• Informacje na temat:

  katarzyna pełczyńska-nałęcz

Artykuły na temat: katarzyna pełczyńska-nałęcz
 • Spore zmiany w centrali MSZ. W najbliższym czasie odejdzie z niej dwoje wiceministrów, Bogusław Winid i Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, a także dyrektor Protokołu Dyplomatycznego Krzysztof Krajewski oraz ważni urzędnicy. Wszyscy obejmą stanowiska ambasadora.

 • Pełczyńska-Nałęcz w Kijowie: Za wcześnie na sankcje

  Za wcześnie na sankcje ze strony Unii. Jedynym rozwiązaniem jest dialog - tak sytuację na Ukrainie oceniła wicemister spraw zagranicznych Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Rozmawiała ona wczoraj w Kijowie z przedstawicielami ukraińskiej dyplomacji, przedstawicielami opozycji i Obywatelskiego Majdanu.

 • Kopacz: Spotkanie Prezydium Sejmu z Pełczyńską-Nałęcz ws. Ukrainy

  Spotkanie Prezydium Sejmu z wiceminister spraw zagranicznych Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz oraz dyrektorem Ośrodka Studiów Wschodnich Olafem Osicą ws. sytuacji na Ukrainie, odbędzie się w środę po posiedzeniu RBN. Wcześniej było ono planowane na godz. 10.30.

 • Komisja: Pozytywna opinia ws. kandydata na ambasadora w Rosji

  Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała w środę kandydaturę Włodzimierza Marciniaka na ambasadora RP w Moskwie. Obecna polska ambasador w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ma swoją misję pełnić do końca lipca tego roku.

 • "Rosja chce Polski osamotnionej"

  ...- Polityka Rosji, która chce podzielonej Europy, powinna skłaniać polskie władze do bardzo ostrożnego traktowania polskiego nacjonalizmu. Tak jak w innych krajach może być infiltrowany przez rosyjskie państwo - mówi PAP ekspertka ds. wschodnich Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz z Fundacji Batorego.

 • Dewastacja radzieckich grobów. Rosyjski MSZ wezwał polską ambasador

  Polska ambasador Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz została wezwana do rosyjskiego MSZ w związku z dewastacją grobów żołnierzy radzieckich w Milejczycach na Podlasiu. Wandale zniszczyli w sumie 57 nagrobków.

 • Moskwa: Polska ambasador wezwana do MSZ Rosji

  Rosyjskie MSZ wezwało dziś polskiego ambasadora w Moskwie. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ma stawić się w siedzibie rosyjskiej dyplomacji o godzinie 12.00 według czasu obowiązującego w Polsce - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

 • Ambasador RP o pomniku Czerniachowskiego: Nie chcemy eskalacji

  Polska nie dąży do zaostrzenia stosunków z Rosją w związku z demontażem w Pieniężnie pomnika generała Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego - powiedziała w piątek rosyjskiej agencji TASS ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

 • Pomnik smoleński za pomnik czerwonoarmistów w Krakowie?

  Ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się we wtorek z rosyjskim z ministrem kultury Władimirem Medinskim. Rozmowy dotyczyły budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, miejsc pamięci oraz współpracy kulturalnej.

 • To ona będzie nowym ambasadorem Polski w Moskwie

  Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń tygodnika "Newsweek" to obecna wiceszefowa MSZ, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, zostanie polskim ambasadorem w Rosji. Jej nominacja jest właściwie przesądzona - czytamy na stronie "Newsweeka".

Dyskusje na temat: katarzyna pełczyńska-nałęcz