• Informacje na temat:

  papież urban v

Artykuły na temat: papież urban v
 • Proces karny Jerzego Urbana. "Nie obraził uczuć religijnych"

  Jerzy Urban nie obraził uczuć religijnych, publikując w "Nie" wizerunek zdziwionego Jezusa, wpisanego w drogowy znak zakazu - uznali nowi biegli w procesie karnym Urbana. Prokuratura kwestionuje tę opinię. Sąd przesłucha jednego z jej autorów w maju.

 • Umorzono śledztwo ws. słów prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza, który nazwał papieża Franciszka "idiotą". Od takiego postanowienia stołecznej prokuratury zażalenie może złożyć sam Franciszek, czyli Jorge Bergoglio.

 • Słowa Ziemkiewicza "papież idiota" przedmiotem śledztwa

  Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. słów publicysty Rafała Ziemkiewicza, który nazwał papieża Franciszka "idiotą". Za przestępstwo publicznego znieważenia głowy obcego państwa grozi w Polsce do 3 lat więzienia.

 • Umorzono śledztwo ws. słów Ziemkiewicza: "Papież to idiota"

  Umorzono śledztwo ws. słów prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza, który nazwał papieża Franciszka "idiotą". Od takiego postanowienia stołecznej prokuratury zażalenie może złożyć sam Franciszek.

 • Prokuratura zajęła się Ziemkiewiczem. Chodzi o wpis "papież idiota"

  Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. słów prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza, który nazwał papieża Franciszka "idiotą". Za przestępstwo publicznego znieważenia głowy obcego państwa grozi w Polsce do 3 lat więzienia.

 • Od niedzieli Zielona Góra ma patrona - św. Urbana I, papieża. Ceremoniał przekazania prezydentowi dekretu papieskiego odbył się na rynku drugiego dnia miejskiego święta - Winobrania.

 • Urban musi przeprosić Tuska

  Jerzy Urban ma przeprosić premiera za żart primaaprilisowy tygodnika "Nie", gdy Donaldowi Tuskowi w rzekomych rozmowach podczas kibicowania na meczu przypisano wulgarne słowa - orzekł w piątek sąd stwierdzając, że "satyra nie może poniżać". Urban chce apelować.

 • Urban skazany

  Jerzy Urban został dziś skazany na 20 tys. zł grzywny za znieważenie Jana Pawła II. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że redaktor naczelny "NIE" wykazał w swoim felietonie o papieżu "maksymalnie złą wolę".

 • Sponiewierali papieża!

  Skandal w Gołańczy wybuchł w zeszłym tygodniu, po publikacji antykatolickiego tygodnika Jerzego Urbana. W całym mieście nie można było kupić gazety NIE, która opisywała urzędników w służbie(...), nie zadzwonił, nie próbował się dopytać - żali się. Pomnik będzie za rok Choć redaktor tygodnika J. Urbana twierdzi, że nikt z nim nie chciał rozmawiać, nam bez trudu udało się dowiedzieć...

 • ...mieszka w małej wiosce Urbanowo leżącej w połowie drogi między Opalenicą a Grodziskiem Wlkp. - Kiedy byłam małą dziewczynką, w kwietniu 1945 r., przyjechaliśmy z rodzicami ze Lwowa przydzieleni na(...) miło, jak wszyscy zejdą się razem. Dbamy o to, żeby była między nami zgoda - dodaje seniorka rodziny. W Urbanowie wszystko toczy się wokół szkoły. Klasy są mało liczne i stąd też prowadzi się rozmowy...

Dyskusje na temat: papież urban v