• Informacje na temat:

  wiedeń (kraj)

Artykuły na temat: wiedeń (kraj)
 • Turecki minister o Austrii: "Stolica rasizmu". Wiedeń protestuje

  ...tureckiego nadawcy TGRT Haber. Dodał, że odrzuca wszystkie podobne wypowiedzi. "Kanclerz Austrii powinien najpierw spojrzeć na własny kraj. Jedną z tendencji, zagrażających prawom człowieka(...) w Turcji kary śmierci, co UE określiła jako "czerwoną linię", której przekroczenie pociągnęłoby za sobą wstrzymanie negocjacji akcesyjnych. Napięcie na linii Wiedeń-Ankara narasta od ubiegłego...

 • Protest MSZ Grecji. "Nieprzyjazny krok Wiednia"

  Jannis Muzalas ocenił, że zwołanie spotkania jest antyeuropejskie i narusza decyzje podjęte przez UE. "To rani Europę i obciąża nasz kraj w sposób, na jaki on nie zasługuje. Bałkański szlak był...

 • Szef węgierskiego MSZ: Wiedeń ws. uchodźców myli "solidarność z głupotą"

  Węgry uważają, że Wiedeń w sprawie kryzysu migracyjnego myli "solidarność z głupotą" - powiedział szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto. To odpowiedź na austriackie groźby sankcjami UE za odmowę przyjęcia uchodźców według ustalonych kwot.

 • Uchodźcy z węgierskiego dworca: Pójdziemy na piechotę do Wiednia

  Imigranci, którzy pozostają na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie, zaczynają zbierać swoje rzeczy i chcą iść na piechotę do odległego o 240 km Wiednia - relacjonuje agencja Associated Press.

 • Gdyby nie bitwa pod Wiedniem, pałac w Wilanowie wyglądałby zupełnie inaczej

  Historycy są zgodni: gdyby nie bitwa pod wzgórzem Kahlenberg, dziś zupełnie inaczej wyglądałaby rezydencja Jana III Sobieskiego w warszawskim Wilanowie. Dzięki Odsieczy Wiedeńskiej polski król stał(...) Sobieskiego. Pomnik ma stanąć na wiedeńskim wzgórzu Kahlenberg. Potrzeba 400 tys zł.

 • Setki uchodźców maszerują autostradą z Budapesztu do Wiednia. Niosą zdjęcia Merkel

  Setki uchodźców, którzy wyruszyli dziś pieszo z budapeszteńskiego dworca Keleti do Wiednia, przedarły się po południu przez policyjną barykadę i kontynuują marsz autostradą prowadzącą do austriackiej stolicy. Zdecydowali się iść pieszo, bowiem władze nie zezwoliły im na przejazd pociągami. To głównie rodziny z Syrii i Afganistanu.

 • Donald Tusk odwiedzi kraje wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk uda się w przyszłym tygodniu (1-3 marca) do głównych państw leżących wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego w celu znalezienia konsensusu, jeśli chodzi o uregulowanie kryzysu migracyjnego, który podzielił Europę.

 • 4 kraje UE za kompromisem ws. pracowników delegowanych

  Szefowie rządów Austrii, Francji, Czech i Słowacji opowiedzieli się w środę na spotkaniu w Salzburgu za osiągnięciem porozumienia w sprawie pracowników delegowanych w UE do unijnego szczytu w październiku - ogłosił po rozmowach kanclerz Austrii Christian Kern. Wcześniej francuski prezydent Emmanuel Macron stwierdził, że unijna dyrektywa o pracownikach delegowanych jest "zdradą europejskiego ducha".

 • Tradycja przygotowywania Grobów Pańskich zachowała się w niewielu krajach Europy

  Zwyczaj przygotowywania Grobów Pańskich to nie jest tradycja typowo Polska. Przywędrowała do nas prawdopodobnie z Niemiec lub z Czech. W większości krajów europejskich zaczęła zanikać już w XVIII wieku. Zachowała się w Polsce, na południu Niemiec, w Austrii i w niektórych regionach Włoch.

 • ...chcieliby niczego zmieniać. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że przewidywany jest wzrost wydobycia ropy przez organizację o pół miliona baryłek dziennie. Posłuchaj relacji wiedeńskiego korespondenta RMF FM...

Zdjęcia na temat: wiedeń (kraj)
Wideo na temat: wiedeń (kraj)
 • Siatkarze już w kraju

  Polscy siatkarze w niedzielę w Wiedniu wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy. Na lotnisku Okęcie włoskiego trenera Andreę Anastasiego i jego zespół powitała grupa rozradowanych kibiców.

 • Superszybkie luksusowe auta przemkną przez Polskę!

  Luksusowe auta, biorące udział w rajdzie Gumball 3000 jeszcze dziś zawitają do Krakowa. Polska jest 8. krajem na liczącej 3000 mil (4800 km) trasie rajdu. Kolejne przystanki to Wiedeń, Werona i Monako.

 • Gumball 3000 w Warszawie

  Luksusowe auta, które biorą udział w rajdzie Gumball 3000, około godziny 10.00 opuszczą Warszawę i udadzą się do Krakowa. Polska jest ósmym krajem na liczącej 3000 mil (4800 km) trasie rajdu. Kolejne przystanki dla supermaszyn to Wiedeń, Werona i Monako, gdzie Gumball będzie miał swoją metę (TVN24/x-news).

Dyskusje na temat: wiedeń (kraj)
 • Re: Austria: Skargi o napastowanie seksualne w noc sylwestrową

  Austria to nie ten kraj który poznałem .Wiedeń to przedmieście islamu i to w najgorszym wydaniu.

 • Re: Orban: Gdyby nie działania Węgier ws. imigrantów, Europa by upadła

  Jak Duce, megaloman z Orbana. To, że stawia trafne diagnozy niczym nadzwyczajnym nie jest. Każdy rozgarnięty to wie. Węgry to mały kraj którego przywódca zręczny, propagandzista probuje uratować Wiedeń po raz wtóry.

 • Re: "Biełsat": czy Polska skręca na Wschód?

  Piękny macie kraj, ale władza trochę szurnięta. Podobno sejm chce się od was odgrodzić. Spójżcie na nasz Wiedeń, parlament jest dostępny. Tam posłowie są dla ludzi, a nie na odwrót.

 • Re: Polska musi przyjąć uchodźców: "Nie ma żadnych wymówek"

  A wiesz dlaczego istniała taka formacja zbrojna jak husaria - ignorancie? Po to, żeby od tego nieszczęścia, które chcą tui nam wysłać bronić nasz kraj. Wiesz nieuku kto oblegał Wiedeń? Nie ty tylko wiesz i wyznajesz jedno "multikulti", kiedyś po doświadczeniach zmienisz zadnie ale oby wtedy już nie było zbyt późno!

 • Re: Premier Holandii: Prezydent Turcji powinien zaprzestać prowokacji

  Dlaczego Sobieski uderzył pod Wiedniem i dlaczego Turcja nigdy nie była nigdy nie będzie przyjacielem Polski: "Odsuwał również niebezpieczeństwo od granic Polski - miał w tym czasie powiedzieć, że: „lepiej walczyć o Wiedeń, niż o Kraków". Potwornie zniszczony kraj mógłby już kolejnej wojny z „całą potencją sułtańską" nie przetrzymać. Zachowanie neutralności, czy raczej bierności w obliczu

 • Re: Polacy chcą przyjąć uchodźców? Najnowszy sondaż CBOS

  Droga Internautko, Jeśli mówisz o Australii to nie wiem czy wiesz , że dany kraj bardzo duży problem z imigrantami z indonezji oraz krajów sąsiadujących i nie wiem czy jesteś świadoma ,ale rząd(...) stolicą jest Wiedeń.

 • Re: Austria wciąż ma problemy z zakwaterowaniem uchodźców

  Miałem nieszczęście patrzeć jak umiera PRAWDZIWA Stara dobra Austria. Byłem tam 20, 15 i 10 lat temu. Z każdym razem widziałem na własne oczy jak ten kraj się stacza do śmietnika. Wiedeń - kiedyś piękny i dumny teraz wygląda jak toaleta Europy.

 • Re: Zagraniczne media komentują wybór Donalda Tuska na szefa RE

  czemu nasz mały kraj zawsze w historii musi ratować Europę (1683 Wiedeń przed tym żeby w Europie panował szariat, 1920 cud nad Wisłą ratunek przed nawałą komunistyczną, 1979 polski Papież i po roku Solidarność 10 milionowy ruch a nie tylko Lech Wałęsa jak się okazuje "bolek" przewraca kolosa na glinianych nogach a teraz musimy Europie pokazywać że liberalizm lewacki to również zło)

 • Re: Tysiące uchodźców na Kos: Problemy z zakwaterowaniem

  NIE DLA SPROWADZANIA FANATYKÓW RELIGIJNYCH DO POLSKI. KAŻDY KTO W TYM KRAJU CHCIAŁBYM SIŁĄ NARZUCIĆ SWOJĄ WIZJĘ ŚWIATA POWINIEN BYĆ WYRZUCONY Z TEGO KRAJU. POLSKA CZY TEGO CHCECIE CZY NIE TO KRAJ ŚWIECKI, A NASZA TRADYCJA TO WALKA Z FANATYKAMI RELIGIJNYMI. GRUNWALD I WIEDEŃ TO DWA NAJWIĘKSZE ZWYCIĘSTWA Z RELIGIAMI.

 • Re: Fałszywe akty zgonu. Putin strzeże prawdy

  No właśnie, jeden nieprzyjazny kraj na wschodzie - to wystarczy. Dobrze więc mieć taką Ukrainę, która nas od tego kraju oddziela. Dobrze też by było, gdyby owa Ukraina zdołała zatrzymać ten nieprzyjazny kraj. Kiedyś był taki niegłupi król, Jan III Sobieski, który na prośbę Austriaków wziął wojsko i pojechał na odsiecz Wiedniowi. Mógł przecież odmówić, choćby i dlatego, że wcześniej Austriacy nie