• Informacje na temat:

  obwód kijowski

Artykuły na temat: obwód kijowski
 • Białoruska milicja ściga 23 kibiców piłkarskich za sfotografowanie się z hasłami wsparcia dla protestujących na kijowskim Majdanie. Dwóch kibiców zostało już aresztowanych - informuje białoruska prasa niezależna, powołując się na milicję.

 • Wyciekły tajne plany Rosjan: Pod Kijowem w 15 dni?

  Doradca szefa MSW Ukrainy oznajmił, że Rosja ma plan dojścia do obwodu kijowskiego w ciągu 15 dni. Wojska rosyjskie miałyby zaatakować obszar na lewym brzegu Dniepru, zajmując część obwodu kijowskiego.

 • Separatyści znów ostrzelali Awdijiwkę. Uszkodzono 8 domów

  Prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy ponownie ostrzelali z artylerii dzielnice mieszkalne Awdijiwki na północ od Doniecka - podała policja w kontrolowanej przez kijowskie władze części obwodu donieckiego.

 • Ukraina: Prorosyjscy separatyści znów ostrzelali Awdijiwkę

  Prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy ponownie ostrzelali z artylerii dzielnice mieszkalne Awdijiwki na północ od Doniecka – podała w czwartek policja w kontrolowanej przez kijowskie władze części obwodu donieckiego.

 • Rosjanie pod Kijowem w 15 dni? "Żarty emerytowanego wojskowego"

  ..."To żarty emerytowanego wojskowego" - tak Kreml komentuje ujawnione przez doradcę szefa ukraińskiego MSW tajne plany, które mieli wykraść hakerzy z grupy "Myrotworec". Jak ogłosił Anton Heraszczenko, wynika z nich, że Rosja planowała w maju zająć całą lewobrzeżną Ukrainę. Rosyjskie wojska miały dojść w 15 dni do obwodu kijowskiego.

 • Rosjanie pod Kijowem w 15 dni? "Żarty emerytowanego wojskowego"

  ...​- To żarty emerytowanego wojskowego - tak Kreml komentuje ujawnione przez doradcę szefa ukraińskiego MSW tajne plany, które mieli wykraść hakerzy z grupy "Myrotworec". Jak ogłosił Anton Heraszczenko, wynika z nich, że Rosja planowała w maju zająć całą lewobrzeżną Ukrainę. Rosyjskie wojska miały dojść w 15 dni do obwodu kijowskiego.

 • Wyciekły ściśle tajne dokumenty. Rosjanie pod Kijowem w ciągu 15 dni

  W ciągu 15 dni Rosja ma plan dojścia do obwodu kijowskiego - oświadczył szef ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko. W ramach szybkiej inwazji wojska rosyjskie miałyby zająć obszar na lewym brzegu Dniepru. Tak wynika z dokumentów, które zdobyli ukraińscy hakerzy.

 • Ukraina: Połowa wewnętrznych uchodźców nie chce wracać do domu

  Niemal połowa ukraińskich wewnętrznych uchodźców nie chce wracać do domu - wynika z badań przeprowadzonych przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii. Chodzi o osoby, które uciekły na Ukrainę z terenów zaanektowanych lub okupowanych przez Rosjan i prorosyjskich separatystów.

 • Polityk partii Janukowycza aresztowany na dwa miesiące. "Męczą mnie, bo nie uciekłem z kraju"

  Sąd rejonowy w kijowskiej dzielnicy Peczersk aresztował na dwa miesiące Ołeksandra Jefremowa, jednego z przywódców prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy obalonego w 2014 roku i ukrywającego się w Rosji byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.

 • Wicegubernator obwodu kijowskiego Jurij Czyżmar trafił na oddział intensywnej opieki po tym, jak został oblany kwasem siarkowym - poinformowała administracja obwodowa.

Dyskusje na temat: obwód kijowski
 • Re: ​Kijowski: Dziś musimy zacząć walczyć o wolność, godne życie, gospodarkę rynkową

  Czy kodersi zdajecie sobie sprawę,że Polsce sprzyjają warunki zewnętrzne..by zacząć się bogacić.Ruski z problemami,Niemiec w kłopotach,granicy do pilnowania tyle co obwód kaliningradzki.Chcę wierzyć że wśród was są uczciwi ludzie.Przecież przykładów w historii Polski znajdziecie dziesiątki,że rozwój Polski był mozliwy gdy Niemcy i Rosja dostawali zadyszki.Niepodległość jest wynikiem wojny

 • Re: Rosja i USA porozumieją się ws. Donbasu? Stanowisko Kremla

  Ukrainy nigdy nie było Tylko obwód Kijowski i kozacy mieli swój teren a bałwanie po 39 roku powstał pakt Ribbentrop -Mołotow który taki twór stworzył razem ze Stalinem mordercą pakt został uniewazniony bo oba systemy zostały uznane za przestepcze faszystowski i sowiecki

 • Re: "Putinizacja" Europy Wschodniej wyzwaniem dla UE

  . mieszkańców: 56,9% Ukraińców, 38,2% Rosjan Obwód iwano-frankowski - 1.409,8 tys. mieszk.: 97,5% Ukraińców, 1,8% Rosjan Obwód kijowski - 1.827,9 tys. mieszkańców: 92,5% Ukraińców, 6,0% Rosjan Kijów(...)ZSRR spis powszechny 1989 rok : Obwód charkowski - 2.914,2 tys. mieszkańców: 70,7% Ukraińców, 25,6% Rosjan Obwód chersoński - 1.175,1 tys. mieszkańców: 82,0% Ukraińców, 14,1% Rosjan Obwód

 • Re: Gen. Breedlove chce wzmocnienia sił NATO w Polsce, Rumunii i krajach bałtyckich

  To wasz ukraiński idol powiedział, więc się pogódźcie. No niech będzie w ramach łaski, zachowajcie cały obwód kijowski. Wyjdzie trochę więcej, ale znajcie łaskę polskiego pana.

 • Re: Władze Ukrainy oburzone. Będzie reakcja na atak separatystów

  Władze Ukrainy oburzone. Będzie reakcja na atak separatystów Od dziś wyrazi zaniepokojenie Jak zwykle da w zęby i znowu Ukraina będzie mniejsza i tak cały czas aż zostanie Patroszence obwód Kijowski

 • Re: Finlandia: Strzelanina przed restauracją. Są ofiary

  W ukraińskiej wsi Kniażiczi (obwód kijowski) w rezultacie strzelaniny między pracownikami służby ochrony i policjantami zginęło pięcioro funkcjonariuszów organów ścigania. O incydencie poinformował zastępca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Gieraszczenko. Jak napisał na swoim profilu w Facebooku, policjanci zainstalowali się w jednym z domów we wsi Kniażiczi, aby przeprowadzić akcję

 • Re: "Putin zapędził Zachód w kozi róg!"

  Na moje oko to pozostanie obwód kijowski z czarnobylem i tyle.

 • Re: Separatystyczne republiki uznane za organizacje terrorystyczne

  To obwód kijowski też jest na tej liście. Bo tam jest samo gniazdo terrorystów popieranych prze USA I UE

 • Re: J. Tymoszenko: Ukraina powinna szybko wstąpić do UE

  Sytuacja wygląda panowie i panie tak . Gdy NATO i ONZ nie zareagują szybko i nie wprowadzą wojsk do obecnej ukrainy to do końca tyg. zostanie z niej tylko obwód Kijowski i może Lwowski . A jeszcze się możemy zaskoczyć posunięciami Rosji zobaczycie . Jeszcze mogą zaskoczyć że aż nam szczeny opadną. Jedynie wtedy pozostaje wojna na wyniszczenie ekonomiczne rosji ale czy pazerne niemcy ,francja

 • Re: Władze: 837 żołnierzy zginęło dotychczas w walkach na wschodzie

  wojskowych z 72 zmechanizowanej brygady (Biełaja Cierkow, Kijowski obwód) -500 wojskowych 51 oddzielnej gwardyjskiej zmechanizowanej brygady (Władimir Wołynski) -310 wojskowych 28 oddzielnej(...) (bataliony ukraińskich najemników « Dniepr », « Donbas », « Czernihów », « Ajdar » i « Azow » i t. d.). - 115 pracowników SBU Ukrainy (Sumski « Alfa » w całości niszczona, Kijowski, Połtawski