• Informacje na temat:

  mniejszość węgierska na słowacji

Artykuły na temat: mniejszość węgierska na słowacji
 • Mniejszość węgierska na Słowacji domaga się wyborów

  Partia mniejszości węgierskiej na Słowacji "MOST – HID" domaga się samorozwiązania się parlamentu i przedterminowych wyborów parlamentarnych – powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek przewodniczący tego ugrupowania Bela Bugar.

 • Ukraina: Kolejny atak na mniejszość węgierską. Podpalono ośrodek

  Ukrainę ze Słowacji, a w Użhorodzie zamieszkali w hostelu. Śledczy ustalili numery telefonów, którymi przyjezdni się posługiwali. Ich wizerunki policja zdobyła z nagrań kamer monitoringu, a Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zapowiedziała, że będą ścigani zgodnie z procedurami międzynarodowymi. W obwodzie zakarpackim mieszka 150-tysięczna mniejszość węgierska. Między Budapesztem a Kijowem trwa...

 • Licząca ponad 2 mln osób mniejszość węgierska w krajach Europy Środkowowschodniej nie traktuje przypadku Kosowa jako zachęty do własnej niepodległości, nie rezygnuje jednak ze starań o większą autonomię.

 • ...nas sprawą zasadniczą" - powiedział. W obwodzie zakarpackim mieszka 150-tysięczna mniejszość węgierska. Między Budapesztem a Kijowem trwa konflikt związany z ukraińską ustawą o oświacie, która(...). ŁRL i DRL (separatystyczna Ługańska i Doniecka Republika Ludowa)" - powiedział. Moskal poinformował, że policja ustaliła, że dwaj mężczyźni przyjechali na Ukrainę ze Słowacji, a w Użhorodzie...

 • Ukraina: Podpalenie węgierskiego ośrodka. Służby będą ścigać członków Falangi

  Ukrainę ze Słowacji, a w Użhorodzie zamieszkali w hostelu. Śledczy ustalili także numery telefonów, którymi się posługiwali. W obwodzie zakarpackim mieszka 150-tysięczna mniejszość węgierska. Między...

 • Słowacja: Masowe protesty Węgrów

  Około 7 tys. przedstawicieli mniejszości węgierskiej protestowało we wtorek w Dunajskiej Stredzie na południu Słowacji przeciwko nowej ustawie o języku, którą uważają za dyskryminującą.

 • Dotacje dla polskiej mniejszości narodowej na Słowacji zostaną w tym roku obcięte o połowę, do 40 tysięcy euro. Jak powiadomiły media i działacze polonijni, propozycję przegłosowała wbrew protestom Polaków Rada do spraw Mniejszości Narodowych.

 • Jak zareaguje Słowacja na "antysłowacki" ruch Węgier?

  Słowacki parlament zajmie się we wtorek na nadzwyczajnym posiedzeniu rezolucją w sprawie planów parlamentu Węgier, który chce umożliwić uzyskiwanie podwójnego obywatelstwa Węgrom, żyjącym za granicą - poinformował w poniedziałek premier Słowacji Robert Fico.

 • Sondaż po wyborach na Słowacji: Przeciwny uchodźcom Robert Fico z szansami na trzecią kadencję

  Według sondażu exit poll lewicowa partia SMER-SD obecnego premiera Roberta Fico wygrała wybory parlamentarne na Słowacji, ale – co istotne – straciła dotychczasową większość. Na drugim miejscu znaleźli się liberałowie, a na trzecim konserwatyści.

 • Polacy z prorosyjskiej Falangi na celowniku ABW. Chodzi o podpalenia na Ukrainie

  ...-tysięczna mniejszość węgierska. Między Budapesztem a Kijowem trwa konflikt związany z ukraińską ustawą o oświacie, która - według Węgier - poważnie narusza prawa mniejszości narodowych dotyczące nauki(...) i Donieckiej Republiki Ludowej. Przyjechali oni na Ukrainę ze Słowacji, zamieszkali w hostelu w Użhorodzie i dokonali dwóch prób podpalenia węgierskiego ośrodka - 4 lutego ok. godz. 1.00 i drugą po...

Dyskusje na temat: mniejszość węgierska na słowacji