• Informacje na temat:

  heinrich himmler

Artykuły na temat: heinrich himmler
 • Trzecie przemówienie Himmlera

  Słowa z 26 stycznia 1944 w Poznaniu wystawiają Wehrmachtowi jak najgorsze świadectwo. Dwa przemówienia ministra spraw wewnętrznych Rzeszy, reichsführera SS i szefa policji niemieckiej Heinricha Himmlera przeszły do historii drugiej wojny światowej. Wspominają o nich podręczniki szkolne w dalekich od Europy Środkowej państwach, cytują autorzy tysięcy prac naukowych i opracowań popularno-naukowych.

 • W Izraelu odnaleziono kilkaset listów, notatek i zdjęć z prywatnego archiwum Heinricha Himmlera - zbrodniarza hitlerowskiego odpowiedzialnego za Holokaust - podał niemiecki dziennik "Die Welt". Historycy potwierdzili autentyczność dokumentów.

 • W Centralnym Archiwum Ministerstwa Obrony w Podolsku pod Moskwą znaleziono uważane za zaginione dzienniki szefa SS Heinricha Himmlera. Zapiski, datowane na lata 1938, 1943 i 1944, są przygotowane do publikacji z komentarzami historyków.

 • "Die Welt" publikuje dokumenty z prywatnego archiwum Himmlera

  Dziennik "Die Welt" rozpoczął publikacje odnalezionych w Izraelu listów do rodziny, notatek i zdjęć z prywatnego archiwum jednego z największych zbrodniarzy III Rzeszy - Heinricha Himmlera. Nie ma w nich mowy o Holokauście i innych zbrodniach.

 • "Die Welt" publikuje dokumenty z prywatnego archiwum Himmlera

  Dziennik "Die Welt" rozpoczął dziś publikacje odnalezionych w Izraelu listów do rodziny, notatek i zdjęć z prywatnego archiwum jednego z największych zbrodniarzy III Rzeszy - Heinricha Himmlera. Nie ma w nich mowy o Holokauście i innych zbrodniach.

 • 70 lat temu Himmler poinformował publicznie o eksterminacji Żydów

  ...​70 lat temu, w październiku 1943 r. minister spraw wewnętrznych Niemiec Heinrich Himmler wygłosił w Poznaniu dwie mowy, w których otwarcie poinformował o eksterminacji Żydów. Było to pierwsze publiczne przyznanie się do zbrodni, a zapis stał się dowodem w procesie w Norymberdze.

 • Odnaleziono dzienniki Himmlera. Szef SS wspomina masaż przed rozstrzelaniem 10 Polaków

  W Centralnym Archiwum Ministerstwa Obrony w Podolsku pod Moskwą znaleziono uważane za zaginione dzienniki szefa SS Heinricha Himmlera. Zapiski, datowane na lata 1938, 1943 i 1944, są przygotowane do publikacji z komentarzami historyków.

 • 70 lat temu Himmler wydał rozkaz założenia KL Auschwitz

  ...70 lat temu, 27 kwietnia 1940 roku, Reichsfuehrer SS Heinrich Himmler wydał inspektorowi obozów koncentracyjnych Oberfuehrerowi Richardowi Gluecksowi rozkaz założenia w Oświęcimiu obozu koncentracyjnego. W ten sposób rozpoczęła się historia KL Auschwitz.

 • Gleiwitz - miejsce, gdzie dwukrotnie "Umarła Babka", czyli rzekoma operacja "Himmler"

  ...ich niebawem zabito. Nie pierwszy to raz zetknąłem się z zupełnym przeinaczeniem faktów dotyczących rzekomej operacji "Himmler". Piszę rzekomej, bo tak naprawdę nigdy nie nadano jej takiego(...) Głównego Urzędu SD) i jego współpracownika, nie mniej groźnego Heinricha Müllera (późniejszego szefa Gestapo, zwanego "Gestapo-Müllerem"). Naujocks w młodości pracował jako mechanik. W 1931 r. wstąpił...

 • David Irving, kontrowersyjny brytyjski historyk, karany za kłamstwo oświęcimskie oprowadzał w piątek uczestników zorganizowanej przez siebie wycieczki po dawnej kwaterze dowódcy SS Heinricha Himmlera w Pozezdrzu na Mazurach.

Dyskusje na temat: heinrich himmler