• Informacje na temat:

  hydrogeologia

Artykuły na temat: hydrogeologia
 • Powołany przez prokuraturę zespół biegłych z zakresu hydrogeologii i ochrony środowiska ma wyjaśnić okoliczności skażenia bakteriami coli ujęcia wody w Pleszewie w Wielkopolsce.

 • Arsen, kobalt, bar… Czy krakowianie żyją na ekologicznej bombie?

  Zanieczyszczona metalami ciężkimi gleba i to w samym centrum Krakowa, na terenie dawnych zakładów tytoniowych. Z badań, do których dotarli dziennikarze RMF MAXXX i RMF FM, wynika, że w 2003 roku dopuszczalne normy dla takich pierwiastków jak arsen, ołów czy bar były tam przekroczone nawet trzykrotnie. Problem też w tym, że te substancje toksyczne mogły się dostać do wód gruntowych. Czy ziemia przy Dolnych Młynach 10 nadal jest zanieczyszczona? Władze miasta zapowiadają, że przeprowadzą...

 • Mieszkańcy Pleszewa (Wielkopolska) i wszystkich 16 pobliskich miejscowości po czterech tygodniach, mogą już korzystać z miejskiego wodociągu, skażonego wcześniej bakteriami coli.

 • Sanepid wydał dziś zezwolenie dla siedmiu podpleszewskich miejscowości (Wielkopolska) na używanie wody z publicznego wodociągu, bez konieczności uprzedniego jej przegotowania. Jednocześnie wprowadzono ograniczenia w korzystaniu z wody do celów pozakonsumpcyjnych.

 • Odkrycie geologów, które zmieni podręczniki

  Sensacyjnego odkrycia, które burzy dotychczasowe teorie na temat rozwoju życia na ziemi, dokonała grupa francuskich geologów w Gabonie. Natrafili tam na skamieniałości, które dowodzą, że pierwsze wielokomórkowe organizmy pojawiły się już ponad dwa miliardy lat temu - czyli ponad trzy razy wcześniej, niż dotąd sadzono.

 • Po prawie trzech tygodniach mieszkańcy podpleszewskich miejscowości Rokutów, Bogusław i Bogusławice (Wielkopolska), ponownie nie mają w swoich kranach wody zdatnej do picia i muszą korzystać z beczkowozów.

 • Ekolodzy zablokują Kicarz?

  Ekolodzy ze Stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot chcą, żeby wojewoda cofnął pozwolenie na budowę stacji narciarskiej, na którą liczą mieszkańcy Piwnicznej w Małopolsce.

 • Krynica Zdrój: Poślizg na torze

  Czy Inwestycja na Górze Parkowej zagraża źródłom wód mineralnych? Jesienią ma ruszyć budowa toru saneczkowo-bobslejowego. Analizy geologiczne wykonane przez naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wykazują, że inwestycja nie stanowi żadnego zagrożenia.

 • Koparki niszczą unikatowe szczątki życia sprzed dwóch miliardów lat

  Najcenniejszy na świecie teren paleontologicznych wykopalisk jest niszczony przez koparki! - alarmują francuscy naukowcy. Żądają od ONZ, by nakazała gabońskim firmom natychmiastowe przerwanie wydobycia surowców budowlanych w miejscu, gdzie odkryto najstarsze, bo pochodzące sprzed ponad dwóch miliardów lat, skamieniałości wielokomórkowych organizmów.

 • Z powodu odkrycia francuskich naukowców trzeba będzie zmienić podręczniki

  Sensacyjnego odkrycia, które burzy dotychczasowe teorie na temat rozwoju życia na Ziemi, dokonała grupa francuskich geologów w Gabonie. Natrafili tam na skamieniałości, które dowodzą, że pierwsze wielokomórkowe organizmy pojawiły się już ponad dwa miliardy lat temu - czyli ponad trzy razy wcześniej, niż dotąd sadzono.

Dyskusje na temat: hydrogeologia
 • Re: a co po górnictwie ?

  ja jeastem po górnictwie i geologii. Ukończyłam studia w 2009. Praca jest i to nawet dużo. Radze jednak wybierać specjalności z przyszłością - tu niestety jest tylko jedna taka - hydrogeologia i geologia inżynierska. Praca jest na kopalniach, w przedsiebiorstwach geologicznych, PIG-u, GiG-u, w firmach prywatnych, które ostatnio rozmnożyły sie jak grzyby po deszczu