• Informacje na temat:

  meksykańskie aktorki filmowe

Artykuły na temat: meksykańskie aktorki filmowe
 • XI Letni Festiwal Filmowy w Zamościu

  Na widzów XI Letniego Festiwalu Filmowego w Zamościu, która potrwa od 13 do 19 sierpnia w Hetmańskim Grodzie, czeka 27 filmów pełnometrażowych, 43 etiudy i krótkometrażowe animacje oraz łącznie kilka godzin projekcji filmów zakwalifikowanych do Konkursu Kina Niezależnego.

 • Ruszył 65. Festiwal Filmowy w Locarno

  .... Projekcje filmowe z rywalizacją w tle W tym roku postanowiono w sposób szczególny uczcić amerykańskiego reżysera Otto Premingera (1905-1986). Jego dzieła, wśród których znajdują się takie filmy jak(...) - Złotego Lamparta. Zacznie się ona od projekcji meksykańskiego filmu "Los mejores temas" i amerykańskiego "Jack i Diana". Zwycięzcę wytypuje jury, któremu w tym roku przewodniczy tajski reżyser Apichatpong...

 • Cannes 2014: Coppola, Garcia Bernal, Dafoe zasiądą w jury

  ...dla najlepszej aktorki podczas Berlinale w 2011 r. O tegoroczną Złotą Palmę będą walczyły m.in. obrazy w reżyserii Jean-Luca Godarda, Davida Cronenberga, braci Dardenne, Kena Loacha i Mike'a Leigh...

 • Dziś najwieksze święto świata filmowego. W Los Angeles w Shrine Auditorium zostaną rozdane tegoroczne Oscary. Przypominamy więc wszystkie tegoroczne nominacje.

 • 68. Berlinale: Film "Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem

  ..."Touch Me Not" w reż. Adine Pintilie został najlepszym filmem 68. Festiwalu Filmowego w Berlinie. Polską "Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem.

 • Martin Scorsese z nagrodą im. Braci Lumiere

  Martin Scorsese został laureatem prestiżowej nagrody filmowej im. Braci Lumiere przyznawanej za całokształt twórczości i wkład w rozwój sztuki filmowej. Wyróżnienie nazywane "kinowym Noblem" wręczono już po raz siódmy.

 • Nagrody BAFTA: "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" najlepszym filmem. "Twój Vincent" bez nagrody

  Złote Globy i nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu filmowym w Wenecji. Film jest nominowany do nagród Akademii Filmowej w siedmiu kategoriach. Podczas ceremonii, która odbyła się(...) najlepszej aktorki pierwszoplanowej. McDormand - w filmie: zdesperowana matka, która straciwszy córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe przy wjeździe do miasta Ebbing, by przyspieszyć...

 • Wszystkie światła na Cannes! 17 filmów powalczy o Złotą Palmę

  ...jako juror. Traktuję to zadanie bardzo poważnie, a Cannes dało mi filmowe życie. To tu mój film "Kronos" wygrał kiedyś w sekcji Critics Week - mówił w Cannes reżyser "Labiryntu Fauna". Poza(...), w sekcji "Directors' Fortnight". To polsko-szwedzka koprodukcja. Debiut fabularny Magnusa von Horna, absolwenta łódzkiej szkoły filmowej, wyprodukowany został przez Mariusza Włodarskiego (Lava Films...

 • Znamy laureata Złotej Palmy w Cannes

  Francuski dramat "Dheepan" (reż. Jacques Audiard) nagrodzono prestiżową Złotą Palmą na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Film ten nie znajdował się w wąskim gronie faworytów, ale był wychwalany przez francuską prasę.

 • Statuetka Oscara wędruje do...

  Niewiele było niespodzianek podczas hollywoodzkiej "nocy wszystkich nocy" - 79 ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, prócz tej, że Martin Scorsese zdobył po latach Oscara za reżyserię.