• Informacje na temat:

  fc magdeburg

Artykuły na temat: fc magdeburg
 • Jak poinformowała rzeczniczka oświęcimskiego magistratu, Katarzyna Kwiecień, kamień z liczącego ponad tysiąc lat kościoła św. Wawrzyńca w Magdeburgu przekazali na Kopiec Pamięci i Pojednania w Oświęcimiu Regina i Herbert Umlauft oraz Kristine i Henning Bollmann.

 • Kilkuset neonazistów wyszło na ulice Magdeburga

  Około 800 neonazistów wzięło udział w marszu zorganizowanym w Magdeburgu w 68. rocznicę zniszczenia miasta przez alianckie lotnictwo w czasie II wojny światowej. Mieszkańcy miasta tłumnie protestowali przeciwko mianifestacji prawicowych ekstremistów.

 • Kamień z magdeburskiej katedry na Kopiec Pamięci i Pojednania w Oświęcimiu przekazał prezydentowi miasta Januszowi Marszałkowi emerytowany biskup tamtejszej diecezji Leo Nowak - poinformował oświęcimski magistrat.

 • Fala kulminacyjna na Łabie zbliża się do Magdeburga

  ...​Fala kulminacyjna na Łabie zbliża się do stolicy Saksonii-Anhaltu Magdeburga. Stan wody w rzece wzrósł w sobotę do 7,30 m, znacznie powyżej poziomu z "powodzi stulecia" w 2002 roku. Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców z zagrożonych części miasta.

 • Protestująca przeciwko odwołaniu koncertu rockowego młodzież spowodowała wczoraj w Magdeburgu zamieszki, w których rannych zostało dziesięć osób. Straty szacuje się na 100 tysięcy euro.

 • Około 800 neonazistów wzięło udział w marszu zorganizowanym w sobotę w Magdeburgu w 68. rocznicę zniszczenia miasta przez alianckie lotnictwo w czasie II wojny światowej. Tysiące mieszkańców Magdeburga protestowało przeciw obecności prawicowych ekstremistów.

 • Maciej Gębala: Na ławce rezerwowych trzeba być bardziej skoncentrowanym

  Na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych przyjechał w roli rezerwowego, ale z powodu kontuzji Bartosza Jureckiego znalazł się w meczowej "16". Obrotowy Maciej Gębala z niemieckiego Magdeburga to najmłodszy zawodnik w biało-czerwonej kadrze.

 • Niemcy: Bartoszewski uhonorowany nagrodą im. cesarza Ottona

  Były szef polskiej dyplomacji, minister w kancelarii premiera Władysław Bartoszewski uhonorowany został dziś nagrodą im. cesarza Ottona, przyznawaną przez miasto Magdeburg (Saksonia-Anhalt).

 • Czerwona papryka zamiast trójkąta ostrzegawczego. Policja przecierała oczy ze zdumienia

  Niemiecka policja opublikowała zdjęcie, jakie udało się jej zrobić na autostradzie A2 pod Magdeburgiem. Na pasie awaryjnym stało auto, którego kierowca najwyraźniej nie miał na wyposażeniu trójkąta ostrzegawczego. Pomysłowy – jak się okazało – Litwin ustawił więc miskę z pomidorami i czerwoną papryką.

 • Tańcz. Odmłodzisz sobie mózg...

  Tańcz - w ten sposób możesz odmłodzić swój mózg - obiecują naukowcy z Magdeburga. Ich praca potwierdza od dawna znaną prawdę, że aktywność fizyczna dobrze wpływa na umysł, wskazuje jednak, że taniec daje coś więcej. Szczególnie w starszym wieku. Najnowsze wyniki badań publikuje w najnowszym numerze czasopismo "Frontiers in Human Neuroscience".

Zdjęcia na temat: fc magdeburg
Wideo na temat: fc magdeburg
 • Gdańsk ulica Kurkowa [MICHAŁ DUKACZEWSKI]

  Ulica Kurkowa w Gdańsku to okolice dzisiejszego aresztu śledczego. Jego najsłynniejszym więźniem był Józef Piłsudski. Trafił tam w lipcu w 1917 roku i spędził niespełna tydzień, przed zesłaniem do Magdeburga.

 • Tak piłkarze ręczni cieczyli się z awansu

  Magdeburg okazał się szczęśliwy dla polskich piłkarzy ręcznych. Drużyna prowadzona przez Michael Bieglera po raz drugi pokonała Niemców, tym razem 29:28 w spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata i to "Biało-czerwoni" zagrają w przyszłorocznych finałach. Po końcowym gwizdku nasi szczypiorniści najpierw padli na parkiet, w później przenieśli świętowanie do szatni.

Dyskusje na temat: fc magdeburg