• Informacje na temat:

  rezolucje rady bezpieczeństwa onz z roku 2007

Artykuły na temat: rezolucje rady bezpieczeństwa onz z roku 2007
 • Donald Trump: ONZ jest klubem dobrej zabawy

  Donald Trump skrytykował Organizację Narodów Zjednoczonych. Stwierdził, że ONZ ma wielki potencjał, "ale jest teraz tylko klubem dla ludzi, aby się spotkać, porozmawiać i dobrze się bawić". "To takie smutne!" - napisał na Twitterze.

 • Trump skrytykował ONZ: Klub dobrej zabawy

  Donald Trump skrytykował Organizację Narodów Zjednoczonych. Stwierdził, że ONZ ma wielki potencjał, "ale jest teraz tylko klubem dla ludzi, aby się spotkać, porozmawiać i dobrze się bawić". "To takie smutne!" - napisał na Twitterze. Tymczasem prezydent elekt mianował głównego prawnika swego biznesowego imperium Trump Organization Jasona Greenblatta na nowe stanowisko "specjalnego przedstawiciela...

 • Iran przedstawi w tym roku bardziej zaawansowaną wersję pocisku rakietowego średniego zasięgu Emad - poinformowało w piątek ministerstwo obrony. Program ten wywołał krytykę ze strony ONZ i amerykańskie sankcje.

 • Bezpieczeństwa ONZ. 19 marca 1978 roku RB ONZ przyjęła rezolucję wzywającą Izrael do przestrzegania integralności terytorialnej i bezwarunkowego wycofania się z okupowanego terytorium Libanu i kolejną(...), przywrócenie pokoju i bezpieczeństwa oraz wsparcie rządu libańskiego w przejęciu kontroli nad okupowanym obszarem. Polski kontyngent w misji UNIFIL rozpoczął wykonywanie zadań w 1992 roku, początkowo jako...

 • Rok 2001 kończył się amerykańską operacją zbrojną w Afganistanie, 2003 może się zacząć wojną przeciw Irakowi. Nie znaczy to jednak, że mijający rok był spokojny bądź że się niewiele w nim działo. Poniżej kalendarium wydarzeń, które w mijającym roku pojawiały się na czołówkach prasy i mediów elektronicznych.

 • Czaputowicz: Wola Ukrainy, by stać się częścią Zachodu, nie zostanie złamana

  Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz przewodniczył posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconemu sytuacji na Ukrainie. Minister podkreślił, że wola Ukraińców, by stać się częścią Zachodu, nie zostanie złamana. Minister przypomniał w swym wystąpieniu o przypadającej w tym roku czwartej rocznicy "rewolucji godności" na Ukrainie. Mówił o woli Ukraińców, by stać się częścią społeczności...

 • Szwajcaria znosi sankcje przeciwko Iranowi w następstwie wejścia w sobotę w życie zawartego w lipcu porozumienia w sprawie programu nuklearnego między Teheranem a sześcioma mocarstwami - ogłosiła w niedzielę Rada Federalna, czyli szwajcarski rząd. Władze Szwajcarii precyzują w komunikacie, że sankcje będą zniesione w tym samym czasie co sankcje ONZ i UE.

 • Na sesji plenarnej w Strasburgu eurodeputowani przyjęli we wtorek rezolucję wzywającą Polskę, Rumunię i Litwę do przeprowadzenia jawnych śledztw w sprawie więzień CIA. Wezwano też Radę UE do przesłuchania agencji bezpieczeństwa UE jak Europol.

 • Rosja może poprzeć nowe sankcje narodów Zjednoczonych przeciwko Iranowi, jeśli Teheran nie wstrzyma wzbogacania uranu - ostrzegł w środę rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin.

 • Będą nowe sankcje wobec Iranu?

  Głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa nad rezolucją wprowadzającą nowe sankcje wobec Iranu w związku z jego programem atomowym prawdopodobnie odbędzie się w poniedziałek - ujawniły źródła dyplomatyczne w ONZ.