• Informacje na temat:

  frakcja polityczna

Artykuły na temat: frakcja polityczna
 • Legutko będzie reprezentował frakcję EKR

  Ryszard Legutko będzie reprezentować frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS, na jutrzejszym - pierwszym po eurowyborach - posiedzeniu Konferencji Przewodniczących Grup Politycznych. To ustalenia korespondentki RMF FM Katarzyny Szymańskiej-Borginon. Drugi współprzewodniczący - należący do torysów Brytyjczyk Syed Kamall - nie dostał się do europarlamentu. Jak donosi nasza dziennikarka, na konferencji rozpoczną się już pierwsze targi polityczne.

 • ...grupy EPL. Wybrano na nim dziesięciu wiceszefów frakcji, wśród których jest polski eurodeputowany z PO Jacek Saryusz-Wolski. - EPL jako największa siła polityczna w Parlamencie Europejskim(...). W środę po południu po raz pierwszy po eurowyborach spotkała się również frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Jednym z tematów dyskusji jest ewentualne przystąpienie do frakcji...

 • W przyszłym Parlamencie Europejskim może powstać nowa frakcja prawicy

  W PE po przyszłorocznych wyborach może powstać nowa frakcja prawicowa. Wraz z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE frakcja EKR, do której należy PiS, znacznie się zmniejszy. Według nieoficjalnych informacji PiS prowadzi rozmowy na temat możliwości utworzenia nowej grupy.

 • Rzecznik frakcji Fideszu: OBWE przekroczyło swoje uprawnienia

  ​Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przekroczyła swoje uprawnienia w raporcie dotyczącym niedzielnych wyborów parlamentarnych na Węgrzech - ocenił rzecznik frakcji rządzącego Fideszu w parlamencie Gergely Gulyas.

 • Rzecznik frakcji Fideszu: OBWE przekroczyło swoje uprawnienia

  Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przekroczyła swoje uprawnienia w raporcie dotyczącym niedzielnych wyborów parlamentarnych na Węgrzech - ocenił rzecznik frakcji rządzącego Fideszu w parlamencie Gergely Gulyas.

 • Wiosna Biedronia zadecydowała w sprawie frakcji w Parlamencie Europejskim

  Wiosna Roberta Biedronia przesłała do Parlamentu Europejskiego deklarację, że chce dołączyć do centrolewicowej grupy Socjalistów i Demokratów (S&D) - poinformowało w środę PAP źródło w Brukseli.

 • W PE powstanie nowa frakcja prawicy? Media: PiS rozmawia z Orbanem i Włochami

  W PE po przyszłorocznych wyborach może powstać nowa frakcja prawicowa. Wraz z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE frakcja EKR, do której należy PiS, znacznie się zmniejszy. Według nieoficjalnych informacji PiS prowadzi rozmowy na temat możliwości utworzenia nowej grupy.

 • Czarnecki ponownie kandydatem na wiceszefa PE. Legutko wiceszefem frakcji

  ...i wynik, o jakim słyszę - powiedział PAP Czarnecki. Frakcja EKR ponownie nominowała też Karola Karskiego na stanowisko kwestora PE (on również pełni tę funkcję obecnie). Parlament Europejski(...). Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE liczy 74 europosłów. Oprócz 19 Polaków i 21 Brytyjczyków do EKR należą także eurodeputowani partii z Niemiec, Danii, Belgii, Holandii, Finlandii...

 • Frakcja Le Pen złożyła projekt rezolucji PE o Polsce

  Eurosceptyczna frakcja Europa Narodów i Wolności w Parlamencie Europejskim złożyła trzeci projekt rezolucji o sytuacji w Polsce. W projekcie podkreślono, że UE nie może ingerować w sprawy wewnętrznej polityki państw członkowskich.

 • Europoseł PO Tadeusz Zwiefka wiceprzewodniczącym frakcji chadeków w PE

  Irlandki Mairead McGuinness, Austriaka Othmara Karasa czy Włocha Antonio Tajaniego. Druga co do wielkości grupa polityczna w PE, Socjaliści i Demokraci, chce, by przewodniczącym europarlamentu(...), że objęcie przez chadeka trzeciego z czterech najważniejszych stanowisk w UE zaburzyłoby równowagę pomiędzy dwiema największymi frakcjami; chadecy pełnią funkcję szefa Rady Europejskiej (Donald Tusk...

Wideo na temat: frakcja polityczna
 • Kidawa-Błońska o Saryusz-Wolskim: To największe samobójstwo polityczne, jakie ostatnio widziałam

  "Dla mnie to największe samobójstwo polityczne, jakie w ostatnim czasie widziałam" - powiedziała w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska o Jacku Saryusz-Wolskim. Wiceszefowa Platformy Obywatelskiej dodała: "Zrobił obrzydliwy bałagan w Europie, naprawdę nie rozumiem, dlaczego polityk tak poważny, doprowadza do tego, że musi być wyrzucany z własnej frakcji za takie zachowania".

 • Szumlewicz: Nie wszyscy odpowiadamy za to morderstwo

  „Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany. Niewątpliwie był to akt politycznego terroryzmu, polskiego politycznego terroryzmu. Morderca wprost mówił, że chce zabić polityka, że nienawidzi określonej frakcji politycznej, nienawidzi Platformy Obywatelskiej i że ta niechęć do Platformy Obywatelskiej poprowadziła go do morderstwa. Z całą pewnością więc chodziło o morderstwo polityczne, o terroryzm polityczny” – komentuje tragedię w Gdańsku publicysta Piotr Szumlewicz.

 • Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie RMF (07.03.17)

  "Dla mnie to największe samobójstwo polityczne, jakie w ostatnim czasie widziałam" - powiedziała w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska o Jacku Saryusz-Wolskim. Wiceszefowa Platformy Obywatelskiej dodała: "Zrobił obrzydliwy bałagan w Europie, naprawdę nie rozumiem, dlaczego polityk tak poważny, doprowadza do tego, że musi być wyrzucany z własnej frakcji za takie zachowania". Gość Roberta Mazurka podkreślił także, że kandydatowi PiS na przewodniczącego Rady Europejskiej będzie...

Dyskusje na temat: frakcja polityczna