• Informacje na temat:

  narodowe muzeum morskie w gdańsku

Artykuły na temat: narodowe muzeum morskie w gdańsku
 • Dwa statki - s.s. "Sołdek" oraz "Dar Pomorza" i 25 tysięcy innych eksponatów, z który wiele zostało wydobytych własnoręcznie z dna morza przez pracowników - to największa chluba Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, obchodzącego właśnie 50-lecie istnienia.

 • "Zaślubiny Polski z morzem" w Narodowym Muzeum Morskim. Zdradzamy tajemnice obrazu Fałata

  ...​"To dzieło przedstawiające bardzo istotne wydarzenie(...), namalowane przez wybitnego artystę, w dodatku świadka samej uroczystości. (...) Takie dzieło do zbiorów publicznych pozyskać należało" - mówi o obrazie Juliana Fałata "Zaślubiny Polski z morzem" Monika Jankiewicz-Brzostowska, kustosz w Dziale Sztuki Marynistycznej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Dzieło, które można oglądać dopiero...

 • ​Wrak amerykańskiego bombowca przekazano do Muzeum Lotnictwa Polskiego

  Wydobyty miesiąc temu z Bałtyku amerykański bombowiec Douglas A-20 z II wojny światowej został w poniedziałek przekazany w Gdyni kierownictwu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. To unikatowy zabytek, na świecie zachowało się kilkanaście takich maszyn.

 • Obraz "Bretonki nad morzem" autorstwa Władysława Wankiego, który był m.in. uczniem Jana Matejki, zakupiło Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Dzieło wzbogaci kolekcję marynistyczną placówki, liczącą blisko tysiąc obrazów, rysunków i akwarel.

 • Grand Prix dla Muzeum Sztuki w Łodzi

  Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymało Grand Prix w 29. edycji konkursu Sybilla na muzealne wydarzenie roku. Łódzkie muzeum doceniono za kolekcję sztuki XX i XXI wieku, będącą ekspozycją stałą tej placówki.

 • Władze Gdańska chcą zbudować muzeum, które prezentowałoby dzieje miasta

  ..., Muzeum II Wojny Światowej, Europejskiego Centrum Solidarności oraz mieszczących się na wyspie Ołowianka Narodowego Muzeum Morskiego i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Adamowicz przypomniał też, że(...)O pomyśle na budowę nowego muzeum przedstawiciele władz samorządowych poinformowali we wtorek na konferencji prasowej zorganizowanej w Ratuszu Głównego Miasta - jednego z zabytkowych obiektów, którym...

 • Remont jednego z najbardziej znanych zabytków w mieście - jak poinformowała w środę Teresa Boguszewska, wicedyrektor Centralnego Muzeum Morskiego - objął wyprostowanie Gdańskiego Żurawia oraz oczyszczenie elewacji.

 • Po ponad 3 latach przerwy otwarte zostało Muzeum Rybołówstwa w Helu!

  Po ponad 3 latach przerwy otwarte zostało Muzeum Rybołówstwa w Helu. Niezbędny był kapitalny remont dawnego, ewangelickiego kościoła, w którym działa muzeum. Za 3,5 miliona złotych odnowiono dach, elewację czy zaadaptowano strych, zyskując nową przestrzeń wystawienniczą.

 • Noc Muzeów 2011 w Gdańsku

  Muzeum Morskiego w Gdańsku, w ramach imprezy "Od statku pływającego do ... kosmicznego" będzie można zobaczyć 19 postaci w replikach strojów ze świata "Gwiezdnych Wojen". Przewidziano także pokazy(...)), Muzeum Wisły (Tczew), Muzeum Zalewu Wiślanego (Kąty Rybackie), Muzeum Hymnu Narodowego (Będomin) i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gd. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NOCY MUZEÓW 2011 W MUZEACH W GDAŃSKU...

 • ...z życia polskich żołnierzy a Bałtyckie Bractwo Żeglarzy organizuje inscenizację wizytacji cesarza Napoleona Bonaparte w lazarecie, w spichlerzu "Steffen". W Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku można(...) uroczystości Adam Koperkiewicz, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, które ma siedzibę w Ratuszu Głównego Miasta. Dziedziniec ratusza został niedawno przykryty szklanym dachem zbudowanym na bazie...

Zdjęcia na temat: narodowe muzeum morskie w gdańsku