• Informacje na temat:

  meksykańskie aktorki filmowe

Artykuły na temat: meksykańskie aktorki filmowe
 • XI Letni Festiwal Filmowy w Zamościu

  Na widzów XI Letniego Festiwalu Filmowego w Zamościu, która potrwa od 13 do 19 sierpnia w Hetmańskim Grodzie, czeka 27 filmów pełnometrażowych, 43 etiudy i krótkometrażowe animacje oraz łącznie kilka godzin projekcji filmów zakwalifikowanych do Konkursu Kina Niezależnego.

 • Ruszył 65. Festiwal Filmowy w Locarno

  .... Projekcje filmowe z rywalizacją w tle W tym roku postanowiono w sposób szczególny uczcić amerykańskiego reżysera Otto Premingera (1905-1986). Jego dzieła, wśród których znajdują się takie filmy jak(...) - Złotego Lamparta. Zacznie się ona od projekcji meksykańskiego filmu "Los mejores temas" i amerykańskiego "Jack i Diana". Zwycięzcę wytypuje jury, któremu w tym roku przewodniczy tajski reżyser Apichatpong...

 • Cannes 2014: Coppola, Garcia Bernal, Dafoe zasiądą w jury

  ...dla najlepszej aktorki podczas Berlinale w 2011 r. O tegoroczną Złotą Palmę będą walczyły m.in. obrazy w reżyserii Jean-Luca Godarda, Davida Cronenberga, braci Dardenne, Kena Loacha i Mike'a Leigh...

 • Dziś najwieksze święto świata filmowego. W Los Angeles w Shrine Auditorium zostaną rozdane tegoroczne Oscary. Przypominamy więc wszystkie tegoroczne nominacje.

 • Martin Scorsese z nagrodą im. Braci Lumiere

  Martin Scorsese został laureatem prestiżowej nagrody filmowej im. Braci Lumiere przyznawanej za całokształt twórczości i wkład w rozwój sztuki filmowej. Wyróżnienie nazywane "kinowym Noblem" wręczono już po raz siódmy.

 • Wszystkie światła na Cannes! 17 filmów powalczy o Złotą Palmę

  ...jako juror. Traktuję to zadanie bardzo poważnie, a Cannes dało mi filmowe życie. To tu mój film "Kronos" wygrał kiedyś w sekcji Critics Week - mówił w Cannes reżyser "Labiryntu Fauna". Poza(...), w sekcji "Directors' Fortnight". To polsko-szwedzka koprodukcja. Debiut fabularny Magnusa von Horna, absolwenta łódzkiej szkoły filmowej, wyprodukowany został przez Mariusza Włodarskiego (Lava Films...

 • Znamy laureata Złotej Palmy w Cannes

  Francuski dramat "Dheepan" (reż. Jacques Audiard) nagrodzono prestiżową Złotą Palmą na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Film ten nie znajdował się w wąskim gronie faworytów, ale był wychwalany przez francuską prasę.

 • Statuetka Oscara wędruje do...

  Niewiele było niespodzianek podczas hollywoodzkiej "nocy wszystkich nocy" - 79 ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, prócz tej, że Martin Scorsese zdobył po latach Oscara za reżyserię.

 • Dramat, komedia i horror przeplatają się w programie 59. festiwalu filmowego, który z udziałem dzieł wybitnych twórców z Europy, Azji i obu Ameryk rozpoczyna się dziś w baskijskim San Sebastian. Przewodniczącą jury festiwalu będzie amerykańska aktorka Frances McDormand, nagrodzona w 1996 Oscarem za rolę w filmie "Fargo".

 • W Shrine Auditorium w Los Angeles zakończyła się uroczystość rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Tegoroczną nagrodą Oscara za najlepszy film uhonorowano obraz "Gladiator". Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą otrzymała Julia Roberts ("Erin Brockovich"), za najlepszą rolę męską uhonorowano Russela Crowe ("Gladiator"). W rankingu ogólnym zwyciężył "Gladiator" - 5 statuetek, za nim...