• Informacje na temat:

  kolczuga

Artykuły na temat: kolczuga
 • Ukraińskie systemy radarowe "Kolczuga", które jak twierdzą USA i Wielka Brytania, Kijów sprzedał Irakowi, znajdują się na terenie Chin - twierdzi rzecznik chińskiego MSZ. To reakcja na przypuszczenia, że władze Ukrainy sprzedały Irakowi "Kolczugi" za pośrednictwem "trzeciego kraju". Sformułowanie to dla większości obserwatorów oznaczało przede wszystkim Chiny.

 • Na Ukrainie rozpoczyna się inspekcja amerykańskich i brytyjskich ekspertów, którzy mają ustalić, czy nasz wschodni sąsiad sprzedał specjalne systemy radarowe "Kolczuga" do Iraku. Miesiąc temu władze USA oskarżyły prezydenta Kuczmę, iż osobiście nadzorował sprzedaż radarów reżimowi Saddama Husajna, naruszając tym samym embargo ONZ.

 • Miały ponad dwa metry długości, okrywała je wytrzymała niczym kolczuga łuska, a swoje ofiary ogłuszały potężnymi pyskami - tak wyglądały prehistoryczne ryby, których szczątki odkryli paleontolodzy w kamieniołomie Owadów-Brzezinki (Łódzkie).

 • W Kijowie są już międzynarodowi eksperci badający, czy Ukraińcy sprzedali Irakowi nowoczesne systemy radarowe Kolczuga. Wśród 13 specjalistów, oficjalnie posługujących się dokumentami brytyjskimi, są prawdopodobnie Amerykanie - poinformowały anonimowe źródła w Kijowie.

 • USA po raz kolejny oskarżyły Ukrainę o nielegalną sprzedaż systemów radarowych "Kolczuga" Irakowi. Amerykański Departament Stanu uważa, iż prezydent Ukrainy Leonid Kuczma zezwolił na sprzedaż "Kolczug" Irakowi i teraz chce się przekonać, czy transakcja doszła do skutku.

 • Władzom ukraińskim nie udało się przedstawić zachodnim ekspertom wiarygodnych dowodów na to, że nie sprzedały Irakowi systemów radarowych „Kolczuga”. Poinformował o tym przewodniczący ukraińskiego parlamentu Wołodymyr Łytwyn po spotkaniu z ambasadorem Wielkiej Brytanii, Robertem Breenklee.

 • Ukraińskie systemy radarowe „Kolczuga”, które - jak twierdzą USA i Wielka Brytania - Kijów sprzedał Irakowi, znajdują się na terenie Chin - twierdzi rzecznik chińskiego MSZ. To reakcja na przypuszczenia, że władze Ukrainy sprzedały Irakowi Kolczugi za pośrednictwem "trzeciego kraju". Sformułowanie to dla większości obserwatorów oznaczało przede wszystkim Chiny.

 • Ukraina prosi ONZ o zbadanie oskarżeń w sprawie nielegalnej sprzedaży Irakowi systemów radarowych "Kolczuga". W posłaniu do ONZ szef ukraińskiej dyplomacji Anatolij Złenko podkreślił, że Kijów nie może zgodzić się z wnioskami grupy brytyjskich i amerykańskich ekspertów.

 • ...jednostki wojskowe i zakłady produkujące radary Kolczuga. Z raportu, który przekazali wczoraj ukraińskim władzom, wynika, że nie znaleźli wystarczających danych, by rozwiązać ten dylemat. Dalej więc nie...

 • Raport Departamentu Stanu USA w sprawie domniemanego eksportu do Iraku ukraińskich radarów „Kolczuga” jest niekorzystny dla Kijowa. Dokument podsumowuje misję ekspertów, którzy przebywali na Ukrainie w ubiegłym miesiącu. Według raportu Kijów nie dostarczył dowodów, iż nie sprzedał "Kolczug" do Iraku.

Wideo na temat: kolczuga
 • Ich sztuczki wywierają piorunujące wrażenie

  Ich sztuczki wywierają piorunujące wrażenie. Dosłownie. Zapomnijcie o połykaczach ognia! To są prawdziwi sztuk-mistrzowie. Nazywają się „Panami Błyskawic” i starają się ujarzmić energię elektryczną. Ciskają piorunami jak prawdziwi super bohaterowie. W swoich pokazach wykorzystują oni wyładowania elektryczne z transformatora Tesli wbudowanego w specjalne podwyższenia, na których występują artyści. Są oni ubrani w swego rodzaju metalowe kolczugi, dzięki czemu stają się ludzkimi przewodnikami...

Dyskusje na temat: kolczuga