• Informacje na temat:

  empatia

Artykuły na temat: empatia
 • Empatia jest przereklamowana

  Empatia to zdolność, którą bardzo cenimy, jest powszechnie kochana, ale tam, gdzie trzeba podejmować decyzje, jest kiepskim doradcą, sprawia, że działamy irracjonalnie - przekonuje w rozmowie z RMF FM prof. Paul Bloom, psycholog z Uniwersytetu Yale. Prof. Karen Wynn, psycholog i kognitywistka na Uniwersytecie Yale dodaje, że we współczesnym świecie pozwalamy emocjom na zbyt wiele, ale opieranie...

 • Empatia przyciąga dziewczyny

  Jeśli jesteś nastolatkiem i zastanawiasz się, dlaczego dziewczyny nie chcą się z tobą przyjaźnić, warto byś zapoznał się z wynikami badań australijskich naukowców. Psycholodzy z Australian Catholic University w Brisbane twierdzą na łamach czasopisma "Journal of Personality", że dziewczyny przyciąga u chłopców empatia, a ci, którzy potrafią ją okazać, przyjaźnią się ze znacząco większą liczbą...

 • ​Krucjata Blooma przeciwko empatii

  ..."Jestem przeciwko wchodzeniu w cudzą skórę. Jeśli ma zostać podjęta decyzja, to empatia jest moralną katastrofą". Zdaniem prof. Paula Blooma, który wygłosił wykład w ramach Copernicus Festival, empatia jest narzędziem niebezpiecznym i może prowadzić do zupełnie odwrotnych skutków.

 • Paul Bloom przeciw empatii

  Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z wykładu "Przeciw empatii" prof. Paula Blooma. Wykład rozpocznie się o godz. 19.

 • Zespół Michaela Banissy'ego z Uniwersyteckiego College'u Londyńskiego badał ekstremalnie nasiloną formę empatii, czyli współodczuwania, zwaną dotykową synestezją lustrzaną. Tacy ludzie odczuwają realny dotyk, obserwując dotykanie innej osoby.

 • Medytacja wcale nie wpływa na poziom empatii

  Medytacja nie wpływa na poziom empatii. To wynik badań brytyjskich, nowozelandzkich i holenderskich uczonych.

 • Czaputowicz dla "AP": Więcej empatii wobec polityki USA

  Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w opublikowanym w piątek wywiadzie dla "Associated Press" powiedział, że Polska widzi się jako most w sporach między USA a UE. Apelował też o więcej zrozumienia dla polityki Donalda Trumpa.

 • Literatura piękna kształtuje nam empatię. Trzeba ją tylko czytać

  Przekonanie o tym, że czytanie literatury pięknej dobrze nam robi, rozszerza nasze horyzonty, jest dość powszechne, choć nie ma na to wielu konkretnych dowodów. W najnowszym artykule przeglądowym, opublikowanym na łamach czasopisma "Trends in Cognitive Sciences", Keith Oatley z University of Toronto stawia tezę, że czytelnictwo przyczynia się do zwiększenia naszej empatii. Śledzenie losów fikcyjnych postaci ma pomagać nam w lepszym rozumieniu emocji, motywów działania i idei innych osób,...

 • O leczeniu konopiami i empatii wśród zwierząt. W Poznaniu rusza Tydzień Mózgu

  Nad zagadkami ludzkiego mózgu głowią się naukowcy na całym świecie. Organ, który nosimy pod czapką jest najbardziej skomplikowanym dziełem natury. W ramach poznańskiego Tygodnia Mózgu, zaprezentowano zostaną najnowsze wyniki badań i szereg ciekawostek związanych z mózgiem.

 • Bez prawdy i empatii do ofiar Cerkiew nie uleczy ran

  Prawdziwego pojednania i przebaczenia jeszcze nigdy nie udało się zbudował na fałszu i przemilczeniach. Szkoda, że greckokatolicki arcybiskup Światosław Szewczuk zmarnował kolejną okazje.

Wideo na temat: empatia
Dyskusje na temat: empatia