• Informacje na temat:

  kino objazdowe

Artykuły na temat: kino objazdowe
 • Kino objazdowe w Olsztynie

  Terkoczący projektor, ekran wiszący na zamkowej ścianie i kultowe filmy czekają na mieszkańców Olsztyna. Od kilku dni w tym mieście działa "stałe kino objazdowe".

 • Kino objazdowe, czyli Polska Światłoczuła dzieciom

  Polska Światłoczuła to nie tylko kino objazdowe, tabor filmowy przemierzający polską prowincję dwoma samochodami. To przede wszystkim spotkanie nastawione na dialog. Rozmowa twórców z widzami. Projekt reżysersko-operatorskiego duetu Dorota Kędzierzawska oraz Arthur Reinhart wchodzi w kolejną fazę. Tym razem dla dzieci.

 • W. Brytania: Objazdowe kino z Tildą Swinton

  ..., czarownicy i starej szafie" wpadła na pomysł objazdowego festiwalu po podróży do Afryki, gdzie oglądała na dworze film na rozwieszonym prześcieradle. Festiwal ma swoją stronę internetową: www.a...

 • Pierwsze takie kino w Polsce!

  W warszawskim Forcie Wola działa już 5D Extreme - pierwsze w Polsce kino pokazujące filmy w tej nowoczesnej technologii. Oprócz trójwymiarowego ekranu seans wzbogacony jest o liczne efekty, stymulujące zmysły dotyku i zapachu - prezentuje najnowsze kino "Życie Warszawy".

 • Zdjęcia z planów filmowych, plakaty a także teksty wywiadów będzie można oglądać od poniedziałku w łódzkim Muzeum Kinematografii na wystawie "Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle". Ekspozycję przygotowano z okazji 80. urodzin reżysera.

 • Pokażą polskie filmy w Iranie i Birmie

  ..."Muzykanci" Kazimierza Karabasza i "Cisza" Małgorzaty Szumowskiej - m.in. te filmy będą mogli obejrzeć mieszkańcy Ukrainy, Iranu i Birmy, dzięki kinu objazdowemu - nowej inicjatywie Instytutu Lecha Wałęsy. Najmłodsi poznają bohaterów kultowych polskich bajek: m.in. Bolka i Lolka.

 • Mieszkancy Olsztyna i wszyscy spragnieni dziesiątej muzy w niecodziennym wydaniu, mogą wybrać się na starówkę tego miasta, gdzie tuż obok zamku, pod gołym niebem, także przy piwie, można obejrzeć klasykę polskiego kina. Kino objazdowe o wdzięcznej nazwie Pod Sową puszczane są filmy nie komercyjne. Aby móc obsługiwać wiekowy już sprzęt produkcji radzieckiej trzeba, jak mówi operator "Sowy", mieć...

 • "Polska Światłoczuła" ruszyła na Maltę

  ...​"Polska Światłoczuła", kino objazdowe Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta, pojechało na Festiwal Malta do Poznania. Dwie projekcje odbędą się podczas festiwalu w dzielnicy miasta, w której nie ma kina. Zarówno jej mieszkańcy, jak i przyjezdni goście, będą mieli okazję obejrzeć "W ciemności" Agnieszki Holland oraz "Inny świat" Doroty Kędzierzawskiej. Na obu pokazach na widowni usiądą też...

 • Plenerowe nocne kino, warsztaty artystyczne i dwudniowy Totu Festival przygotowują dla swoich rówieśników młodzi ludzie ze Staszowa (woj. świętokrzyskie) i okolic w ramach projektu "Kulturalna Reanimacja".

 • Kino w pięciu wymiarach

  Trzy wymiary to za mało. W warszawskim Forcie Wola działa już 5D Extreme - pierwsze w Polsce kino pokazujące filmy w tej nowoczesnej technologii. Oprócz trójwymiarowego ekranu seans wzbogacony jest o liczne efekty, stymulujące zmysły dotyku i zapachu – pisze "Życie Warszawy".

Dyskusje na temat: kino objazdowe