• Informacje na temat:

  kategoria zasilania

Artykuły na temat: kategoria zasilania
 • Studenci AGH zwodowali łódź solarną. Zbudowali ją na zawody w Monako

  Energetyki i Paliw oraz Akademickim Klubie Żeglarskim AGH. Konstruktorzy łodzi łączą pasję żeglarską oraz naukową w zakresie wykorzystania alternatywnych źródeł zasilania. Studenci konstruowali łódź...

 • Bieda po polsku. "Wychodzenie z bezdomności to proces długotrwały"

  "Znam wiele osób, które utrata pracy doprowadziła do ubóstwa. Są to osoby samotnie gospodarujące i rodziny. Są wśród nich ludzie, którzy wcześniej, pracując, radzili sobie bardzo dobrze i zasilali grupę osób bogatych w Polsce" - mówi w rozmowie z INTERIA.PL Karolina Gajda, która na co dzień pomaga osobom skrajnie ubogim i bezdomnym w ramach swojej działalności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie. Z Karoliną Gajdą, streetworkerem w krakowskim MOPS-ie, rozmawia Katarzyna Krawczyk.

 • "Przeżywam różne emocje w trakcie pracy". Rozmowa z Karoliną Gajdą

  - Znam wiele osób, które utrata pracy doprowadziła do ubóstwa. Są to osoby samotnie gospodarujące i rodziny. Są wśród nich ludzie, którzy wcześniej, pracując, radzili sobie bardzo dobrze i zasilali grupę osób bogatych w Polsce - mówi w rozmowie z INTERIA.PL Karolina Gajda, która na co dzień pomaga osobom skrajnie ubogim i bezdomnym w ramach swojej działalności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie.

 • Senator Czelej dla RMF FM: "Polska" jako marka jest bardzo słaba

  "Polska" jako marka jest bardzo słaba. I niestety, nie kojarzy się z żadnym atrybutem. Nie zasila, mówiąc językiem fachowym, polskich przedsiębiorstw” – mówi w rozmowie z RMF FM senator PiS Grzegorz Czelej. Zdaniem senatora, cała sztuka budowy marki powinna polegać na tym, żeby np. polskie produkty spożywcze były w Europie poszukiwane. „Eksperci wykazali, że poszczególne resorty robią błędy na poziomie nawet wizerunkowym” – dodaje.

 • Zbudowali energooszczędne pojazdy. Ile pokonają km na 1 litrze paliwa?

  ...z siedmiu napędów. W pierwszej kategorii pojazd musi spełniać wymogi auta miejskiego, a druga kategoria oznacza futurystyczny pojazd, którego przeznaczeniem jest zapewnienie maksymalnej wydajności...

 • Tajfun Hato w Chinach. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 16

  Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tajfunu Hato, który przeszedł w środę nad Hongkongiem, Makau i południowymi Chinami. Śmierć poniosło już co najmniej 16 osób. Wiatr i deszcze spowodowały poważne szkody. Dziesiątki osób uznaje się za zaginione, 120 jest rannych.

 • Merkel spóźniła się na szczyt G20. Wina Lufthansy

  ...zamontowana zazwyczaj na kadłubie, zwana pomocniczym układem zasilania RAT. Podczas pechowego lotu rządowej maszyny "Konrad Adenauer" doszło jednak dodatkowo do poważnej awarii systemu komunikacyjnego(...) Argentyny ten system działał jednak tylko przez 70 sekund, ponieważ awarii uległo także równocześnie "kilka wadliwych przełączników", które sparaliżowały system awaryjnego zasilania prądem pokładowej...

 • Mistrzostwa Świata U-21 siatkarzy. Trzecie złoto Polaków!

  Polscy siatkarze do lat 21 zdobyli złoty medal mistrzostw świata. W finale w Brnie pewnie pokonali reprezentację Kuby 3:0 (25:20, 25:10, 25:19). To trzeci triumf biało-czerwonych w tych rozgrywkach - poprzednio zwyciężyli w 1997 i 2003 roku.

 • Rewanż za miliony. "Wysoko zawiesił poprzeczkę"

  Manny Pacquiao odzyskał tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półśredniej. Filipiński bokser na ringu w Las Vegas w 12-rundowym pojedynku pokonał jednogłośnie na punkty dotychczasowego posiadacza pasa Amerykanina Timothy'ego Bradleya.

 • Pokonał bokserskiego mistrza, myślał o samobójstwie

  Mistrz świata WBO w wadze półśredniej Timothy Bradley przyznał, że miał samobójcze myśli po wygranej z Mannym Pacquiao dwa lata temu. Rewanżowa walka już w najbliższą sobotę w Las Vegas. Amerykanin ma zagwarantowane 6 mln dol, jego filipiński rywal - 20 mln.

Dyskusje na temat: kategoria zasilania