• Informacje na temat:

    mihtarlam

Artykuły na temat: mihtarlam
  • Do 23 wzrosła liczba zabitych w dzisiejszym samobójczym zamachu przed meczetem w mieście Mihtarlam w prowincji Laghman na wschodzie Afganistanu. Wśród zabitych są cywile i przedstawiciele rządu, m.in. zastępca szefa afgańskiego wywiadu - podały tamtejsze władze.

  • Krwawy zamach przed afgańskim meczetem

    Co najmniej 23 osoby zginęły w samobójczym zamachu przed meczetem w mieście Mihtarlam na wschodzie Afganistanu. Wśród ofiar jest zastępca szefa afgańskiego wywiadu, a także szef rady prowincji Laghman i wielu cywilów. Zamachowiec-samobójca zdetonował ładunki w czasie uroczystego otwarcia nowej świątyni z udziałem przedstawicieli afgańskich władz.

  • Agencja AFP pisze, że protesty mają w większości charakter pokojowy. Odbywają się w prowincji Logar i Nangarhar na wschodzie oraz Sar-e Pol w środkowej części kraju - poinformowały afgańskie źródła rządowe i policyjne. Do przemocy doszło natomiast w prowincji Laghman na północnym wschodzie. Według jednego z demonstrantów, w Mihtarlam, stolicy prowincji Laghman protestowało ok. 2 tysięcy osób...