• Informacje na temat:

  udo voigt

Artykuły na temat: udo voigt
 • ​Niemiecki neonazista zasiądzie w Parlamencie Europejskim

  Jeszcze przed dwoma laty partyjni kamraci z NPD zdjęli go ze świecznika. Teraz były przewodniczący partii Udo Voigt powetował sobie tę stratę. Zasiądzie w Parlamencie Europejskim.

 • Niemiecki neonazista: oddajcie nam Gdańsk!

  ..."Gdańsk, Wrocław i Kaliningrad powinny natychmiast wrócić do Niemiec" - to przemyślenia Udo Voigta, przywódcy niemieckich neonazistów, wypowiedziane w wywiadzie wyemitowanym w niemieckiej telewizji publicznej ARD.

 • Plakaty wyborcze z hasłem "Dodać gazu!" i wizerunkiem lidera niemieckiej skrajnej prawicy Udo Voigta na motocyklu pojawiły się na ulicach Berlina, w tym przed Muzeum Żydowskim. Mieszkańcy miasta są oburzeni, bo hasło kojarzy się z zagładą Żydów - podaje prasa.

 • NPD neguje Holokaust, chce zwrotu Gdańska

  Niemieccy neonaziści znów szokują. Przywódca skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec Udo Voigt w wywiadzie dla telewizji publicznej podał w wątpliwość liczbę ofiar Holokaustu i zażądał zwrotu ziem niemieckich utraconych po 1945 roku, w tym Gdańska i Wrocławia.

 • Spotkanie w Rosji pod hasłem krytyki zachodnich sankcji

  ...przeciwko Rosji wskutek kryzysu ukraińskiego" - oświadczył eurodeputowany i były szef neonazistowskiej niemieckiej partii NPD Udo Voigt, skazany w przeszłości za to, że nazwał publicznie Adolfa(...)". Ruch ten według deklaracji Fiodora Biriukowa z Rodiny i mówców, którzy zabierali głos na forum, ma stać się "kamieniem węgielnym nowego świata, który powinniśmy zbudować...

 • Znów kwestionowana granica polsko-niemiecka

  Sudecki, czyli część Czech i cała Austria. W 2006 r. po sukcesie wyborczym skrajnej prawicy w Meklemburgii- Pomorzu Przednim przewodniczący NPD Udo Voigt zażądał na konferencji prasowej przywrócenia...

 • ...rząd RFN nigdy nie poprze roszczeń do niemieckiego majątku pozostawionego na naszych ziemiach odzyskanych. Zdecydowanie odcięła się też od poniedziałkowej wypowiedzi Udo Voigta, lidera skrajnie(...), były głównie uśmiechy i zapewnienia o przyjaźni. Tuskowi zależało głównie na tym, by rząd Niemiec zmienił koncepcję budowy Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku, mającego omijać Polskę. Poza tym...

 • Miła rozmowa Donalda Tuska i Angeli Merkel

  Budowa muzeum II wojny światowej w Gdańsku to "interesujący pomysł" - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel po spotkaniu z Donaldem Tuskiem.

 • Tusk i Merkel o historii, gazociągu, współpracy

  Budowa muzeum II wojny światowej w Gdańsku to "interesujący pomysł" - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel po wtorkowym spotkaniu z Donaldem Tuskiem.

 • Polscy eurodeputowani chcą delegalizacji NPD

  Jest to reakcja parlamentarzystów na wypowiedzi lidera partii NPD Udo Voigta, który, jak przypominają eurodeputowani, zgłosił "szokujące i groźne dla Polski" roszczenia terytorialne do polskich Ziem Zachodnich i Północnych. Tę wypowiedź Voigta wyemitowała niemiecka telewizja ARD na dzień przed wizytą premiera Tuska w Niemczech. Autorzy listu są zdania, że w kraju członkowskim Unii Europejskiej...

Dyskusje na temat: udo voigt