• Informacje na temat:

  rurociąg jamalski

Artykuły na temat: rurociąg jamalski
 • Firma "Gazprom" budująca rurociąg jamalski prowadzi jednocześnie przez Polskę kabel, który w przyszłości mógłby przejąć ponad połowę połączeń międzynarodowych - zarówno tych zwykłych, telefonicznych, jak i internetowych.

 • Sikorski o "zaskakującej propozycji" ze strony Rosji

  Polska chce być krajem tranzytowym dla rosyjskiego gazu. Szef polskiej dyplomacji twierdzi, że propozycja budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego " to ciekawy pomysł".

 • Skutki dla Polski otwarcia Gazociągu Północnego

  Rosyjsko-niemiecki pakt ponad głowami Polaków właśnie wszedł w życie. Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew uruchomili Nord Stream, czyli Gazociąg Północy biegnący po dnie Bałtyku. Rurociąg, jak wiadomo, omija nasz kraj. Krzysztof Berenda z redakcji ekonomicznej RMF FM wyjaśnia, jakie będą dla Polski skutki tej inwestycji.

 • "Umowa gazowa z Rosją będzie zgodna z prawem europejskim"

  Radosław Sikorski zapewnił, że nowa umowa z Rosją w sprawie gazu będzie zgodna z prawem europejskim. Według informacji korespondentki RMF FM Katarzyny Szymańskiej-Borginon, Bruksela ma zastrzeżenia do tego porozumienia. Komisja Europejska żąda udostępnienia gazociągu jamalskiego stronom trzecim oraz tzw. rewersu, czyli dwukierunkowego przepływu gazu przez rurociąg.

 • Już jutro znane będą wyniki prac rządowej komisji, która bada sprawę kabla Gazpromu. Nie czekali na ten raport rolnicy z gmin przez które przebiega jamalski...

 • POPiS-owy spór o gaz

  Platforma Obywatelska łaskawym okiem patrzy na koncepcję budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego. Rurociąg miałby być alternatywą dla gazociągu północnego przez Bałtyk. Ustępujący rząd Prawa i Sprawiedliwości odradza takie pomysły.

 • Czy biegnący przez Polskę gazociąg jamalski jest tylko nieskomplikowaną rurą, służącą do tłoczenia gazu ziemnego, czy też częścią swoistej autostrady telekomunikacyjnej, która w przyszłości połączy Europę ze Stanami Zjednoczonymi?

 • Import gazu z USA: Po 2022 roku ważny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

  ...rurociąg z Norwegii już w 2001 r. Umowa była parafowana. Niestety następcy nie kontynuowali tych rozmów posiłkując się argumentami, że rosyjski gaz jest tańszy. Z premedytacją to wykorzystali Rosjanie(...) Steinhoff. Teraz sytuacja się zmieniła. Mamy alternatywę: ponownie w planach jest budowa rurociągu do Norwegii. O wiele ważniejsze jest jednak połączenie na zachodzie i na południu kraju, jak również...

 • Gazowy rewers niewiele nam pomoże

  ...i nie ma mowy, by rura była pusta. Wtedy rodzi się pytanie jak namówić partnerów na zachodzie, którzy w sytuacji krysysowej przełożą swoje dostawy na Rurociąg Jamalski, żeby zechcieli nam coś(...) przesyłowych. Rząd przed kilkoma miesiącami ogłosił jako duży sukces, że oto udało się uruchomić rewers na Gazociągu Jamalskim. Nie możemy sprowadzać gazu od zachodu? Możemy, zwłaszcza rewersem...

 • Buzek: Desperacki pomysł ukraińskich nacjonalistów. To bardzo niebezpieczne

  ..."Groźby ukraińskich nacjonalistów o wysadzeniu rosyjskich rurociągów - są bardzo niebezpieczne i bardzo niemądre. To desperacki pomysł, którego nie można zaakceptować. Powodowanie wybuchów na własnym terytorium do niczego nie prowadzi, pozbawi tylko dostaw gazu Europę Środkowo-Wschodnią" - mówi Jerzy Buzek w Kontrwywiadzie RMF FM. "Ociąganie się UE w sprawie kryzysu na Ukrainie wynika z tego, że...

Dyskusje na temat: rurociąg jamalski