• Informacje na temat:

  ida

Artykuły na temat: ida
 • "Ida" już wygrała

  Nie napiszę: "A nie mówiłem" ani tym bardziej: "wiedziałem". Nikt przy zdrowych zmysłach nie może twierdzić, że przewidział to, co przez ostatnie tygodnie i miesiące dzieje się wokół filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego. Świat cały czas się nim zachwyca, a lista zdobytych przez twórców nagród wydłuża się w nieskończoność… Oscary coraz bliżej, teraz na horyzoncie jeszcze Złote Globy. Poprzeczka jest...

 • "Ida"? Idze, bajoku

  Czasami zamiast wysublimowanych opinii mam zamiar rzucić proste, a nawet prostackie zdanie w odpowiedzi na zwykłą manipulację. Tak właśnie jest w przypadku filmu "Ida", obsypanego europejskimi(...) w przeszłości wyroki śmierci na polskich patriotów, uświadamia siostrzenicy tragiczne wojenne losy jej rodziców. Obie, Anna-Ida oraz "krwawa Wanda" ruszają w drogę w poszukiwaniu śladów przeszłości...

 • "Ida" zdobyła Europejskie Nagrody Filmowe

  To wieki dzień dla twórców filmu "Ida" i dla całego polskiego kina! "Ida" otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz oraz zdjęcia.

 • "Ida" Pawła Pawlikowskiego bez Cezara!

  ..."Ida" pokonana przez "Mamę"! Film Pawła Pawlikowskiego nie dostał Cezara w kategorii "najlepszy obraz zagraniczny". Statuetka trafiła do reżysera "Mamy" - zaledwie 25-letniego Kanadyjczyka Xaviera Dolana.

 • "Ida" z nagrodą Parlamentu Europejskiego

  Film "Ida" zdobył tegoroczną nagrodę Parlamentu Europejskiego - LUX Film Prize 2014. Obraz w reżyserii Pawła Pawlikowskiego był jednym z trzech finalistów nominowanych do tego wyróżnienia. Pozostałe to słoweński film "Klasowy wróg" Roka Biczeka oraz francuski "Dziewczyny z bandy" Celine Sciammy.

 • "Ida" z prestiżową hiszpańską nagrodą

  Nagrody Goya ("Premios Goya") przyznawane są od 1987 roku przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej. "Ida", rozgrywający się w latach 60-tych ubiegłego stulecia dramat o młodej nowicjuszce zakonu(...) film nieanglojęzyczny. Galę wręczenia nagród odbędzie się 22 lutego w Los Angeles. "Ida" została także nominowana w dwóch kategoriach - zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzycznych - do nagród...

 • "Ida" z brytyjskim odpowiednikiem Oscara!

  W sobotę wieczorem "Ida" otrzymała podczas uroczystej gali w Madrycie prestiżową hiszpańską nagrodę Goya, w kategorii najlepszy film europejski. Łącznie film Pawlikowskiego wyróżniono około 50(...) się Anna, lecz Ida Lebenstein. Poznaje następnie tragiczną historię swoich rodziców, zamordowanych podczas wojny. Konfrontacja z przeszłością staje się dla przyszłej zakonnicy próbą wiary.

 • "Ida" z brytyjskim odpowiednikiem Oscara!

  ...), swoją jedyną krewną. Od Wandy, która jest jej ciotką, dziewczyna dowiaduje się, że jest Żydówką i że naprawdę nie nazywa się Anna, lecz Ida Lebenstein. Poznaje następnie tragiczną historię swoich...

 • Francuzi docenili "Idę". Ma szansę na Cezara!

  Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej ogłosiła nominacje do Cezarów. Na liście wyróżnionych dzieł znalazła się "Ida" Pawła Pawlikowskiego.

 • Agnieszka Holland: "Ida" zachwyciła bardzo wielu ludzi

  Zdaniem Holland, złotą statuetką uhonorowane zostały "prostota oraz uniwersalna przestrzeń, którą ten film stwarza i w której ludzie mogą pomieścić swoje emocje, przeżycia". "Ida" to nie jest taki(...) temu "Ida" była faworytką. Ale zwykle, jeśli się jest tak wcześnie faworytem, to następuje pewne zmęczenie i mogą wejść do gry inni. "Ida" weszła do kin amerykańskich przed prawie rokiem, a "Lewiatan...

Zdjęcia na temat: ida
 • Mieszkańcy Zielonej Góry idą na pogrzeb kibica żużla
Wideo na temat: ida
 • Przygotowania do Marszu Niepodległości w Warszawie

  W Warszawie ruszył Marsz Niepodległości w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Kilka tysięcy osób idzie w kierunku kancelarii premiera. Manifestanci zebrali się na placu Trzech Krzyży.

 • Ida Karpińska: Edukacja obroną przed rakiem

  Żeby szczepienia na HPV miały sens, musimy edukować kobiety, promować cytologię wśród mam i szczepienia wśród córek - mówi Ida Karpińska z Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości (Dzień Dobry TVN/x-news).

 • "Ida" wraca z Hollywood z Oscarem!

  Film "Ida" zdeklasował konkurencję na rozdaniu Oscarów. Obraz Pawła Pawlikowskiego zdobył statuetkę w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Na ceremonii ekipę "Idy" reprezentowali reżyser Paweł Pawlikowski i Łukasz Żal, który razem z Ryszardem Lenczewskim jest autorem zdjęć do filmu. Gratulujemy!

Dyskusje na temat: ida