• Informacje na temat:

  rok herberta

Artykuły na temat: rok herberta
 • Sejm ustanowił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta

  Posłowie przyjęli w piątek przez aklamację uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Oddano w niej hołd "jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku" w związku z mijającą w przyszłym roku 20. rocznicą jego śmierci.

 • Niepodległa, Herbert oraz Pacino i De Niro znowu razem, czyli 2018 rok w kulturze

  Najbardziej dyskutowane i wzbudzające najwięcej emocji filmowe nagrody, czyli Globy i Oscary. Nowy film Scorsese z Pacino i De Niro w obsadzie. Rok Herberta. I obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tak zapowiada się 2018 rok w kulturze.

 • Nuala Ni Dhomhnaill laureatką nagrody im. Zbigniewa Herberta

  Irlandzka poetka Nuala Ni Dhomhnaill została laureatką Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta. Jej twórczość jest "aktem ratowania języka z pozoru skazanego na zagładę, gestem przeciwstawiania się kulturowej unifikacji" - uznali jurorzy.

 • W warszawskim Teatrze Narodowym czterogodzinnym multimedialnym programem pt. "Lirykożercy. Herbert" zainaugurowano w poniedziałek wieczorem Rok Zbigniewa Herberta.

 • Rok Herberta zakończyła w piątek w Warszawie trzydniowa konferencja naukowa "Herbert na językach", w której wzięło udział 20 literaturoznawców z USA, Wielkiej Brytanii i Europy Środkowej,

 • ...10 lat temu - 28 lipca 1998 roku - zmarł Zbigniew Herbert, jeden z najważniejszych polskich poetów XX wieku. 2008 rok Sejm ustanowił rokiem Herberta.

 • Rok 2008 dedykowany Herbertowi

  Sejm ustanowił rok 2008 rokiem Zbigniewa Herberta.

 • Toruńscy radni zdecydowali, że nowe rondo u zbiegu ulic Mickiewcza i Tujakowskiego zostanie nazwane imieniem Zbigniewa Herberta.

 • Rysunki Herberta w kozielskiej bibliotece

  .... Warto dodać, że w 10 rocznicę śmierci poety, przypadającą na lipiec, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił rok 2008 Rokiem Zbigniewa Herberta. Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Kędzierzyn...

 • "Kochane zwierzątka" na podstawie listów Herberta

  Podstawą spektaklu "Kochane zwierzątka", przygotowanego w krakowskiej PWST, stały się listy Zbigniewa Herberta do przyjaciół Magdaleny i Zbigniewa Czajkowskich. Premierowe przedstawienie odbędzie się w poniedziałek.

Wideo na temat: rok herberta
 • W przyszłym roku KGHM rozpocznie budowę kopalni Victoria w Kanadzie

  Drugi najważniejszy projekt dla KGHM, budowa kopalni miedzi, niklu i platynowców w Kanadzie, ruszy w przyszłym roku. Dzięki projektowi Victoria znacząco spadną koszty wydobycia metali. – Projekt Victoria jest na etapie studium wykonalności. Mamy już określone decyzje, np. środowiskowe, jest już wycięty las na obszarze planowanym pod lokalizację szybu. Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku rozpoczniemy głębienie szybu dla Victorii – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Herbert...

 • Rekordowo dobry rok dla KGHM Polska Miedź

  To był rekordowo dobry rok dla KGHM Polska Miedź. Prezes koncernu, Herbert Wirth, potwierdza, że zyski w 2011 roku przekroczyły 11 mld zł. 30 proc. z tej kwoty może zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy.

 • Żył z zasiłku. Znalazł skarb wart kilkanaście milionów!

  Tak zwany skarb ze Staffordshire to największy skarb, jaki kiedykolwiek znaleziono na terytorium Zjednoczonego Królestwa. Pochodzi z VI-VII wieku, a składają się nań bezcenne wytwory sztuki i rzemiosła Anglosasów. Skarb ze Staffordshire znalazł w lipcu 2009 roku 55-letni bezrobotny mieszkaniec tego hrabstwa i amator poszukiwania skarbów – Terry Herbert. Posługując się wykrywaczem metalu, natrafił na znalezisko, które uczyniło go milionerem. Skarb został wyceniony na ponad 3 miliony...

Dyskusje na temat: rok herberta