• Informacje na temat:

  wiedeń (kraj)

Artykuły na temat: wiedeń (kraj)
 • Turecki minister o Austrii: "Stolica rasizmu". Wiedeń protestuje

  ...tureckiego nadawcy TGRT Haber. Dodał, że odrzuca wszystkie podobne wypowiedzi. "Kanclerz Austrii powinien najpierw spojrzeć na własny kraj. Jedną z tendencji, zagrażających prawom człowieka(...) w Turcji kary śmierci, co UE określiła jako "czerwoną linię", której przekroczenie pociągnęłoby za sobą wstrzymanie negocjacji akcesyjnych. Napięcie na linii Wiedeń-Ankara narasta od ubiegłego...

 • Protest MSZ Grecji. "Nieprzyjazny krok Wiednia"

  Jannis Muzalas ocenił, że zwołanie spotkania jest antyeuropejskie i narusza decyzje podjęte przez UE. "To rani Europę i obciąża nasz kraj w sposób, na jaki on nie zasługuje. Bałkański szlak był...

 • Szef węgierskiego MSZ: Wiedeń ws. uchodźców myli "solidarność z głupotą"

  Węgry uważają, że Wiedeń w sprawie kryzysu migracyjnego myli "solidarność z głupotą" - powiedział szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto. To odpowiedź na austriackie groźby sankcjami UE za odmowę przyjęcia uchodźców według ustalonych kwot.

 • Uchodźcy z węgierskiego dworca: Pójdziemy na piechotę do Wiednia

  Imigranci, którzy pozostają na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie, zaczynają zbierać swoje rzeczy i chcą iść na piechotę do odległego o 240 km Wiednia - relacjonuje agencja Associated Press.

 • Gdyby nie bitwa pod Wiedniem, pałac w Wilanowie wyglądałby zupełnie inaczej

  Historycy są zgodni: gdyby nie bitwa pod wzgórzem Kahlenberg, dziś zupełnie inaczej wyglądałaby rezydencja Jana III Sobieskiego w warszawskim Wilanowie. Dzięki Odsieczy Wiedeńskiej polski król stał(...) Sobieskiego. Pomnik ma stanąć na wiedeńskim wzgórzu Kahlenberg. Potrzeba 400 tys zł.

 • Setki uchodźców maszerują autostradą z Budapesztu do Wiednia. Niosą zdjęcia Merkel

  Setki uchodźców, którzy wyruszyli dziś pieszo z budapeszteńskiego dworca Keleti do Wiednia, przedarły się po południu przez policyjną barykadę i kontynuują marsz autostradą prowadzącą do austriackiej stolicy. Zdecydowali się iść pieszo, bowiem władze nie zezwoliły im na przejazd pociągami. To głównie rodziny z Syrii i Afganistanu.

 • Europejskie centra dla migrantów w krajach pochodzenia? Tego chcą Macron i Conte

  ...połowie roku, gdy europejską prezydencję będzie sprawowała Austria. Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w środę, że Wiedeń i Włochy powinny nawiązać sojusz z Berlinem, aby...

 • 10 krajów popiera polski sprzeciw w sprawie Nord Stream 2

  ...wątpliwości, że Wiedeń, w którego interesie leży, by Nord Stream 2 powstał (w projekt jest zaangażowany austriacka spółka OMV), nie będzie skłonny do szybkiej pracy nad nowymi przepisami. (mch)

 • Donald Tusk odwiedzi kraje wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk uda się w przyszłym tygodniu (1-3 marca) do głównych państw leżących wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego w celu znalezienia konsensusu, jeśli chodzi o uregulowanie kryzysu migracyjnego, który podzielił Europę.

 • 4 kraje UE za kompromisem ws. pracowników delegowanych

  Szefowie rządów Austrii, Francji, Czech i Słowacji opowiedzieli się w środę na spotkaniu w Salzburgu za osiągnięciem porozumienia w sprawie pracowników delegowanych w UE do unijnego szczytu w październiku - ogłosił po rozmowach kanclerz Austrii Christian Kern. Wcześniej francuski prezydent Emmanuel Macron stwierdził, że unijna dyrektywa o pracownikach delegowanych jest "zdradą europejskiego ducha".

Zdjęcia na temat: wiedeń (kraj)
Wideo na temat: wiedeń (kraj)
 • Siatkarze już w kraju

  Polscy siatkarze w niedzielę w Wiedniu wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy. Na lotnisku Okęcie włoskiego trenera Andreę Anastasiego i jego zespół powitała grupa rozradowanych kibiców.

 • Superszybkie luksusowe auta przemkną przez Polskę!

  Luksusowe auta, biorące udział w rajdzie Gumball 3000 jeszcze dziś zawitają do Krakowa. Polska jest 8. krajem na liczącej 3000 mil (4800 km) trasie rajdu. Kolejne przystanki to Wiedeń, Werona i Monako.

 • Luksusowe zakupy? Tylko tam!

  Słynie z licznych zabytków i wydarzeń kulturalnych, a od niedawna zaprasza także na luksusowe zakupy... Od jakiegoś czasu jest wyjątkowo atrakcyjny dla inwestorów i wielkich nazwisk świata mody - i wymieniany jest jednym tchem z Paryżem, Rzymem czy Mediolanem. Dlatego nikogo nie dziwi już widok tłumów zamożnych turystów z Rosji, Chin i krajów arabskich, poszukujących ekskluzywnych towarów w tutejszych butikach. Oto nowe oblicze Wiednia!

Dyskusje na temat: wiedeń (kraj)
 • Re: Austria: Skargi o napastowanie seksualne w noc sylwestrową

  Austria to nie ten kraj który poznałem .Wiedeń to przedmieście islamu i to w najgorszym wydaniu.

 • Re: ​Kanclerz Austrii popiera KE w sporze z Polską

  dodam jeszcze że Austria to górzysty kraj mentalność górali znamy z Zakopanego Podam przykład Przenieś górali z Zakopanego do Warszawy Tym miastem jest Wiedeń !

 • Re: Atak nożownika w Wiedniu. Trwa obława

  Czarne, popielate lub inne "złoto" ubogaca europejskie stolice. A tak na poważnie, to dziwie się miejscowym, że tak łatwo pozwalają sobie odbierać własny kraj. Wiedeń był piękną, czystą stolicą, niestety był.

 • Re: Wielka Brytania: Zdewastowano polski cmentarz wojskowy

  do: ~Ala Drobny szczegół. Cesarzowa Maria Teresa podpisała Akt Rozbioru Polski pod przymusem i płacząc. Wiedeń to było ratowanie Polski przed Turkami na obcym terytorium którzy już wyrzeżbili dwie kamienne kolumny do ustawienia nad Bałtykiem. natomiast nasi Litwini jak zwykle "spóżnili się" pod Wiedeń bo byli zajęci rabowaniem Słowacji ta jakby to był wrogi kraj.

 • Re: Ostrzegali przed islamizacją Niemiec. Marsz na ulicach Berlina

  Ten sam nieprzyjaciel, któregoś my pobili pod Chocimiem, stoi przed nami. Jesteśmy wprawdzie w obcym kraju lecz nie walczymy dla obcej sprawy. Walczymy za nasz kraj i za chrześcijaństwo, nie dla cesarza, lecz dla Boga. Opis: przemowa do żołnierzy przed bitwą pod Wiedniem w 1683. Źródło: Leszek Podhorodecki, Wiedeń 1683, Warszawa 2001.

 • Re: Orban: Gdyby nie działania Węgier ws. imigrantów, Europa by upadła

  Jak Duce, megaloman z Orbana. To, że stawia trafne diagnozy niczym nadzwyczajnym nie jest. Każdy rozgarnięty to wie. Węgry to mały kraj którego przywódca zręczny, propagandzista probuje uratować Wiedeń po raz wtóry.

 • Re: "Biełsat": czy Polska skręca na Wschód?

  Piękny macie kraj, ale władza trochę szurnięta. Podobno sejm chce się od was odgrodzić. Spójżcie na nasz Wiedeń, parlament jest dostępny. Tam posłowie są dla ludzi, a nie na odwrót.

 • Re: Polska musi przyjąć uchodźców: "Nie ma żadnych wymówek"

  A wiesz dlaczego istniała taka formacja zbrojna jak husaria - ignorancie? Po to, żeby od tego nieszczęścia, które chcą tui nam wysłać bronić nasz kraj. Wiesz nieuku kto oblegał Wiedeń? Nie ty tylko wiesz i wyznajesz jedno "multikulti", kiedyś po doświadczeniach zmienisz zadnie ale oby wtedy już nie było zbyt późno!

 • Re: Premier Holandii: Prezydent Turcji powinien zaprzestać prowokacji

  Dlaczego Sobieski uderzył pod Wiedniem i dlaczego Turcja nigdy nie była nigdy nie będzie przyjacielem Polski: "Odsuwał również niebezpieczeństwo od granic Polski - miał w tym czasie powiedzieć, że: „lepiej walczyć o Wiedeń, niż o Kraków". Potwornie zniszczony kraj mógłby już kolejnej wojny z „całą potencją sułtańską" nie przetrzymać. Zachowanie neutralności, czy raczej bierności w obliczu

 • Re: Polacy chcą przyjąć uchodźców? Najnowszy sondaż CBOS

  Droga Internautko, Jeśli mówisz o Australii to nie wiem czy wiesz , że dany kraj bardzo duży problem z imigrantami z indonezji oraz krajów sąsiadujących i nie wiem czy jesteś świadoma ,ale rząd(...) stolicą jest Wiedeń.