• Informacje na temat:

  katarzyna pełczyńska-nałęcz

Artykuły na temat: katarzyna pełczyńska-nałęcz
 • Spore zmiany w centrali MSZ. W najbliższym czasie odejdzie z niej dwoje wiceministrów, Bogusław Winid i Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, a także dyrektor Protokołu Dyplomatycznego Krzysztof Krajewski oraz ważni urzędnicy. Wszyscy obejmą stanowiska ambasadora.

 • Pełczyńska-Nałęcz w Kijowie: Za wcześnie na sankcje

  Za wcześnie na sankcje ze strony Unii. Jedynym rozwiązaniem jest dialog - tak sytuację na Ukrainie oceniła wicemister spraw zagranicznych Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Rozmawiała ona wczoraj w Kijowie z przedstawicielami ukraińskiej dyplomacji, przedstawicielami opozycji i Obywatelskiego Majdanu.

 • Kopacz: Spotkanie Prezydium Sejmu z Pełczyńską-Nałęcz ws. Ukrainy

  Spotkanie Prezydium Sejmu z wiceminister spraw zagranicznych Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz oraz dyrektorem Ośrodka Studiów Wschodnich Olafem Osicą ws. sytuacji na Ukrainie, odbędzie się w środę po posiedzeniu RBN. Wcześniej było ono planowane na godz. 10.30.

 • Komisja: Pozytywna opinia ws. kandydata na ambasadora w Rosji

  Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała w środę kandydaturę Włodzimierza Marciniaka na ambasadora RP w Moskwie. Obecna polska ambasador w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ma swoją misję pełnić do końca lipca tego roku.

 • Dewastacja radzieckich grobów. Rosyjski MSZ wezwał polską ambasador

  Polska ambasador Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz została wezwana do rosyjskiego MSZ w związku z dewastacją grobów żołnierzy radzieckich w Milejczycach na Podlasiu. Wandale zniszczyli w sumie 57 nagrobków.

 • Moskwa: Polska ambasador wezwana do MSZ Rosji

  Rosyjskie MSZ wezwało dziś polskiego ambasadora w Moskwie. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ma stawić się w siedzibie rosyjskiej dyplomacji o godzinie 12.00 według czasu obowiązującego w Polsce - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

 • Ambasador RP o pomniku Czerniachowskiego: Nie chcemy eskalacji

  Polska nie dąży do zaostrzenia stosunków z Rosją w związku z demontażem w Pieniężnie pomnika generała Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego - powiedziała w piątek rosyjskiej agencji TASS ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

 • Pomnik smoleński za pomnik czerwonoarmistów w Krakowie?

  Ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się we wtorek z rosyjskim z ministrem kultury Władimirem Medinskim. Rozmowy dotyczyły budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, miejsc pamięci oraz współpracy kulturalnej.

 • To ona będzie nowym ambasadorem Polski w Moskwie

  Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń tygodnika "Newsweek" to obecna wiceszefowa MSZ, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, zostanie polskim ambasadorem w Rosji. Jej nominacja jest właściwie przesądzona - czytamy na stronie "Newsweeka".

 • To dzieci zniszczyły cmentarz żołnierzy radzieckich na Podlasiu. Prokuratura: Chuligański wybryk

  ...10-letni chłopiec i jego o rok młodsza koleżanka zniszczyli 60 tablic na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Milejczycach na Podlasiu. Dzieci z nagrobków pozrywały czerwone gwiazdy. Oboje pochodzą z Milejczyc. Wychowują ich dziadkowie. Po incydencie głos w sprawie zabrało polskie MSZ. A do rosyjskiego MSZ wezwana została polska ambasador Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Dyskusje na temat: katarzyna pełczyńska-nałęcz
 • Re: Nowy ambasador RP rozpoczął pracę w Moskwie

  Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz długo miejsca w Moskwie nie zagrzała, ciekawe ile poambasadoruje następca.

 • Re: Bronisław Komorowski nagrodził Rosjan

  Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz i Władmir Putin coś mi to mówi Nałęcz??

 • Re: Katastrofa smoleńska. Ambasador upomniała się o zwrot wraku Tu-154M

  "Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ambasador RP w Federacji Rosyjskiej, wezwała Rosję" - chyba prosi bo na wzywanie jest za cienka.

 • Re: Katastrofa smoleńska. Ambasador upomniała się o zwrot wraku Tu-154M

  Katarzyna Pełczyńska-NAŁĘCZ ??? ... jakie pokrewieństwo łączy ją ... eeeeee... mmmmmm ... eeeeee... OD SIEWDMIU BOLEŚCI ... eeeeeee ... mmmmmmm ... eeeeeee ... PROFESORKIEM NAŁĘCZEM ... eeeeeeee ... mmmmmmmm ... eeeeee .... DORADCĄ KOMUCH-RUSKIEGO

 • Re: Katastrofa smoleńska. Ambasador upomniała się o zwrot wraku Tu-154M

  Bzdury opowida, przeciez pani Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz doskonale wie, że te szczątki to nie są szczątki polskiego samolotu TU154, że te szczątki to zwykła ruska mistyfikacja.

 • Re: Vaclav Klaus wystosował petycję antyimigracyjną

  A oto wypowiedź ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz dla radia "Goworit Moskwa" : „Wydaje mi się, że emigranci to nie tylko problem Unii Europejskiej, ale i problem Rosji. To, co(...), jeśli będziemy uważać ten problem za wspólny" — powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w wywiadzie dla radia „Goworit Moskwa".

 • Re: 30 tys. uchodźców w Polsce? Schetyna komentuje

  A oto wypowiedź ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz dla radia "Goworit Moskwa" : „Wydaje mi się, że emigranci to nie tylko problem Unii Europejskiej, ale i problem Rosji. To, co(...), jeśli będziemy uważać ten problem za wspólny" — powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w wywiadzie dla radia „Goworit Moskwa". Propozycja polskiej ambasador podsumowali rosyjscy dziennikarze - pani

 • Re: 30 tys. uchodźców w Polsce? Schetyna komentuje

  A oto wypowiedź ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz dla radia "Goworit Moskwa" : „Wydaje mi się, że emigranci to nie tylko problem Unii Europejskiej, ale i problem Rosji. To, co(...), jeśli będziemy uważać ten problem za wspólny" — powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w wywiadzie dla radia „Goworit Moskwa". Propozycja polskiej ambasador podsumowali rosyjscy dziennikarze - pani

 • Re: "NZZ": UE nie ma innego wyjścia, jak zaufać Merkel

  Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, director of the Op.en Europe Progra.mme at the Stefan Ba.tory Foun.dation in Poland, told EurActiv: “Strengthening the sovereignty of member states will be harmful for the Polish position in Europe.” She said Poland has one of the weakest economies in the bloc so decreasing the role of supranational institutions will weaken the Polish bargaining strength. The

 • Re: "Nocne Wilki" w Gruzji: Kłótnie z gospodarzami i interwencje policji

  Ambasador Polski w Rosji, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz uważa, iż żołnierze radzieccy nie przynieśli narodowi polskiemu wolności. Podobne słowa padły z jej ust na antenie "Rossijskoj Służby Nowostiej(...) Druga Wojna Światowa była wydarzeniem o ogromnym znaczeniu. Wcześniej Pełczyńska-Nałęcz wyraziła opinię, iż Auschwitz został wyzwolony przez wojska radzieckie. "Prezydent Polski i polskie