• Informacje na temat:

  orzeł dla najlepszego producenta

Artykuły na temat: orzeł dla najlepszego producenta
 • Orzeł dla Janusza Gajosa! Znany aktor wyróżniony za osiągnięcia życia

  Janusz Gajos otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł za osiągnięcia życia - ogłosiła Polska Akademia Filmowa. To pierwszy wyłoniony już tegoroczny zdobywca tegorocznego "polskiego Oscara"; laureaci Orłów w pozostałych kategoriach będą uhonorowani w poniedziałek.

 • Tadeusz Chmielewski, wybitny reżyser, scenarzysta i producent, współtwórca m.in. filmów "Wierna rzeka", "Nie lubię poniedziałku" i "U Pana Boga za Piecem", otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł 2011 za Osiągnięcia Życia.

 • "Katyń" triumfatorem Orłów 2008

  ...będzie dobrze" Tomasza Wiszniewskiego otrzymał Orła 2008 w kategorii najlepsza główna rola męska. Orzeł za najlepszą główną rolę kobiecą przypadł Danucie Szaflarskiej, docenionej za rolę w filmie "Pora(...) napisała dla mnie scenariusz i wyreżyserowała film, a Artur zrobił piękne zdjęcia. Dziękuję z całego serca całej ekipie, która się mną, staruszką, bardzo opiekowała - żeby mi się coś złego nie...

 • Pierwszy raz w 5-letniej historii Polskich Orłów zdarzyło się, aby jeden obraz był nominowany we wszystkich kategoriach filmowych. To oznacza, że środowisko filmowe bardzo doceniło ten fiilm, nie tylko za majstersztyk filmowy, ale również za rolę, jaką spełnia dla Polski. To, co zrobił Roman Polański na scenie w Cannes - uważam, że w Polsce nie nagłośniono tego odpowiednio - było naprawdę wielką...

 • Film "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego otrzymał Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - dla najlepszego filmu. Skolimowski zwyciężył w kategorii najlepszy reżyser. Uroczystość wręczenia statuetek, nazywanych polskimi Oscarami, odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

 • Kolejna nagroda filmowa dla Stanisława Różewicza. Tym razem reżyser został laureatem Złotego Orła 2001 w kategorii Osiągnięcia Życia. "Środowisko filmowe składa laureatowi wyraz szacunku za całokształt twórczości, postawę życiową i autorytet moralny" - tłumaczy prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych Dariusz Jabłoński.

 • Laureaci Polskich Nagród Filmowych Orły 2011

  Film "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego otrzymał Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - dla najlepszego filmu. Skolimowski zwyciężył w kategorii najlepszy reżyser. Uroczystość wręczenia statuetek, nazywanych polskimi Oscarami, odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

 • W strzeleckim domu kultury odbyła się Gala Lauri - uroczystość rozdania nagród dla najlepszych uczniów powiatu strzeleckiego i najlepszych produktów powiatu. Tegoroczna gala była też okazją do pierwszego w historii wręczenia tytułu "Honorowy obywatel powiatu strzeleckiego". Miniony rok podsumował starosta powiatowy, Józef Swaczyna.

 • Orły na sokołach

  Pierwsze amerykańskie myśliwce F-16 wylądują na polskim lotnisku za kilka dni. Choć decyzja o ich zakupie dla naszego wojska była krytykowana, staniemy się właścicielami jednego z najlepszych myśliwców świata. F-16 odniósł w walkach powietrznych 72 zwycięstwa i nie poniósł żadnej straty.

 • Pamapol Siatkarz kompletuje skład

  Pamapol Siatkarz Wieluń podpisał już umowy z jedenastoma zawodnikami, którzy w przyszłym sezonie będą bronić barw beniaminka w rozgrywkach PlusLigi. W ligowej kadrze jest jeszcze miejsce dla jednego przyjmującego.