• Informacje na temat:

  maszyna informacyjna

Artykuły na temat: maszyna informacyjna
 • Wielki Zderzacz - maszyną czasu?

  Wielki Zderzacz Hadronów (LHC), uruchomiony niedawno w laboratorium CERN w Genewie, miał być instrumentem przenoszącym nas w przyszłość nauki, posuwającym nas do przodu w rozumieniu podstawowych praw natury. Naukowcy z Vanderbilt University twierdzą teraz, że na tym wcale nie musi się skończyć. Ich zdaniem, najpotężniejsze narzędzie badawcze współczesnej nauki może nas też cofnąć... do przeszłości.

 • W samolocie pękła szyba. Maszyna zawróciła do Katowic

  Z powodu pęknięcia szyby w kabinie pilotów - poranny rejs samolotu linii Wizz Air z Katowic do Londynu - został zawrócony na lotnisko w Pyrzowicach. Na pokładzie maszyny było 156 pasażerów, nikomu nic się nie stało.

 • Ministerstwo Obrony Ukrainy oficjalnie zaprzeczyło jakoby podczas ćwiczeń wojskowych na Krymie przypadkowo zestrzelono rosyjski samolot pasażerski. "Wszystkie rakiety używane podczas manewrów mają wbudowany mechanizm, który niszczy pocisk, gdy zboczy on z kursu" - napisał minister Ałeksandr Kuzmuk w specjalnym oświadczeniu. Wcześniej agencja AFP podała wypowiedź przedstawiciela Floty Czarnomorskiej - Igora Łariszewa, który przyznał, że samolot trafiła ukraińska rakieta bojowa. Nie wykluczano...

 • Seria awarii maszyn czarterowych. Turyści wylecieli na Rodos z opóźnieniem

  O godz. 17 duża grupa turystów w końcu wyleciała z Warszawy na Rodos. 160 pechowców prawie pół doby musiało czekać na swój samolot. Powód? Seria awarii kolejnych maszyn czarterowych.

 • Wielki Zderzacz Hadronów (LHC), uruchomiony niedawno w laboratorium CERN w Genewie, miał być instrumentem przenoszącym nas w przyszłość nauki, posuwającym nas do przodu w rozumieniu podstawowych praw natury. Naukowcy z Vanderbilt University twierdzą teraz, że na tym wcale nie musi się skończyć. Ich zdaniem, najpotężniejsze narzędzie badawcze współczesnej nauki może nas też cofnąć... do przeszłości.

 • Chaos informacyjny wokół strajku personelu pokładowego "Air France"

  Trwa strajk personelu pokładowego linii "Air France". Związkowcy zapowiadają, że w poniedziałek będzie więcej zakłóceń w rozkładzie lotów. Dyrekcja francuskich linii twierdzi natomiast, że strajk słabnie.

 • Egipski samolot pasażerski uprowadzony. Porywacz poddał się po kilku godzinach

  Napastnik uprowadził egipski samolot pasażerski z ok. 60 osobami na pokładzie. Maszyna wylądowała na lotnisku w Larnace na Cyprze. JPrzed godziną 14 czasu polskiego, mężczyzna się poddał. Śledźcie naszą relację na żywo!

 • Nieoficjalnie: Znana przyczyna awarii rządowego samolotu

  Pilot zdecydował o przerwaniu startu maszyny po tym, jak jedno z trzech urządzeń wskazujących prędkość przestało działać - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Rządowy samolot z marszałkiem i wicemarszałkami Sejmu na pokładzie miał polecieć z Warszawy do Pragi, jednak nie oderwał się od pasa startowego i musiał gwałtownie hamować.

 • Znaleziono szczątki zaginionego samolotu EgyptAir

  Greckie grupy poszukiwawcze znalazły szczątki zaginionego samolotu pasażerskiego - poinformowało EgyptAir. Maszyna z 66 osobami na pokładzie zniknęła z radarów w czwartek ok. godziny 2:30. Samolot leciał z Paryża do Kairu. Jak na razie nie wiadomo co było przyczyną katastrofy Airbusa A320. Jak zaznaczył prezydent Francji Francois Hollande, żadna hipoteza nie może na razie zostać wykluczona...

 • Samolot spadł na autobus. Zginęło co najmniej 5 osób

  ...https://t.co/y1fO6bzv79 #folhaweb " additional="— altino correia (@altinocorreia)" date="January 21, 2016" user="altinocorreia" /> Do wypadku doszło w pobliżu miasta Londrina w stanie Parana. Samolot opryskiwał środkami ochrony roślin pobliskie uprawy. Po kolejnym starcie uległ awarii i zaczął gwałtownie tracić wysokość. Maszyna spadła na autobus przewożący robotników rolnych. Wszystkie...

Wideo na temat: maszyna informacyjna
 • Kopex pewien opłacalności budowy kopalni koło Oświęcimia

  Zapotrzebowanie na maszyny górnicze jest ciągłe, ponieważ te maszyny pracują i na bieżąco się zużywają, w związku z czym trzeba je na bieżąco kupować. Natomiast pewnym wahaniom podlegają zakupy uzależnione od możliwości inwestycyjnych podmiotów. Najbardziej widać to w Polsce – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Krzysztof Jędrzejewski, przewodniczący rady nadzorczej Kopeksu.

 • Do 2020 roku będzie 50 mld urządzeń połączonych z siecią

  Z obliczeń firmy Ericsson wynika, że do 2020 roku na całym świecie będzie ponad 50 mld urządzeń połączonych w sieci. Będą to głównie tablety i smartfony, ale również sprzęt domowy. - Ludzie będą korzystać z rozrywki w sieci, a maszyny będą wykonywały naszą pracę, komunikując się między sobą. Potencjał, jeśli chodzi o komunikację M2M jest olbrzymi – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Michał Szczęsny, ekspert technologii teleinformatycznych z firmy Exatel.

 • Rośnie liczba upadłości. Coraz gorsza sytuacja w przemyśle

  W tej chwili więcej upadłości jest w branży produkcyjnej, w przemyśle. Mamy do czynienia z problemami wielu przedsiębiorstw produkujących zarówno na rynek krajowy, jak i na eksport, zarówno wyroby konsumenckie, czyli żywność, opakowania, odzież, ale także wyroby inwestycyjne, przemysłowe np. konstrukcje stalowe czy części maszyn – komentuje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Grzegorz Błachnio, ekspert firmy ubezpieczeniowo-doradczej Euler Hermes.