• Informacje na temat:

  piastowie cieszyńscy

Artykuły na temat: piastowie cieszyńscy
 • Książę William jest potomkiem Piastów Cieszyńskich

  29 kwietnia uwagę mediów i milionów ludzi na całym świecie przykuła ceremonia ślubna księcia Williama, wnuka królowej Elżbiety II i Kate Middleton. Ciekawostką jest fakt, że nowy książę Cambridge jest potomkiem Piastów Cieszyńskich.

 • Wolą kino Piast od multikina

  Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja cieszyńskiego kina Piast. Na nowe fotele, klimatyzację i oświetlenie miasto wyda 500 tys. zł. Niestety, na nowoczesne projektory pieniędzy już zabraknie...

 • Piast czeka na remont

  Od dwóch lat gotowy jest projekt modernizacji cieszyńskiego kina Piast. Miasto już kilkakrotnie próbowało zdobywać środki unijne, niestety dotąd nie udało się.

 • Spacer szlakiem dynastii

  Książki "Szlak książąt cieszyńskich - Piastowie" i "Szlak książąt cieszyńskich - Habsburgowie" to pomysł biura promocji Urzędu Miejskiego w Cieszynie. W przewodnikach, których promocja odbyła się w czwartek w magistracie, znajdziemy opisy zabytków, nowe i archiwalne zdjęcia oraz mapki z trasami pieszych wycieczek. - Postanowiliśmy w ten sposób zareklamować wśród turystów zabytki, które...

 • Miasto Strumień na Śląsku Cieszyńskim zmodyfikowało herb. Nadal będzie w nim wizerunek świętej Barbary i orła Piastów Cieszyńskich, ale w innej niż obecna aranżacji. Dotychczasowy symbol nie otrzymał pozytywnej opinii MSWiA - poinformował magistrat w Strumieniu.

 • Futbol łączy pokolenia

  Piłkarze kilku pokoleń pojawili się w niedzielne popołudnie na cieszyńskim stadionie z okazji "Dnia z Piastem Cieszyn". Kulminacyjnym punktem imprezy okazał się mecz pierwszej drużyny z zespołem oldbojów, zakończony sprawiedliwym remisem 2:2.

 • Podsumowanie piłkarskiej jesieni

  Z drużyn powiatu cieszyńskiego jesienią najlepiej wypadł Beskid Skoczów, który ma realną szansę na awans do trzeciej ligi.

 • Fakty z Twojego Miasta: Cieszyn - jedno z najstarszych miast w Polsce

  Jeśli wierzyć legendom, to Cieszyn jest jednym z najstarszych miast Polski. Dzieje jego liczą ponad 1200 lat. Podanie głosi, że założyli go w 810 roku trzej bracia: Bolko, Leszko i Cieszko. Według legendy po długiej wędrówce spotkali się u źródła, nazwanego później Studnią Trzech Braci, i tak się ucieszyli tym faktem, że założyli gród Cieszyn. Dziś Fakty z Twojego Miasta zawitały właśnie do tej miejscowości na pograniczu polsko-czeskim.

 • Czas na dobre kino

  Piąty Studencki Przegląd Filmowy czASKina potrwa od poniedziałku do środy w Cieszynie. Będą dobre filmy i muzyka oraz ciekawe spotkania. Patronem prasowym przeglądu jest Gazetacodzienna.pl.

 • Jak pięściarz z SB walczył

  Największe wydarzenie teatralne 2008 roku w Cieszynie - tak organizatorzy reklamują spektakl "Bolko Kantor" o znanym bokserze. Premiera odbędzie się w zrujnowanej sali balowej hotelu Pod Brunatnym Jeleniem, gdzie w okresie międzywojennym odbywały się również pojedynki bokserskie.

Dyskusje na temat: piastowie cieszyńscy