• Informacje na temat:

  na rusi

Artykuły na temat: na rusi
 • Cyryl, patriarcha moskiewski i całej Rusi, dotarł na Kubę

  Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl wylądował w czwartek wieczorem na Kubie - poinformowała agencja EFE. Rozpoczął tym samym swoją wizytę na Karaibach, która potrwa do 22 lutego. W piątek wieczorem spotka się w Hawanie, stolicy Kuby, z papieżem Franciszkiem.

 • Zatrzymano lidera Państwa Chrześcijańskiego-Świętej Rusi. Wzywał do podpalania kin

  Rosyjskie służby poinformowały o zatrzymaniu Aleksandra Kalinina, przywódcy organizacji o nazwie Państwo Chrześcijańskie-Święta Ruś. Grupa ta rozsyłała do kin groźby związane z filmem "Matylda" o carze Mikołaju II i tancerce Matyldzie Krzesińskiej.

 • Franciszek spotka się z patriarchą Rusi Cyrylem. Gdzie? Na Kubie

  Do historycznego spotkania papieża Franciszka i patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla dojdzie 12 lutego na Kubie - ogłosił we wspólnym komunikacie Watykan i Patriarchat rosyjski. Spotkanie odbędzie się na lotnisku, w drodze papieża do Meksyku.

 • Raport RUSI o zaangażowaniu Rosji na Ukrainie

  Rosja zaangażowała się militarnie na Ukrainie na tak wielką skalę, że widać już, iż staje się to obciążeniem dla jej sił zbrojnych - głosi raport brytyjskiego think tanku Royal United Services Institute (RUSI), omawiany przez dziennik "Guardian".

 • Na pierwszy rzut oka rola Rosji w obecnym ukraińskim kryzysie wydaje się polegać tylko na próbie utrzymania (a jak się da, to umocnienia) jej mocarstwowej pozycji. Rosyjska biznesowo-wojskowa elita władzy chce, żeby na Ukrainie panował taki sam jak u nich oligarchiczny system. Putin jest reprezentantem interesów tej elity - tak można by streścić to wyjaśnienie. I to jest niewątpliwie prawda, ale nie cała prawda.

 • Cyryl, patriarcha moskiewski i całej Rusi, dotarł na Kubę. Spotka się z papieżem

  Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl wylądował w czwartek wieczorem na Kubie. Rozpoczął tym samym swoją wizytę na Karaibach, która potrwa do 22 lutego. W piątek wieczorem spotka się w Hawanie, stolicy Kuby, z papieżem Franciszkiem.

 • "Putin wzmacnia ideę Wielkiej Rusi. Realizuje plan"

  Prezydent Rosji Władimir Putin realizuje przemyślany plan; będzie wzmacniał poparcie dla idei Wielkiej Rusi - uważa szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Przestrzega też przed możliwymi problemami przy organizacji majowych wyborów na Ukrainie.

 • Zatrzymania po brutalnym zabójstwie dziennikarki w Ruse

  W toku dochodzenia w sprawie zabójstwa dziennikarki Wiktorii Marinowej w mieście Ruse dokonano zatrzymań - poinformowało we wtorek bułgarskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

 • W Bułgarii zamordowano dziennikarkę regionalnej telewizji w Ruse

  30-letnią dziennikarkę regionalnej telewizji TWN w mieście Ruse znaleziono martwą - poinformował w niedzielę bułgarski resort spraw wewnętrznych. Według policji chodzi o zabójstwo dokonane z wyjątkowym okrucieństwem.

 • Wimbledon: Agnieszka Radwańska pokonała Elenę-Gabrielę Ruse i awansowała do 2. rundy

  Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiona z "32" polska tenisistka wygrała z rumuńską kwalifikantką Eleną-Gabrielą Ruse 6:3, 4:6, 7:5.

Zdjęcia na temat: na rusi
Wideo na temat: na rusi
 • Londyn. Pomysł na tanie mieszkania

  W wielkich metropoliach trudno o tanie mieszkanie, a już w szczególności młodzi ludzie nie mogą pozwolić sobie na życie w luksusowych dzielnicach Londynu. Brytyjski architekt wpadł na genialny pomysł. Projektuje tanie apartamenty w miniformacie. To nowy trend w architekturze Londynu. Są to apartamenty o powierzchni 38 metrów kw. z łazienką, sypialnią i pokojem stołowym. – Na dotarcie do pracy potrzebuję jedynie 15 minut. Gdyby nie te miniapartamenty, w życiu nie mogłabym pozwolić sobie...

 • Pierwszy raz zobaczył śnieg

  This is the amazing moment a Filipino teenager sees snow for the first time in his life just one month after being adopted by an American family. When Elmejhon Hallcroft woke up on November 17 he was greeted by a winter wonderland he had never encountered. On spotting the blanket of white outside his new home in Gillette, Wyoming, USA, the excited teen exclaims “it’s cool” before asking his dad Russ whether he can go outside. With only a few minutes before school, Elmejhon forgoes wearing...

Dyskusje na temat: na rusi