• Informacje na temat:

  mistrzostwa polski w florecie

Artykuły na temat: mistrzostwa polski w florecie
 • Brązowy medal we florecie

  Reprezentacja Polski florecistek z dwiema gdańszczankami w składzie wywalczyła brązowy medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy juniorów, które odbyły się w duńskim Odense.

 • Gdańska Szkoła Floretu ma swój obiekt

  ...w pełnym wymiarze. Miały tylko takie wprawki techniczne w parach na małej przestrzeni. Dzisiaj mogą normalnie powalczyć i odbywać zajęcia - powiedział medalista olimpijski we florecie, obecnie m.in(...) koszykówki z nawierzchnią tartanową oraz tartanowa bieżnia. Absolwenci szkoły zdobyli we florecie łącznie 72 medale najważniejszych imprez: trzy olimpijskie (1 srebrny i 2 brązowe), 41 mistrzostw świata...

 • Paweł Kawiecki zwycięzcą Pucharu Polski we florecie

  Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zwyciężył we Wrocławiu w 4. turnieju florecistów o "Puchar K&K" będącym jednocześnie pierwszą eliminacją Pucharu Polski Sietom Tour w sezonie 2007/2008.

 • Chlewińska i Rajski najlepsi we florecie

  Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Leszek Rajski (Wrocławianie) zostali mistrzami Polski we florecie. Turnieje indywidualne w tej broni otworzyły w Sosnowcu jubileuszowe, osiemdziesiąte zawody o prymat w kraju.

 • We Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Polski Młodzików we florecie w kategorii do lat 14. Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu, występujący w barwach UKS Atena, zdobyli 6 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Gdańszczanie wygrali klasyfikację medalową.

 • Reprezentacja Polski zdobyła tytuł mistrzyń świata we florecie. W finale turnieju drużynowego w Sankt Petersburgu biało-czerwone pokonały po dogrywce Rosjanki 26:25.

 • Radosław Glonek nie wystartuje w szermierczych MP

  Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) nie weźmie udziału w rozpoczynających się w czwartek w Sosnowcu szermierczych mistrzostwach Polski. Obrońcy tytułu we florecie odnowiła się kontuzja barku.

 • Finały gdańszczanek i warszawianek

  Wrocławianie i drugi zespół gdańskiego Sietom AZS AWFiS zdobyli złote medale młodzieżowych (do lat 23) mistrzostw Polski w turniejach drużynowych we florecie. W rywalizacji szpadzistek na zakończenie wrocławskich zawodów triumfowała ekipa AZS AWF I Warszawa.

 • W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w szermierce na wózkach, które odbywają się w warszawskim hotelu Marriott reprezentanci Polski zdobyli trzy medale we florecie.

 • 14 polskich florecistek w turnieju Grand Prix PŚ w Gdańsku

  ...114 zawodniczek z 21 krajów weźmie udział w zawodach Grand Prix Pucharu Świata Dwór Artusa we florecie kobiet, które rozpoczną się w piątek w Gdańsku. Na liście zgłoszeń, która została zamknięta, jest też czternaście reprezentantek Polski.