• Informacje na temat:

  muzeum dobranocek

Artykuły na temat: muzeum dobranocek
 • Rzeszowskie Muzeum Dobranocek wzbogaciło się o cenne eksponaty

  ...jedynego w kraju Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Jak poinformowała PAP dyrektorka muzeum Katarzyna Lubas nowe nabytki to przedmioty związane z realizacją filmów animowanych dla dzieci. Część z nich została zakupiona przez muzeum, a część podarowana do zbiorów przez twórców i realizatorów filmów animowanych. 

 • Drugie urodziny Muzeum Dobranocek

  Koncert dobranockowych piosenek, spotkanie z reżyserem filmów dla dzieci, spektakl teatralny - to atrakcje obchodzonych we wtorek drugich urodzin pierwszego w kraju Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Z tej okazji oficjalnie zostanie otwarta nowa siedziba muzeum.

 • Już 22 marca zostanie otwarta nowa siedziba Muzeum Dobranocek przy ul. Mickiewicza w Rzeszowie. W tym dniu świętować będzie ono również drugie urodziny muzeum. Jacek i Agatka, Bolek i Lolek, Rumcajs, Coralgol i wiele innych znanych postaci dobranocek zmieni adres zamieszkania.

 • W piątek w Rzeszowie otwarto dla zwiedzających pierwsze w kraju Muzeum Dobranocek. Znalazły się w nim oryginalne lalki grające w bajkach oraz przedmioty z wizerunkami bohaterów dobranocek. Cała kolekcja liczy ponad dwa tysiące eksponatów.

 • Od dziś w Rzeszowie w wybranych sklepach i punktach usługowych można płacić dobranockami. Te nietypowe środki płatnicze miasto wprowadziło z okazji drugich urodzin pierwszego w kraju Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

 • Eksponaty pochodzą z rzeszowskiego Muzeum Dobranocek, utworzonego dzięki kolekcji Wojciecha Jamy, który swoje zbiory podarował tej placówce. Jak powiedziała Anna Talarczyk z Centrum im. Ludwika(...) rysunkowych. Odbywają się też projekcje starych dobranocek z przeźroczy. Jest tam także zbiór przedmiotów i zabawek związanych z dobranockami popularnymi przed laty. Np. mydło "Jacek i Agatka", noże...

 • Bohaterowie dobranocek z PRL-u na wystawie w Bytomiu

  Bolek i Lolek, Reksio, Krecik, Miś Uszatek i Colargol - te i inne kultowe postaci z bajek z czasów PRL będzie można wspominać odwiedzając wystawę pt. "Jestem sobie mały miś", która zostanie otwarta w piątek w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

 • Wirtualne Muzeum Dobranocek PRL-u, Muzeum Piernika w Toruniu, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie prezentowane są etykietki z pudełek od zapałek, czy wreszcie Muzeum Żaby w Kudowie-Zdroju, gdzie można podziwiać tysiące przedmiotów codziennego użytku w kształcie płazów - to tylko niektóre nietypowe muzea w Polsce.

 • Misie, lalki, ołowiane żołnierzyki i inne zabawki z czasów PRL-u oraz starsze pilnie poszukiwane! Potrzebuje ich Muzeum Śląskie, które przygotowuje nową wystawę.

 • ..."Muzealne widziMisie" - pod takim tytułem w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze prezentowana będzie wystawa pluszaków z okazji Dnia Pluszowego Misia. Jednym z eksponatów będzie licząca ponad 70 lat maskotka, która przetrwała zesłanie na Sybir.

Zdjęcia na temat: muzeum dobranocek
Dyskusje na temat: muzeum dobranocek