• Informacje na temat:

  koszęcin

Artykuły na temat: koszęcin
 • Dzieci z Bogatyni goszczą w Koszęcinie

  Trzydziestoosobowa grupa dzieci z dotkniętej powodzią Bogatyni spędzi prawie dwa tygodnie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. Podczas "zielonej szkoły" poza zwykłymi przedmiotami dzieci mają również zajęcia z tańca i śpiewu, które prowadzą artyści.

 • Święto Śląska w weekend w Koszęcinie

  Wielki piknik artystyczny, zwany Świętem Śląska będzie się odbywał od piątku do niedzieli w Koszęcinie - siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

 • Letnia szkoła tańca w Koszęcinie

  Zajęcia w ramach międzynarodowej letniej szkoły tańca współczesnego rozpoczęły się w czwartek w siedzibie zespołu pieśni i tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Bierze w nich udział 70 osób, m.in. tancerze z Litwy. Organizowane już po raz czwarty warsztaty potrwają do 25 lipca.

 • Pałac i park w Koszęcinie - siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk - zostaną odnowione i zmodernizowane ze środków europejskich. Stosowną umowę podpisał w poniedziałek minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 • Tragiczny wypadek koło Koszęcina. Zginęło 5 osób

  Pięć osób, w tym szesnastoletnia dziewczyna, zginęło w wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 905 i 906 w powiecie lublinieckim (Śląskie).

 • Za 16 podpaleń lasu odpowie przed sądem 26-latek z gminy Koszęcin (woj. śląskie). O zakończeniu śledztwa i sformułowaniu wobec mężczyzny aktu oskarżenia poinformowała w czwartek policja.

 • Spływ - turystyczna atrakcja Śląska

  Spływ Dunajcem może mieć konkurencję na Śląsku. Władze samorządowe gminy Koszęcin koło Lublińca planują uruchomienie spływu rzeką Mała Panew. Na taki pomysł wpadł jeden z mieszkańców po tym, jak rzeka zalała część jego działki.

 • Piknik "Śląska" dla poszkodowanych

  Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", którego artyści ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, włączył się w akcję pomocy dla poszkodowanych przez żywioł. W najbliższy weekend podczas pikniku w Koszęcinie, wraz z przedstawicielami Caritas, artyści będą zbierać pieniądze dla ofiar kataklizmu.

 • Dokąd pojadą "Fakty z Twojego Miasta"? Zdecyduj!

  Koszęcin, Strzelce Opolskie, Kalisz Pomorski, Zamość, Jelenia Góra, a może Włodawa? W którymś z tych miejsc pojawi się w najbliższą sobotę żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM z naszym reporterem na pokładzie. Dokąd tym razem pojadą "Fakty z Twojego Miasta"? Decyzja jak zwykle należy do Was! Głosować możecie do czwartku do godziny 12.

 • Taniec to kultura

  Rozpoczęła się szósta edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie. Celem projektu jest promocja tańca współczesnego i podniesienie poziomu edukacji w tym zakresie.

Zdjęcia na temat: koszęcin
Dyskusje na temat: koszęcin