• Informacje na temat:

  minister skarbu państwa

Artykuły na temat: minister skarbu państwa
 • Ministrowie będą zarządzać 432 spółkami Skarbu Państwa

  ...432 spółki Skarbu Państwa znalazły się na liście podmiotów, którymi będą zarządzać ministrowie - przewiduje rozporządzenie rządu, które weszło w życie. Spółki energetyczne i KGHM trafią pod skrzydła resortu energii, GPW, LOT i Grupa Azoty w zarząd ministra rozwoju i finansów.

 • CBA kontroluje pięć spółek Skarbu Państwa

  CBA rozpoczęło kontrolę w pięciu strategicznych spółkach Skarbu Państwa. Dotyczą zawieranych umów - poinformował minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Powiedział, że zwrócił się do ministrów o informacje dotyczące podległych im spółek, mają one wpłynąć do CBA na przełomie miesiąca.

 • PO żąda wyników audytu w spółkach Skarbu Państwa

  Posłowie Platformy Obywatelskiej zażądali we wtorek ujawnienia wyników audytu CBA w spółkach Skarbu Państwa z 2016 roku. Zapowiedzieli również wejście na drogę sądową w celu uzyskania dokumentów. "Zrobimy wszystko, żeby ten audyt był jak najszybciej jawny" - mówił Sławomir Nitras (PO).

 • "Gazeta Wyborcza": Minister skarbu do dymisji

  Dymisja ministra skarbu Dawida Jackiewicza jest przesądzona – dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". Powód? Brak nadzoru nad nominacjami w spółkach skarbu państwa i zbyt duża w nich obecność znajomych ministra.

 • Dawid Jackiewicz odwołany z funkcji ministra skarbu państwa. Sam resort będzie zlikwidowany

  Dawid Jackiewicz został odwołany z funkcji ministra skarbu państwa - ogłosiła na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Szefowa rządu poinformowała również, że sam resort zostanie zlikwidowany. Proces likwidacji ministerstwa Skarbu Państwa będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

 • ​Kontrola CBA w spółkach Skarbu Państwa

  Piotr Kaczorek z CBA poinformował, że funkcjonariusze CBA prowadzą zapowiadaną tydzień temu kontrolę w spółkach Skarbu Państwa. - Trwają czynności kontrolne w PKN Orlen i KGHM "Polska Miedź", w ciągu dnia kontrolowane będą też inne podmioty - podał.

 • Ministerstwo Skarbu Państwa inwentaryzuje spółki

  Wielka kwerenda w państwowych spółkach. Ministerstwo skarbu poprosiło niemal wszystkie podległe spółki o bieżące przekazywanie danych finansowych, marketingowych oraz majątkowych. Spółki "spowiadają się" między innymi z kontraktów.

 • Od 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, co jest zgodne z zapowiedziami premier Beaty Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił prezes Rady Ministrów.

 • Służby specjalne sprawdzą umowy spółek Skarbu Państwa

  Koordynator służb specjalnych sprawdzi umowy zawarte przez spółki Skarbu Państwa. "To nie jest żadna decyzja o wszczęciu kontroli" – zaznacza rzecznik ministra Stanisław Żaryn.

 • ​MF: Sporny grunt przy Pl. Defilad przechodzi na własność Skarbu Państwa

  Prawo własności dwóch trzecich gruntu przy Pl. Defilad (dawna Chmielna 70) przechodzi na własność Skarbu Państwa - taką decyzję, jak poinformował resort finansów, podjął minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Zdjęcia na temat: minister skarbu państwa
 • Minister skarbu Andrzej Czerwiński
Wideo na temat: minister skarbu państwa
 • Gliński: Nie ma kolesiostwa w spółkach Skarbu Państwa. Sytuacja z Misiewiczem przesadzona

  "W radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa muszą być ludzie zaufani polityków, którzy odpowiadają za te spółki" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński. Minister kultury odniósł się w ten sposób do osoby Bartłomieja Misiewicza - rzecznika ministra obrony narodowej, którego wykształceniem media zainteresowały się po tym, jak został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy

 • Gliński: Nie ma kolesiostwa w spółkach Skarbu Państwa. Sytuacja z Misiewiczem przesadzona

  "W radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa muszą być ludzie zaufani polityków, którzy odpowiadają za te spółki" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński. Minister kultury odniósł się(...)". Wicepremier przyznał, że Misiewicz powinien mieć odpowiednie uprawnienia. Dodał także, że w spółkach Skarbu Państwa nie ma kolesiostwa. "Jeżeli były takie przypadki, to one zostały już ukrócone

 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.

Dyskusje na temat: minister skarbu państwa