• Informacje na temat:

  schaeuble

Artykuły na temat: schaeuble
 • Schaeuble krytykuje Austrię i ostrzega przed rozpadem Schengen

  ...​Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble skrytykował w piątek władze Austrii za podjęcie jednostronnej decyzji o drastycznym ograniczeniu liczby przyjmowanych uchodźców; ostrzegł przed negatywnymi skutkami ewentualnego rozpadu strefy Schengen.

 • Schaeuble: To, co robi Turcja, jest całkowicie sprzeczne z jej interesami

  Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w niedzielę, że spór o wystąpienia wyborcze tureckich polityków w Europie i aresztowanie dziennikarza mającego także paszport niemiecki, Deniza Yucela, bardzo utrudni rozmowy o pomocy gospodarczej dla Turcji.

 • ​Reuters: Grecja zaprzecza, jakoby Schaeuble zasugerował Grexit

  Grecki rząd zaprzeczył doniesieniom, jakoby minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zasugerował możliwość Grexitu, czyli wyjścia Grecji ze strefy euro - podała agencja Reutera.

 • Wolfgang Schaeuble: Jesteśmy gotowi podnieść wydatki militarne

  Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w niedzielę, że niemiecki rząd jest gotowy do zwiększenia wydatków militarnych w kontekście kryzysu związanego z uchodźcami. Wyraził też nadzieję na powstanie "wspólnej europejskiej armii".

 • ​Niemcy: Schaeuble za wzmocnieniem roli państw narodowych kosztem KE

  Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w niedzielę w wywiadzie dla "Welt am Sonntag", że odpowiedzialność za rozwiązywanie kryzysów w Europie powinny w większym stopniu ponosić państwa narodowe, a nie KE z Jean-Claudem Junckerem na czele. Ostro skrytykował też ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera, który po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii...

 • Wolfgang Schaeuble: Naszym celem powinna być wspólna europejska armia

  Minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział w niedzielę, że rząd Niemiec jest gotowy do zwiększenia wydatków militarnych w kontekście kryzysu związanego z uchodźcami. Wyraził też nadzieję na powstanie "wspólnej europejskiej armii".

 • Kryzys migracyjny w Niemczech: Schaeuble wycofał się z podatku od benzyny na rzecz uchodźców

  Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble wycofał się pod presją własnej partii CDU z pomysłu wprowadzenia w Unii Europejskiej dodatkowego podatku na paliwa w celu uzyskania środków finansowych na rozwiązanie problemu imigrantów w Europie.

 • Schaeuble: Putin chce "poniżyć" porządek opierający się na wolności

  ..."W obecnej sytuacji zwiększenie wydatków na obronę nie byłoby rozsądną decyzją polityczną. Byłoby raczej przeciwieństwem tego, co jest obecnie rzeczywiście potrzebne" - powiedział niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble w wywiadzie dla najnowszego, dostępnego od niedzieli wydania tygodnika "Der Spiegel".

 • Schaeuble: Niemcy nie dążą do "niemieckiej Europy"

  Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble zapewnił, że jego kraj nie dąży do dominacji w Europie. Polityczna konstrukcja UE nie nadaje się do tego, by jeden przewodził, a reszta szła za nim - powiedział dziennikowi "Sueddeutsche Zeitung".

 • Schaeuble: Monti nadzieją dla Włoch i Europy

  Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział w środę w Rzymie, że premier Mario Monti jest "nadzieją dla Włoch i Europy". Wyraził też opinię, że Europa jest już na "dobrej drodze" wyjścia z kryzysu.

Dyskusje na temat: schaeuble