• Informacje na temat:

  nieme kino

Artykuły na temat: nieme kino
 • Kino nieme z muzyką na żywo

  Miejski Ośrodek Kultury W Olsztynie zaprasza 21 marca (sobota) godz. 18.00 do sali kameralnej Amfiteatru na "Kino nieme z muzyką na żywo" - Kwartet Jorgi gra do filmu "Janosik" (reż.Ludovít Jaroslav Siakeľ - Czechosłowacja 1921).

 • Tybet i nieme kino w Gdyni

  ..."Tybetańska Księga Umarłych" to jedyny dokument, który powstał do tej pory w oparciu o starożytną Księgę. "Mocny człowiek" to jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego, który po ponad 70 latach został odnaleziony w Królewskim Archiwum Filmowym w Brukseli. Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza na pokazy tych dwóch unikatowych filmów.

 • Kino nieme z muzyka na żywo

  Stowarzyszenie Kulturalne B!Loud zapraszają do Bielsko-Białej na kolejną edycję "Kina niemego z muzyką na żywo".

 • Kaczmarek: Mecz z Łotwą to było nieme kino

  Reprezentacja Polski nie powinna rozgrywać towarzyskich meczów przez ważnymi turniejami za granicą - uważa trener piłkarski Bogusław Kaczmarek. "Spotkanie z Łotwą nie miało żadnej oprawy, ani odpowiedniej atmosfery. To było nieme kino" - ocenia szkoleniowiec.

 • Sześć filmów z lat 20. XX w. z akompaniamentem muzyki granej na żywo znalazło się w programie festiwalu Święto Niemego Kina, który rozpocznie się w piątek we wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty. Tego dnia rozpocznie się również przegląd filmów niemieckich.

 • Najstarsze kino na świecie jest w Szczecinie. Pionier działa od 110 lat

  ...​Wchodzących tutaj gości wita oprawiony w ramy certyfikat Księgi Rekordów Guinnessa. Informuje, że szczecińskie kino "Pionier" to najstarsze, wciąż działające, kino na świecie. Właśnie obchodzi okrągłe 110. urodziny.

 • Kino w żydowskim wydaniu

  Doskonały zbiór filmów niemych, fabularnych i dokumentalnych oraz musicale, komedie i dramaty o tematyce żydowskiej zobaczymy podczas Festiwalu Sztuki Filmowej Jidysz.

 • Święto Niemego Kina w Warszawie - kino grozy i występ Myslovitz

  Projekcje starych filmów grozy, np. "Upadku domu Usherów" wg scenariusza Luisa Bunuela, są w programie 10. Święta Niemego Kina, które rozpocznie się w środę w Warszawie. O oprawę muzyczną imprezy zadbają znane zespoły - wystąpi m.in. Myslovitz.

 • Powiększoną przestrzeń kinową, wyposażoną w nowoczesny sprzęt audiowizualny i multimedialny oraz m.in. czytelnię, kawiarnię i powierzchnię wystawową zaoferuje widzom już na początku 2012 roku odnowione stołeczne kino Iluzjon.

 • Dwie sale, sprzęt projekcyjny najnowszej generacji, stanowiska komputerowe oraz fosa orkiestrowa - takie walory po remoncie i przebudowie zyska warszawski Iluzjon. Po ponad trzyletniej działalności w siedzibie tymczasowej kino wraca do budynku przy ul. Narbutta.

Dyskusje na temat: nieme kino