• Informacje na temat:

  upa

Artykuły na temat: upa
 • Podkarpackie: Nielegalny pomnik UPA rozebrany

  Na Podkarpaciu dokonano rozbiórki nielegalnego pomnika ku czci Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA). Obiekt został rozebrany w środę, 26 kwietnia, na cmentarzu we wsi Hruszowice.

 • Pomnik UPA w Charkowie zamalowany na biało-czerwono

  Nieznani sprawcy zamalowali na biało-czerwono pomnik UPA w Charkowie na północnym wschodzie Ukrainy – podały media. Podkreślono, że są to kolory flagi Polski.

 • ​Ulicami Kijowa przeszedł Marsz Chwały poświęcony UPA

  Ulicami stolicy Ukrainy, Kijowa, przeszedł w piątek Marsz Chwały Bohaterów, poświęcony rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Według policji uczestniczyło w nim około pięciu tysięcy osób.

 • Rocznica utworzenia UPA. Przemówienie prezydenta Ukrainy

  W 75. rocznicę utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował, by pamiętając o światłych momentach przeszłości, "nie zapominać o ciężkich stronicach historii" dla utrzymania dobrych stosunków z sąsiadami.

 • W Kijowie odbył się doroczny marsz UPA

  Kilkanaście tysięcy osób uczestniczyło w marszu chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), który przeszedł ulicami Kijowa. Resort Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformował, że podczas akcji nie doszło do incydentów.

 • Kilkanaście tysięcy osób uczestniczyło w marszu chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), który przeszedł w sobotę wieczorem ulicami Kijowa. Resort Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformował, że podczas akcji nie doszło do incydentów.

 • Marsz Chwały poświęcony UPA przeszedł ulicami Kijowa

  Ulicami stolicy Ukrainy, Kijowa, przeszedł Marsz Chwały Bohaterów, poświęcony rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Według policji uczestniczyło w nim około pięciu tysięcy osób.

 • Syn dowódcy UPA: Polska wrogiem jak Rosja

  Rosja była dla nas tak samo wroga jak i Polska - twierdzi w ukraińskim programie telewizyjnym "Ostatnia barykada" syn ostatniego dowódcy UPA Jurij Szuchewycz. Obecnie jest on deputowanym ukraińskiego parlamentu.

 • IPN: Pod pomnikiem UPA nie ma szczątków upowców

  Badania IPN nie potwierdziły, by pod zdemontowanym w ub. roku pomnikiem UPA w Hruszowicach były zbiorowe lub pojedyncze mogiły członków tej ukraińskiej formacji - to główna konkluzja wyników prac w tym miejscu, których szczegóły IPN przedstawił w czwartek w Warszawie.

 • "Nie możemy milczeć wobec zbrodni UPA na Polakach"

  IPN nie może wskazywać Ukrainie, jakich ma wybierać bohaterów, ale nie może też milczeć wobec zbrodni na Polakach popełnianych przez UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej - powiedział prezes IPN dr Jarosław Szarek w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Zdjęcia na temat: upa
Wideo na temat: upa