• Informacje na temat:

  tms

Artykuły na temat: tms
 • Ekonomista o decyzji Moody's ws. ratingu Polski: Niepewność będzie nam jeszcze towarzyszyć

  Niepewność wokół oceny sytuacji ekonomicznej Polski będzie utrzymywać się jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy - tak ostatnią decyzję agencji ratingowej Moody's komentuje w rozmowie z RMF FM ekonomista TMS Brokers Konrad Białas. Przypomnijmy: wbrew obawom agencja nie obniżyła oceny wiarygodności kredytowej polskiego rządu, ale zmieniła perspektywę ratingu ze stabilnej na negatywną.

 • PP w szabli: Skubiszewski i Socha wygrali w Koninie

  Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec) i Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) wygrali w Koninie 20. Memoriał Zenona Ryszewskiego w szabli, zaliczany do Pucharu Polski. Wystąpiło ponad 150 zawodników, w tym niemal cała krajowa czołówka.

 • "Wielka Brytania z kryzysu wyjdzie ostatnia"

  ...- Ten rok będzie należeć do złotego, dolara australijskiego, korony norweskiej i rubla - prognozuje Marek Wołos, analityk TMS, który był gościem portalu INTERIA.PL. Jakich walut należy unikać? Przede wszystkim funta!

 • ...„Inwestorzy zagraniczni cały czas wrzucają złotego do jednego worka z pozostałymi krajami wschodzącymi. (m.in. Chiny, Argentyna). Poprzez niepokoje związane z gospodarkami tych krajów, polski złoty traci na wartości” – mówi w RMF FM Szymon Zajkowski, analityk TMS Brokers. „Uważamy, że do końca roku złoty będzie się umacniał. To powinno być najbardziej widoczne w drugiej części roku, kiedy zacznie...

 • "Po szczycie waluty potanieją jeszcze o 10-15 groszy, aż pojawią się Włochy"

  ..."Ważne, żeby przypadek Grecji nie stał się dla Włochów casusem, który może doprowadzić do tego, że Rzym pójdzie śladem Aten i zażąda umorzenia części długu" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Marek Wołos z zarządu TMS Brokers.

 • Marek Wołos: Umocnienie złotego to dłuższy trend

  Po zapowiedziach podniesienia stóp procentowych polska waluta znacznie się umocniła. Złotówkę wspomaga również trwający proces prywatyzacji oraz sytuacja na rykach finansowych. Z analitykiem TMS Brokers Markiem Wołosem rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Berenda.

 • Na razie sytuacja w Japonii wywołała wstrząsy na polskim rynku: spowodowała osłabienie złotego i w pewnym sensie przełożyła się na zniżki na giełdach. Myślę, że konsekwencją tego, co się tam wydarzyło, będzie mniejszy rozwój japońskich inwestycji bezpośrednich i kapitałowych w Polsce. Sytuacja w Japonii może też wywindować cenę ryżu na rynkach światowych - wyjaśnia analityk TMS Brokers Marek...

 • Joanna Pluta: Waluty tanieją w oczekiwaniu na podwyżkę stóp procentowych

  Kursy zagranicznych walut są coraz niższe. Inwestorzy spodziewają się, że Rada Polityki Pieniężnej podwyższy dziś stopy procentowe. Jeżeli tak się stanie waluty powinny dalej tanieć – twierdzą analitycy. Jeżeli nie – kursy Euro, Dolara i Franka pójdą w górę. Z analitykiem walutowym TMS Brokers, Joanną Plutą rozmawiał na ten temat reporter RMF FM Krzysztof Berenda.

 • Zagraniczne wakacje będą w tym roku sporo kosztować. Z powodu złotego

  Niewiele osób podejmuje decyzję o kierunku letnich wyjazdów na podstawie zmian kursów walut. Mimo to warto pamiętać, że ze względu na osłabienie złotego zagraniczne wakacje będą droższe - mówi Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz TMS Brokers. Złoty od ubiegłych wakacji jest tańszy o blisko 6 proc. względem euro i dolara. Drożej będzie także nad węgierskim Balatonem (o ok. 5,7 proc...

 • Ukraina czeka na zagraniczną pomoc

  Analityk TMS Brokers Bartosz Sawicki podkreśla, że Ukraina będzie musiała skorzystać z międzynarodowej pomocy. Ta zwykle łączy się z reformami, które osłabiają walutę. Programy naprawcze(...) inwestorów. W 2013 roku rezerwy banku centralnego Ukrainy spadły o jedną trzecią.. Jak informuje Bartosz Sawicki z TMS Brokers tylko w styczniu tego roku na obronę swojej waluty bank ów wydał...

Wideo na temat: tms
 • Migrena: Jednak jest nadzieja!

  Pojawiła się nadzieja dla milionów chorych na migrenę i cierpiących z powodu bólu! To TMS, czyli przezczaszkowa terapia magnetyczna. Specjalne przenośne urządzenie, przykładane do głowy, wytwarza krótkie impulsy, które następnie zmieniają pracę mózgu. Czyżby medycyna odniosła zwycięstwo w walce z tą przykrą przypadłością?

 • Czy Chiny staną się źródłem globalnego kryzysu?

  Rynki z niepokojem obserwują sytuację w Chinach. W Państwie Środka pikują indeksy, a gospodarka dostaje zadyszki. Czy te sygnały zwiastują nadejście kolejnego globalnego kryzysu? Na to pytanie odpowiadają Marek Buczak, Dyrektor ds. Rynków Zagranicznych w Quercus TFI, i Tomasz Wiśniewski, specjalista ds. strategii rynkowych TMS Brokers.

 • Większe osłabienie złotego po wakacjach?

  Sezon ogórkowy na rynkach walutowych sprzyja umocnieniu złotego. Zmiany, zapewne zmierzające ku ponownemu osłabieniu polskiej waluty, zobaczymy najwcześniej we wrześniu. Komentuje Marek Wołos, główny analityk TMS Brokers (źródło: Newseria).

Dyskusje na temat: tms