• Informacje na temat:

  gmina strumień

Artykuły na temat: gmina strumień
 • Strumień ma park za unijne

  Jeszcze do niedawna strumieński park odstraszał. Dziś przyciąga. Wybrukowano teren pod scenę i widownię, stworzono szachownicę z płyt chodnikowych, osadzono stoliki do gry w szachy oraz stół do ping(...) partnerem Strumienia w tym projekcie była gmina Pietwałd. - Nasza współpraca trwa od 1998 roku. Odkąd weszliśmy do Unii, korzystamy z dotacji, a nasi mieszkańcy mają ułatwioną możliwość współpracy na...

 • Gmina Strumień przoduje w przygotowaniach do obchodów wszelkiego rodzaju świąt kościelnych. Na Boże Narodzenie przy kościele staje piękna, żywa stajenka, a na święta Wielkiej Nocy przygotowywane są paschalne misteria.

 • W gminie Porąbka koło Bielska-Białej po gwałtownej burzy wylały górskie strumienie. Zalana jest praktycznie cała gmina - mówi RMF oficer dyżurny bielskich strażaków. Drogi w pobliskim mieście Kęty zamieniły się w wartkie strumienie.

 • Burmistrz stawia na zabawę

  Rząd zapowiada budowę boisk w każdej gminie, a Strumień chce w każdej wsi należącej do gminy zrobić plac zabaw. Pierwsze dwa z pięciu już powstały.

 • Rzecznik Ministerstwa Środowiska: Strach ma wielkie oczy, dajmy szansę reformie śmieciowej

  ...i, jak zazwyczaj przy dużych reformach, na początku pojawiają się jakieś problemy. To nie są drobne problemy, skoro największa gmina w Polsce, największe miasto w Polsce nie potrafi sobie poradzić(...) sortują, właśnie po to jest ta reforma, żeby pojawił się tzw. strumień odpadów, czyli żeby dużo posegregowanych śmieci się pojawiło, bo wtedy będzie się opłacać przedsiębiorcom zajmującym się tymi...

 • Gmina Ustronie Morskie w Zachodniopomorskiem miała okazję za grosze kupić atrakcyjne nadmorskie tereny. Grunty kupił jednak biznesmen, a władze gminy tak poszły mu na rękę, że wartość ziemi wzrosła 10-krotnie.

 • Góra spływa do jeziora

  Płynąca niczym rwący górski potok woda z ulic Cichej i Majdanowej po ulewie, która przeszła nad Żniniem w ubiegłym tygodniu, zalała ulice położone niżej. Mieszkańcy Różanej, Glicznera, Gwardii Ludowej na osiedlu górskim w Żninie są pewni, że przyczyną zalania jest brak kanalizacji deszczowej na ulicach położonych wyżej, które gmina utwardzała w zeszłym roku.

 • Rok po powodzi Bieruń nie doczekał się na 30 mln zł rządowej pomocy

  Zamiast obiecanych 50 mln zł na odbudowę po powodzi gmina Bieruń na Śląsku dostała na razie tylko 18 mln zł rządowej promesy. Szkody, które rok temu wyrządziła w mieście wielka woda, oszacowano na ponad 60 milionów złotych.

 • Gmina Ustronie Morskie w Zachodniopomorskiem miała okazję za grosze kupić atrakcyjne nadmorskie tereny. Grunty kupił jednak biznesmen, a władze gminy tak poszły mu na rękę, że wartość ziemi wzrosła 10-krotnie.

 • Park za unijne pieniądze

  Strumień wzbogacił się o odnowiony park, w którym wybrukowano teren pod scenę i widownię, stworzono szachownicę z płyt chodnikowych, osadzono stoliki do gry w szachy oraz stół do ping-ponga(...) w strumieńskim rynku - cieszy się pani burmistrz. Centrum kulturalno-rekreacyjne jest pierwszym projektem inwestycyjnym, dofinansowanym z pieniędzy unijnych w Strumieniu. Inwestycja, której budżet...

Dyskusje na temat: gmina strumień
 • Re: Schetyna: PO nie weźmie udziału w spotkaniu u marszałka

  Co ten podżegacz robi w Dobrzeniu Wielkim? Mniejszości Niemieckiej całkowicie słusznie władza przykręca potężny strumień pieniędzy z podatków Elektrowni Opole, a ten szkodnik wykorzystuje sytuację i popiera podpuszczanych przez Mniejszość Niemiecką i głodujących ludzi. Dla niewtajemniczonych: podatki z elektrowni zagarniała gmina Dobrzeń zarządzana przez byczków z MN, a od nowego roku gminę

 • Re: Spotkanie polityków z marszałkiem Senatu. Bez Grzegorza Schetyny

  Co Schetyna robi w Dobrzeniu Wielkim? Mniejszości Niemieckiej całkowicie słusznie władza przykręca potężny strumień pieniędzy z podatków Elektrowni Opole, a ten szkodnik wykorzystuje sytuację i popiera podpuszczanych przez Mniejszość Niemiecką i głodujących ludzi. Dla niewtajemniczonych: podatki z elektrowni zagarniała gmina Dobrzeń zarządzana przez byczków z MN, a od nowego roku gminę Dobrzeń

 • Re: Tereny w pobliżu jezior pod lupą NIK

  Proszę sprawdzić jezioro suchomskie we wsi Suchom koło Zielonki gmina Cekcyn woj. kujawsko-pomorskie. Tam się dzieją cuda. Było piękne jezioro kiedyś. Był czyściutki strumień/ciek wodny, ale działkowicze porobili tamy, stawy i zbiorniki na fekalia. Wylewają co sie da. Może ktoś wreszcie się tym zajmie. Jakby nie było, jest to teren objęty ochroną-Bory tucholskie!!!