• Informacje na temat:

  rezolucje rady bezpieczeństwa onz z roku 2007

Artykuły na temat: rezolucje rady bezpieczeństwa onz z roku 2007
 • Donald Trump: ONZ jest klubem dobrej zabawy

  Donald Trump skrytykował Organizację Narodów Zjednoczonych. Stwierdził, że ONZ ma wielki potencjał, "ale jest teraz tylko klubem dla ludzi, aby się spotkać, porozmawiać i dobrze się bawić". "To takie smutne!" - napisał na Twitterze.

 • Trump skrytykował ONZ: Klub dobrej zabawy

  Donald Trump skrytykował Organizację Narodów Zjednoczonych. Stwierdził, że ONZ ma wielki potencjał, "ale jest teraz tylko klubem dla ludzi, aby się spotkać, porozmawiać i dobrze się bawić". "To takie smutne!" - napisał na Twitterze. Tymczasem prezydent elekt mianował głównego prawnika swego biznesowego imperium Trump Organization Jasona Greenblatta na nowe stanowisko "specjalnego przedstawiciela...

 • Iran przedstawi w tym roku bardziej zaawansowaną wersję pocisku rakietowego średniego zasięgu Emad - poinformowało w piątek ministerstwo obrony. Program ten wywołał krytykę ze strony ONZ i amerykańskie sankcje.

 • Bezpieczeństwa ONZ. 19 marca 1978 roku RB ONZ przyjęła rezolucję wzywającą Izrael do przestrzegania integralności terytorialnej i bezwarunkowego wycofania się z okupowanego terytorium Libanu i kolejną(...), przywrócenie pokoju i bezpieczeństwa oraz wsparcie rządu libańskiego w przejęciu kontroli nad okupowanym obszarem. Polski kontyngent w misji UNIFIL rozpoczął wykonywanie zadań w 1992 roku, początkowo jako...

 • Rok 2001 kończył się amerykańską operacją zbrojną w Afganistanie, 2003 może się zacząć wojną przeciw Irakowi. Nie znaczy to jednak, że mijający rok był spokojny bądź że się niewiele w nim działo. Poniżej kalendarium wydarzeń, które w mijającym roku pojawiały się na czołówkach prasy i mediów elektronicznych.

 • Szwajcaria znosi sankcje przeciwko Iranowi w następstwie wejścia w sobotę w życie zawartego w lipcu porozumienia w sprawie programu nuklearnego między Teheranem a sześcioma mocarstwami - ogłosiła w niedzielę Rada Federalna, czyli szwajcarski rząd. Władze Szwajcarii precyzują w komunikacie, że sankcje będą zniesione w tym samym czasie co sankcje ONZ i UE.

 • Na sesji plenarnej w Strasburgu eurodeputowani przyjęli we wtorek rezolucję wzywającą Polskę, Rumunię i Litwę do przeprowadzenia jawnych śledztw w sprawie więzień CIA. Wezwano też Radę UE do przesłuchania agencji bezpieczeństwa UE jak Europol.

 • Rosja może poprzeć nowe sankcje narodów Zjednoczonych przeciwko Iranowi, jeśli Teheran nie wstrzyma wzbogacania uranu - ostrzegł w środę rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin.

 • Będą nowe sankcje wobec Iranu?

  Głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa nad rezolucją wprowadzającą nowe sankcje wobec Iranu w związku z jego programem atomowym prawdopodobnie odbędzie się w poniedziałek - ujawniły źródła dyplomatyczne w ONZ.

 • Świat A.D. 2006

  Sytuacja na Bliskim Wschodzie, w tym wojna Izraela z libańskimi hezbollahami najbardziej poruszyły opinię publiczną na świecie w 2006 roku.