• Informacje na temat:

  rzeka rawa

Artykuły na temat: rzeka rawa
 • Rawa musiała zniknąć, ponieważ mieszkańcom przeszkadzał jej zapach. Kiedy bowiem pada pytanie o to, z czym Rawa się kojarzy, odpowiedź zawsze jest ta sama: "Pachnie, tak, bo po czesku pachnie to(...) zakryciem rzeki nic już nie można było z tym zrobić. Rawa, choć w części już zakryta, została jednak na mapach, bo część rzeki nadal swobodnie przepływa m.in. przez centrum Katowic.

 • Rzeka Rawa ma prawie 20 km długości. Przepływa przez Świętochłowice, Chorzów, Katowice a w Sosnowcu wpada do rzeki Brynicy. Na terenie miast jej koryto jest w wielu miejscach przykryte, przez co rzeki nie widać. W Katowicach Rawa płynie częściowo pod centrum miasta, a oczom mieszkańców ukazuje się m.in. w pobliżu siedziby Uniwersytetu Śląskiego, gdzie odbył się happening. - W ramach akcji...

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Gościliśmy w Rawie Mazowieckiej

  Twoje Miasto w Faktach RMF FM to dziś Rawa Mazowiecka. O świetności Rawy świadczy dumny, XIV-wieczny, murowany zamek, wznoszący się nad miastem. To właśnie z tym miejscem związane są najciekawsze informacje - te dotyczące skarbu i mrocznych tajemnic skrywanych w podziemnych lochach. Rawa stała się też cichą bohaterką szekspirowskiego dramatu. Szczególnie malowniczą okolicę można podziwiać...

 • Rawa musiała zniknąć, ponieważ mieszkańcom przeszkadzał jej zapach. Kiedy bowiem pada pytanie o to, z czym Rawa się kojarzy, odpowiedź zawsze jest ta sama: Pachnie, tak, bo po czesku pachnie to(...) zakryciem rzeki nic już nie można było z tym zrobić. Rawa, choć w części już zakryta, zostaje jednak na mapach, bo część rzeki nadal swobodnie przepływa m.in. przez centrum Katowic.

 • W rzece znaleziono ciało noworodka

  Śląscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci nowo narodzonej dziewczynki. Ciało dziecka znaleziono w rzece Rawie przepływającej przez Katowice. Przyczyny śmierci noworodka na razie nie są znane. Trwają też poszukiwania rodziców.

 • Na rzece Rawie w Katowicach przez ponad 2 kilometry ciągnie się substancja ropopochodna. Niewykluczone, że przedostała się także do pobliskiej Brynicy.

 • Śląskie rzeki powyżej stanów ostrzegawczych, ale niegroźne

  Podniósł się poziom wód w rzekach województwa śląskiego. W dwóch miejscach na Mitrędze niedaleko Tarnowskich Gór oraz na Brynicy w okolicy Siewierza przekroczone są stany ostrzegawcze. Woda sięga tam wysokości prawie dwóch metrów. Nie ma jednak powodów do obaw.

 • Nagroda za pomoc w ustaleniu matki zmarłego dziecka

  Śląscy policjanci nadal badają okoliczności śmierci nowo narodzonej dziewczynki, której ciało znaleziono w rzecze Rawie, w rejonie ulicy Bednarskiej w Katowicach. Matki noworodka, jak na razie, nie udało się odnaleźć. Komendant Miejski Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę pieniężną dla osoby, która przyczyni się do ustalenia osoby lub osób, które mają związek ze śmiercią noworodka.

 • 37-letni mężczyzna utonął w sobotę w Warcie, kiedy rzucił się w nurt rzeki, aby ratować tonące dziecko. Ciało mężczyzny wyłowili płetwonurkowie.

 • Rewolucja na rynku w Katowicach

  Za kilkanaście dni zaczyna się przebudowa centrum miasta. Jej pierwszy etap potrwa co najmniej rok, a kosztować będzie ponad 28 milionów złotych.

Wideo na temat: rzeka rawa
 • Skąd się wzięła nazwa Rawa Mazowiecka?

  Twoje Miasto w RMF FM jest dziś w Rawie Mazowieckiej. Poznaliśmy dwie teorie na temat powstania nazwy miasta. Jedna odnosi się do Herbu Rawicz, a druga do spokojnej rzeki Rawki. Szczegóły zdradził nam Marcin Broniarczyk, dyrektor Muzeum Ziemii Rawskiej.

Dyskusje na temat: rzeka rawa