wobec zbliżania się burzy tropikalnej Lee, której towarzyszą gwałtowne ulewy, władze Nowego Orleanu zarządziły w sobotę wieczorem obowiązkową ewakuację mieszkańców niektórych dzielnic tego miasta niezabezpieczonych przez system wałów ochronnych.

 • Rocznica wielkiej tragedii. 10 lat od przejścia Katriny

  ...o wzajemnym wspieraniu się przez mieszkańców zdewastowanego miasta. Ocaliliśmy siebie nawzajem. Nowy Orlean nie ugnie się i nie da się złamać - podkreślił. Ze względu na awarie systemu wałów(...) Meksykańskiej, pustosząc nadmorskie miasta w stanach Alabama, Missisipi i Luizjana. Następnego dnia wzbierające fale przerwały wały przeciwpowodziowe w Nowym Orleanie, leżącym około 3 metrów poniżej poziomu...

 • Huragan Gustav, który szaleje właśnie nad Zatoką Meksykańską, huragan Mitch, który w 1998 r. spowodował śmierć 9.000 osób, i w 2005 Katrina - sprawczyni 1.500 śmiertelnych ofiar w Nowym Orleanie mogą potwierdzać tezę amerykańskich uczonych, że od połowy ostatniej dekady ubiegłego stulecia świat wszedł ponownie w "epokę wielkich cyklonów".

 • Częściowa ewakuacja Nowego Orleanu z powodu burzy tropikalnej Lee

  Z powodu zbliżania się burzy tropikalnej Lee, której towarzyszą gwałtowne ulewy, władze Nowego Orleanu zarządziły obowiązkową ewakuację mieszkańców niektórych. Ponieważ nie ma w nich wałów przeciwpowodziowych, istnieje niebezpieczeństwo powodzi.

 • Nowy Orlean wciąż znajduje się pod wodą. Miasto po przejściu huraganu Katrina jest zdewastowane. Poziom wody już się nie podnosi, ale gubernator Luizjany nakazała mieszkańcom opuszczenie metropolii.

 • W spustoszonym Nowym Orleanie rozpoczęły się poszukiwania zwłok ofiar huraganu Katrina. Istnieją obawy, że mogą ich być tysiące. Specjalne ekipy wyławiają ciała z wody i przewożą je ciężarówkami do tymczasowych kostnic.

 • Tornada spustoszą Polskę

  Czy polskim miejscowościom grozi zniszczenie podobne do tych, które powodują huragany? Czy nasze miasta zostaną zrównane z ziemią jak Nowy Orlean? Pustoszące burze i destrukcyjne trąby powietrzne - to może czekać nasz kraj!

 • Huragan Gustav zaatakował USA

  Huragan Gustav dotarł do południowego wybrzeża USA, ale ma nieco mniejszą siłę niż katastrofalny huragan Katrina trzy lata temu, który wywołał tragiczną w skutkach powódź w Nowym Orleanie.

Wideo na temat: wielki nowy orlean
 • Plama ropy opóźnia rejs "Armii Ludowej"

  Statek "Armia Ludowa" należący do grupy Polskiej Żeglugi Morskiej z kilkugodzinnym opóźnieniem wpłynie do portu w Nowym Orleanie. Jednostka otrzymała zalecenie, aby ominąć wielką plamę ropy na Zatoce Meksykańskiej.

Dyskusje na temat: wielki nowy orlean
 • Re: USA: Huragan Isaac ominął Nowy Orlean

  Albo Obj.21:3,4:))A tak naprawdę-ja już się nie mogę doczekać.ten kryzys co idzie możliwe że będzie to ten wielki ucisk

 • Natura wie co robi...

  ..może kiedyś wreszcie ten "wielki" człowiek się zastanowi i stwierdzi, że nie mmay szans..nie będzie za dużo ludzi na świecie..Nowy Orlean też się jeszcze oczyszcza..i powolutku wszystko wróci do normy.

 • Re: ameryka - po co ????!!!!

  Duzo ludzi chce do Ameryki, bynajmniej nie do pracy. To naprawde piekny i roznorodny kraj. Nie ma starych budowli, ale za to jest piekna przyroda (Wielki Kanion, pustynia Nevada, wybrzeze Pacyfiku, etc.), kilka naprawde ciekawych miast (San Francisco, Nowy Orlean, Nowy Jork, etc.). Wlasnie przez te mentalnosc ze jak jechac to "musi sie zwrocic" nie mozna swobodnie podrozowac. Zarabiaj w kraju