• Informacje na temat:

  nowojorska giełda papierów wartościowych

Artykuły na temat: nowojorska giełda papierów wartościowych
 • Czarny poniedziałek na giełdach

  Źle się dzieje na giełdach papierów wartościowych. Spadek nie ominął również warszawskiej giełdy - podczas dzisiejszej sesji spadł kurs akcji 200 spółek, a wzrósł tylko 10. Indeks rynku podstawowego WIG spadł o 8,1 proc. i wyniósł 19.003,7 pkt.

 • Chwilowa panika na giełdach po fałszywym alarmie o wybuchach w Białym Domu

  Na głównym koncie agencji Associated Press na Twitterze pojawiła się informacja, że w Białym Domu doszło do dwóch wybuchów, a prezydent Barack Obama jest ranny. Biały Dom szybko oświadczył, że to nieprawda, ale przez chwilę giełdy zwariowały. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

 • ...dyskontową stopę procentową z 6,25 na 5,75 procent. Inwestorzy zareagowali entuzjastycznie - nowojorska giełda zakończyła piątkową sesję poważnymi wzrostami głównych indeksów; w górę poszybowały też notowania na innych giełdach, w tym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Decyzja FED powinna na jakiś czas uspokoić rynki, ale zdaniem specjalistów, w średnim terminie nic nie zmienia. Kryzys na...

 • Źle zaczął się dzisiejszy dzień na giełdach papierów wartościowych na wschodniej półkuli.

 • Od wtorkowej tragedii w Stanach Zjednoczonych, zamknięta była nowojorska giełda - najdłużej od czasu pierwszej wojny światowej. Przed planowanym poniedziałkowym otwarciem na Wall Street, wczoraj przeprowadzano testy. Już potwierdzono - zakończyły się one pomyślnie.

 • USA: Poziom giełdy najniższy od 5,5 roku

  Poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych zakończyła się na najniższym od pięciu i pół roku poziomie. Ceny akcji gwałtownie spadły na 30 minut przed zamknięciem Wall Street.

 • Prezydent USA Barack Obama ogłosiłnominację Denisa McDonougha na szefa prezydenckiej kancelarii. Poprzedniego dnia nominował prokurator federalną Mary Jo White na szefową Komisji Kontroli Giełdy Papierów Wartościowych (SEC).

 • Obama wybiera współpracowników. Nominował szefa kancelarii

  Prezydent USA Barack Obama ogłosił nominację Denisa McDonougha na szefa prezydenckiej kancelarii. Nowy współpracownik głowy państwa dołączył do nominowanej wcześniej prokurator federalnej Mary Jo White na szefową Komisji Kontroli Giełdy Papierów Wartościowych (SEC).

 • Prezydent w Nowym Jorku. Przyleciał rejsowym samolotem

  ...) Komorowski otworzy sesję na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Następnie odwiedzi Muzeum Straży Pożarnej - jedno z miejsc, które upamiętniają ofiary ataków terrorystycznych z 11 września 2001

 • Sandy nie pozwala o sobie zapomnieć. Ze szpitala w Nowym Jorku ewakuowano 500 pacjentów

  ...rzeką East River. W środę, po dwudniowej przerwie, działalność wznowiła giełda papierów wartościowych na Wall Street. Nadal jednak zamknięte były biura ONZ przy 42. Ulicy i 1. Alei. Z kolei dwa...