• Informacje na temat:

  pełty (województwo mazowieckie)

Artykuły na temat: pełty (województwo mazowieckie)
 • Struzik: Mazowiecki NFZ otrzyma o 242 mln zł mniej na leczenie

  Mazowiecki oddział NFZ otrzyma w 2013 roku o 242 mln zł mniej niż przed rokiem. Będą problemy z finansowaniem świadczeń zdrowotnych - ostrzegł w środę marszałek województwa Adam Struzik.

 • Gdzie zarabia się najwięcej? GUS wyliczył

  O ponad jedną czwartą wyższe niż przeciętne były zarobki w województwie mazowieckim. Z danych GUS wynika też, że przeciętne wynagrodzenie kobiet stanowiło 83 proc. tego co zarabiają mężczyźni. Z analizy danych - odnoszących się do roku 2014 - wynika, że najwyższe wynagrodzenie zanotowano w województwie mazowieckim (o ponad 25 proc. wyższe niż przeciętne dla kraju, wynoszące 4 tys. 107,72 zł).

 • Kobiety potrzebują "suwaka"

  77 proc. miejsc w sejmikach województw zajmują mężczyźni, a kobiety tylko 23 procent. Tyle samo co przed czterema laty, choć tym razem, pierwszy raz w wyborach samorządowych na listach musiało być co najmniej 35 proc. kandydatów jednej płci - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Ewa Kopacz: PiS wprowadzi całkowity zakaz aborcji i in vitro

  ​Całkowity zakaz aborcji i procedury in vitro - tego, zdaniem premier Ewy Kopacz, można spodziewać się podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Tak będzie wyglądał świat według PiS - mówiła w sobotę premier komentując zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o uzgodnieniu płci.

 • Miller: Czas odejść od Europy lęku i drastycznych oszczędności

  Chcemy Europy nowej wizji i nowego przywództwa. Czas odejść od Europy lęku i drastycznych oszczędności - mówił przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller podczas niedzielnej konwencji wyborczej mazowieckiego SLD.

 • ​Kopacz: Polska powinna być zarządzana żelazną, ale i wrażliwą ręką

  Polska musi być zarządzana nie tylko żelazną, ale także wrażliwą ręką - powiedziała w Lipsku (mazowieckie) premier Ewa Kopacz. Zachęcała kobiety do aktywności w polityce i do uczestnictwa w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Szefowa polskiego rządu podkreśliła też, że kobiety są lepiej wykształcone od mężczyzn i mogą pełnić odpowiedzialne funkcje w różnych organizacjach.

 • 1200 dzieci obdarują w grudniu "anielskie" ekipy Caritas

  1200 dzieci z ubogich, wielodzietnych rodzin z Łodzi, Zgierza, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Piotrkowa Trybunalskie otrzyma w grudniu świąteczne paczki od ekip łódzkiej Caritas złożonych z Mikołaja i Aniołka.

 • Mikołaje i aniołki znów ruszą do akcji

  Do 1100 dzieci z ubogich, wielodzietnych rodzin z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego trafią na początku grudnia świąteczne ekipy łódzkiej Caritas złożone z mikołaja i aniołka. Dzieci obdarowane zostaną prezentami, a ich rodzice paczkami na święta.

 • Bronisław Komorowski wygrał w prawyborach prezydenckich PO ze swoich kontrkandydatem Radosławem Sikorskim we wszystkich regionach w Polsce. Najlepszy wynik otrzymał w regionie mazowieckim. Sikorski największe poparcie uzyskał w regionie kujawsko-pomorskim.

 • Sprawdź, na kogo głosujesz

  7037 - dokładnie tyle osób stara się o poselski mandat. Większość to mężczyźni. Kobiety - po wprowadzeniu parytetu płci - stanowią 40 procent. Sprawdź, jakie profesje królują na wyborczych listach. Ile lat ma najstarszy i najmłodszy z kandydatów.