• Informacje na temat:

  flaga szkocji

Artykuły na temat: flaga szkocji
 • Kibice FC Barcelony na mecz o Puchar Króla przyniosą szkockie flagi

  Barceloną a Sevillą, fani Barcy będą na stadionie w Madrycie dopingować swój zespół między innymi machając szkockimi flagami. Jest to odpowiedź kibiców Barcy na decyzje hiszpańskiego rządu o zakazie wnoszenia(...). Katalońskie Zgromadzenie Narodowe - oddolna organizacja, która dwa lata temu zorganizowała nielegalne referendum w Katalonii postanowiła jednak, że przed meczem z Sevillą rozda kibicom 10 tysięcy flag Szkocji...

 • Szkockie referendum i problemy z brytyjską flagą

  Brytyjska flaga składa się z trzech elementów, symbolizujących Anglię, Irlandię Północną i Szkocję. Jeśli w referendum niepodległościowym zwycięży opcja odłączenia Szkocji od Zjednoczonego Królestwa, z flagi będzie musiał zniknąć biały diagonalny krzyż św. Andrzeja. Jak podkreśla w rozmowie z "Rz" Dorota Babilas, obecna flaga jest "puzzlem", z którego można wyjąć szkocką część. Na fladze brakuje...

 • Glasgow: Wielotysięczna demonstracja na rzecz niepodległości Szkocji

  Kilkadziesiąt tysięcy ludzi przeszło ulicami Glasgow, by zamanifestować swe poparcie dla niepodległości Szkocji. Wielu uczestników corocznej demonstracji było ubranych w kilty, inni trzymali szkockie flagi lub się nimi okrywali.

 • Glasgow: Wielotysięczna demonstracja na rzecz niepodległości Szkocji

  Kilkadziesiąt tysięcy ludzi przeszło ulicami Glasgow, by zamanifestować swe poparcie dla niepodległości Szkocji. Wielu uczestników corocznej demonstracji było ubranych w kilty, inni trzymali szkockie flagi lub się nimi okrywali.

 • Referenda w Katalonii i Szkocji zmienią kształt Europy?

  Niepodległościowe partie w Szkocji i Katalonii przygotowują się do przyszłorocznych referendów z nadzieją na secesję od Zjednoczonego Królestwa i od Hiszpanii. Według części analityków taki wynik może pobudzić separatystyczne tendencje w innych krajach.

 • Polskie hokeistki przegrały ze Szkocją

  ...z Białorusią. Piątek jest dniem przerwy w mistrzostwach. Polska - Szkocja 1:2 (1:0) Bramki: dla Polski - Joanna Wieloch (25); dla Szkocji - Kareena Marshall (39-kr. róg), Holly Cram (67). Polska...

 • Szkocja już po historycznym referendum. W piątek poznamy wyniki

  Punktualnie o godz. 22 czasu lokalnego (23. czasu polskiego) w czwartek zakończyło się w Szkocji głosowanie w referendum, które zdecyduje, czy po ponad 300 latach uzyska ona niepodległość, czy pozostanie w Zjednoczonym Królestwie. Oficjalne wyniki zostaną podane w piątek rano.

 • Premier Szkocji: To jest czarny dzień dla Glasgow i dla Szkocji

  Premier szkockiego rządu krajowego, Alex Salmond nawiązał do Andrzejek w swoim wystąpieniu na miejscu katastrofy. Jak powiedział, "to jest czarny dzień dla Glasgow i dla Szkocji. Ale jest to również dzień św. Andrzeja, patrona Szkocji, dzień w którym możemy być dumni i czerpać otuchę z tego, jak reagujemy na przeciwności i tragedię". Święty Andrzej był rybakiem i apostołem. Został przez...

 • Szkocja ma plan na wypadek uzyskania niepodległości

  Zakładając pozytywny wynik referendum, szkoccy nacjonaliści planują, że wspólnie z pozostałymi partiami w Szkocji - które są obecnie przeciwne niepodległości - podejmą rozmowy o kształcie przyszłej(...) z wyprzedzeniem rokowań o wystąpieniu Szkocji ze Zjednoczonego Królestwa.

 • Papież pobłogosławił w Szkocji polskie dziecko

  W drodze na czwartkowe spotkanie z wiernymi w parku Bellahouston w Glasgow Benedykt XVI wyciągnął ręce do dziecka, które podała mu kobieta, wziął je do swego papamobilu, pobłogosławił i oddał. Dziecko to polska dziewczynka o imieniu Maria, mająca około roku.

Wideo na temat: flaga szkocji
 • Jakie zmiany czekają Wielką Brytanię po secesji Szkocji?

  Ewentualna niepodległość Szkocji będzie wiązać się z dużymi zmianami dla całego Zjednoczonego Królestwa. Może spowodować konieczność modyfikacji wyglądu flagi Wielkiej Brytanii, być może będzie trzeba zmienić nazwę królestwa na Zjednoczone Królestwo Anglii, Walii i Północnej Irlandii. W przypadku odłączenia się Szkocji, Wielka Brytania straci również 32% swojej powierzchni oraz 8% ludności.

Dyskusje na temat: flaga szkocji