• Informacje na temat:

  fałszywe banknoty

Artykuły na temat: fałszywe banknoty
 • Nastolatkowie rozprowadzali fałszywe banknoty

  Grupa nastolatków wprowadzających do obrotu fałszywe banknoty rozbita przez małopolską policję. Chłopcom udało się wymienić 17 stuzłotowych banknotów.

 • Uwaga na fałszywe banknoty

  Pod koniec października zostały zgłoszone dwie sytuacje, kiedy to kasjerki przyjęły w sklepach fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Banknoty te nie posiadały znaku wodnego ani żadnych innych(...), który to sama otrzymała jako prawdziwy, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Apelujemy, by zawsze zwracać uwagę na banknoty, które są nam wypłacane, powierzane...

 • Poznański policjant podkradał zabezpieczone fałszywe banknoty z komisariatu, w którym pracował. Zajęli się nim przełożeni oraz prokuratura.

 • Do 10 lat więzienia grozi małżeństwu z Lęborka (woj. pomorskie) za wprowadzanie do obiegu fałszywych dwudziestozłotówek wyprodukowanych na atramentowej drukarce. Para usiłowała płacić fałszywkami w kilku sklepach. Wpadła, bo jednemu ze sprzedawców banknoty wydały się podejrzane.

 • Uwaga na fałszywe banknoty

  Policjanci zatrzymali 26-latka z Budzowa (Małopolskie), który jest podejrzany o produkowanie i wprowadzanie do obiegu w rejonie Suchej Beskidzkiej fałszywych banknotów o nominale dwudziestozłotowym. Fałszywe banknoty pojawiały się od początku roku głównie w placówkach handlowych.

 • Podrobione banknoty o wartości kilku milionów euro. Rozbita nielegalna drukarnia

  Bułgarskie służby specjalne rozbiły drukarnię fałszywych pieniędzy. Śledczym udało się przejąć gotowe banknoty o wartości 2,4 mln euro, a także materiały do dalszej produkcji kilku milionów.

 • 31-latek wprowadził w obieg fałszywe banknoty 100-złotowe

  Stargardzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wprowadził w obieg fałszywe stuzłotówki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Ponad 30 osób zadeptanych przez tłum. "To nie przez fałszywe banknoty"

  ...ktoś cisnął z okna fałszywe banknoty dolarowe, za którymi mieli rzucić się zgromadzeni ludzie. Wersję taką przedstawiała m.in. oficjalna agencja Xinhua, która powoływała się na świadka. Będzie(...) największa taka tragedia w Szanghaju, ekonomicznej stolicy Chin, od pożaru wieżowca w 2010 roku, w którym zginęło 58 ludzi. Ktoś rzucił w z okna banknoty? Policja wyklucza Przyczyn wybuchu paniki nie...

 • Fałszował banknoty i wpadł

  Policjanci z Wrocławia zatrzymali 26 - letniego mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów euro. Fałszerz wpadł po tym jak pracownik jednego z wrocławskich kantorów powiadomił policję o tym, że młody mężczyzna usiłuje wprowadzić do obiegu fałszywe banknoty o nominale 100 euro.

 • Od dzisiaj w obiegu nowe banknoty

  Od dzisiaj w eurolandzie zostają wprowadzone do obiegu nowe banknoty o nominale 10 euro. To kolejna próba, po banknotach 5 euro, zastosowania najnowszych technologii w celu utrudnienia fałszerstw.

Wideo na temat: fałszywe banknoty
 • Rzecznik małopolskiej policji o akcji CBŚ

  Funkcjonariusze z krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego rozpracowali międzynarodową grupę przestępczą, która chciała wprowadzić do obrotu fałszywe banknoty o wartości ponad 150 tysięcy euro. 7 osób zatrzymanych w tej sprawie to Polacy i Mołdawianie w wieku od 40 do 52 lat.

 • Polscy fałszerze banknotów odchodzą od fałszowania złotówek na rzecz euro

  Według statystyk policji na każde 50 tys. banknotów w obiegu jeden jest podrobiony, choć eksperci podkreślają, że w rzeczywistości może być ich nawet 2-3 razy więcej. Polskie banknoty, które są w obiegu od 1994 roku, są trudne do podrobienia, a mimo to od kwietnia Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu nowe, jeszcze lepiej zabezpieczone przed fałszerzami. Dane pokazują też, że przestępcy coraz

Dyskusje na temat: fałszywe banknoty