• Informacje na temat:

  wiedeń (kraj)

Artykuły na temat: wiedeń (kraj)
 • Turecki minister o Austrii: "Stolica rasizmu". Wiedeń protestuje

  ...tureckiego nadawcy TGRT Haber. Dodał, że odrzuca wszystkie podobne wypowiedzi. "Kanclerz Austrii powinien najpierw spojrzeć na własny kraj. Jedną z tendencji, zagrażających prawom człowieka(...) w Turcji kary śmierci, co UE określiła jako "czerwoną linię", której przekroczenie pociągnęłoby za sobą wstrzymanie negocjacji akcesyjnych. Napięcie na linii Wiedeń-Ankara narasta od ubiegłego...

 • Protest MSZ Grecji. "Nieprzyjazny krok Wiednia"

  Jannis Muzalas ocenił, że zwołanie spotkania jest antyeuropejskie i narusza decyzje podjęte przez UE. "To rani Europę i obciąża nasz kraj w sposób, na jaki on nie zasługuje. Bałkański szlak był...

 • Szef węgierskiego MSZ: Wiedeń ws. uchodźców myli "solidarność z głupotą"

  Węgry uważają, że Wiedeń w sprawie kryzysu migracyjnego myli "solidarność z głupotą" - powiedział szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto. To odpowiedź na austriackie groźby sankcjami UE za odmowę przyjęcia uchodźców według ustalonych kwot.

 • Uchodźcy z węgierskiego dworca: Pójdziemy na piechotę do Wiednia

  Imigranci, którzy pozostają na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie, zaczynają zbierać swoje rzeczy i chcą iść na piechotę do odległego o 240 km Wiednia - relacjonuje agencja Associated Press.

 • Gdyby nie bitwa pod Wiedniem, pałac w Wilanowie wyglądałby zupełnie inaczej

  Historycy są zgodni: gdyby nie bitwa pod wzgórzem Kahlenberg, dziś zupełnie inaczej wyglądałaby rezydencja Jana III Sobieskiego w warszawskim Wilanowie. Dzięki Odsieczy Wiedeńskiej polski król stał(...) Sobieskiego. Pomnik ma stanąć na wiedeńskim wzgórzu Kahlenberg. Potrzeba 400 tys zł.

 • Setki uchodźców maszerują autostradą z Budapesztu do Wiednia. Niosą zdjęcia Merkel

  Setki uchodźców, którzy wyruszyli dziś pieszo z budapeszteńskiego dworca Keleti do Wiednia, przedarły się po południu przez policyjną barykadę i kontynuują marsz autostradą prowadzącą do austriackiej stolicy. Zdecydowali się iść pieszo, bowiem władze nie zezwoliły im na przejazd pociągami. To głównie rodziny z Syrii i Afganistanu.

 • Europejskie centra dla migrantów w krajach pochodzenia? Tego chcą Macron i Conte

  ...połowie roku, gdy europejską prezydencję będzie sprawowała Austria. Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w środę, że Wiedeń i Włochy powinny nawiązać sojusz z Berlinem, aby...

 • 10 krajów popiera polski sprzeciw w sprawie Nord Stream 2

  ...wątpliwości, że Wiedeń, w którego interesie leży, by Nord Stream 2 powstał (w projekt jest zaangażowany austriacka spółka OMV), nie będzie skłonny do szybkiej pracy nad nowymi przepisami. (mch)

 • Donald Tusk odwiedzi kraje wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk uda się w przyszłym tygodniu (1-3 marca) do głównych państw leżących wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego w celu znalezienia konsensusu, jeśli chodzi o uregulowanie kryzysu migracyjnego, który podzielił Europę.

 • 4 kraje UE za kompromisem ws. pracowników delegowanych

  Szefowie rządów Austrii, Francji, Czech i Słowacji opowiedzieli się w środę na spotkaniu w Salzburgu za osiągnięciem porozumienia w sprawie pracowników delegowanych w UE do unijnego szczytu w październiku - ogłosił po rozmowach kanclerz Austrii Christian Kern. Wcześniej francuski prezydent Emmanuel Macron stwierdził, że unijna dyrektywa o pracownikach delegowanych jest "zdradą europejskiego ducha".

Zdjęcia na temat: wiedeń (kraj)
Wideo na temat: wiedeń (kraj)
 • Siatkarze już w kraju

  Polscy siatkarze w niedzielę w Wiedniu wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy. Na lotnisku Okęcie włoskiego trenera Andreę Anastasiego i jego zespół powitała grupa rozradowanych kibiców.

 • Superszybkie luksusowe auta przemkną przez Polskę!

  Luksusowe auta, biorące udział w rajdzie Gumball 3000 jeszcze dziś zawitają do Krakowa. Polska jest 8. krajem na liczącej 3000 mil (4800 km) trasie rajdu. Kolejne przystanki to Wiedeń, Werona i Monako.

 • Luksusowe zakupy? Tylko tam!

  Słynie z licznych zabytków i wydarzeń kulturalnych, a od niedawna zaprasza także na luksusowe zakupy... Od jakiegoś czasu jest wyjątkowo atrakcyjny dla inwestorów i wielkich nazwisk świata mody - i wymieniany jest jednym tchem z Paryżem, Rzymem czy Mediolanem. Dlatego nikogo nie dziwi już widok tłumów zamożnych turystów z Rosji, Chin i krajów arabskich, poszukujących ekskluzywnych towarów w tutejszych butikach. Oto nowe oblicze Wiednia!

Dyskusje na temat: wiedeń (kraj)