• Informacje na temat:

  la stampa

Artykuły na temat: la stampa
 • "La Stampa": Tak Państwo Islamskie robi interesy z mafią

  Dżihadyści z samozwańczego Państwa Islamskiego robią interesy z kalabryjską mafią kupując od niej broń w zamian za antyczne dzieła sztuki zrabowane w Libii - pisze w niedzielę "La Stampa”. Włoski dziennik ujawnia, że łupy te docierają do portu Gioia Tauro na południu Włoch.

 • "La Stampa": Państwo Islamskie kupuje broń od mafii w zamian za zabytki

  Państwo Islamskie (IS) robi interesy z kalabryjską mafią kupując od niej broń w zamian za antyczne dzieła sztuki zrabowane w Libii - pisze "La Stampa”. Włoski dziennik ujawnia, że łupy te docierają do portu Gioia Tauro na południu Włoch.

 • "La Stampa": KE proponuje do 250 tys. euro kary za nieprzyjęcie uchodźcy

  Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tysięcy euro kary za każdego z nich - o takiej propozycji Komisji Europejskiej, która ma zostać przedstawiona w środę, pisze w sobotę dziennik "La Stampa", ujawniając szczegóły planu.

 • "La Stampa" o propozycji Komisji Europejskiej: Do 250 tysięcy euro kary za nieprzyjęcie uchodźcy

  Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tysięcy euro kary za każdego z nich - o takiej propozycji Komisji Europejskiej, która ma zostać przedstawiona w środę, pisze włoski dziennik "La Stampa".

 • "La Stampa": Papież Franciszek i Putin wyjątkowo sobie bliscy

  Już przed pierwszym spotkaniem, do którego dojdzie w poniedziałek, papież Franciszek i prezydent Rosji Władimir Putin wydają się sobie wyjątkowo bliscy - pisze dziennik "La Stampa". Zbliżyła ich, dodaje, sprawa Syrii i sprzeciw wobec zbrojnej interwencji.

 • "La Stampa": Czy Muammar Kadafi żyje?

  Co stało się z przywódcą Libii Muammarem Kadafim, który nie pokazuje się publicznie od 9 dni? "Czy żyje? Czy został zabity albo ciężko ranny w bombardowaniu NATO?" - zastanawia się publicysta włoskiego dziennika "La Stampa".

 • "La Stampa": Wielki Brat w Watykanie

  ..."Wielki Brat w Watykanie" - tak dziennik "La Stampa" nazywa nowy system kontroli, który będzie obowiązywał od nowego roku za Spiżową Bramą. Każdy pracownik będzie miał przepustkę z chipem, pozwalającym zlokalizować go w każdej chwili.

 • "La Stampa": Świat na łasce idioty

  ..."Świat na łasce idioty"- tak dziennik "La Stampa" podsumował międzynarodowe napięcie wywołane przez pastora małego kościoła ewangelickiego z Florydy Terry'ego Jonesa, który w rocznicę zamachów 11 września w USA chciał spalić Koran.

 • "La Stampa": Pożegnanie z erą Kaczyńskich

  ..."La Stampa" pisze w poniedziałek o "pożegnaniu ery Kaczyńskich" i podkreśla, że wyborcy "ukarali braci sprawujących władzę". Turyński dziennik wyraża opinię, że "demokracja jednojajowa doprowadziła Warszawę do kłótni z połową Unii Europejskiej".

 • ..."Polska cudu, bogata, optymistyczna i sexy" - to tytuł reportażu, jaki ukazał się w niedzielę we włoskim dzienniku "La Stampa". Jest to pełna zachwytu relacja specjalnego wysłannika gazety w związku z przejęciem przez nasz kraj przewodnictwa w Radzie UE.

Dyskusje na temat: la stampa