• Informacje na temat:

  chinatown (los angeles)

Artykuły na temat: chinatown (los angeles)
 • Polański nie stawi się w sądzie w Los Angeles

  Roman Polański nie stawi się w tym tygodniu na przesłuchaniu przed sądem w Los Angeles, aby ubiegać się o umorzenie sprawy sprzed 30 lat, dotyczącej seksu z 13-latką - wynika z dokumentów złożonych w poniedziałek w sądzie przez adwokata reżysera Chada Hummela.

 • USA: Polański molestował 10-latkę? Policja sprawdza

  Policja w Los Angeles w stanie Kalifornia bada zarzuty, mimo ich przedawnienia, zgodnie z którymi reżyser Roman Polański w 1975 r. miał molestować 10-letnie wówczas dziecko - poinformował we wtorek dziennik "Los Angeles Times".

 • Roman Polański kończy 80 lat

  Jeden z najsłynniejszych reżyserów filmowych i kontrowersyjnych postaci świata filmu Roman Polański kończy 18 sierpnia 80 lat. Do jego najbardziej znanych dzieł należą "Nóż w wodzie", "Chinatown" i "Dziecko Rosemary".

 • Utajniono rozprawę dot. ekstradycji Polańskiego

  Krakowski sąd utajnił dzisiejszą rozprawę w sprawie ewentualnej ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na salę rozpraw na odczytanie wniosku prokuratury i na wyjaśnienia, które ma złożyć reżyser. W 1977 r. artysta został zaocznie uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią.

 • Sąd w Los Angeles odrzucił w czwartek wniosek Romana Polańskiego o umorzenie sprawy sprzed 30 lat, dotyczącej seksu z 13-latką - poinformowały agencje AFP i AP.

 • Po pięciu miesiącach od ceremonii rozdania Oscarów, ta najcenniejsza w świecie filmowym nagroda trafiła wreszcie do rąk Romana Polańskiego. Reżyser dostał Oscara za „Pianistę”, ale z powodu ciążących na nim oskarżeń nie mógł przybyć na uroczystą galę do Los Angeles.

 • 6 grudnia Sąd Najwyższy zbada kasację Ziobry ws. ekstradycji Polańskiego

  Ekstradycji Polańskiego domagają się Stany Zjednoczone. W 1977 r. reżyser został uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią Samanthą Gailey (obecnie Geimer). Wniosek USA(...) sposób przez sąd w Los Angeles". Pod koniec listopada ub. roku krakowska prokuratura okręgowa poinformowała, że nie złoży zażalenia na to postanowienie sądu. Decyzja ta oznaczała prawomocność...

 • Dokument o Polańskim na dużym ekranie

  ...i "Chinatown" z Jackiem Nicholsonem zagwarantowały mu niemal boski status. Ameryka go uwielbiała. Równocześnie jednak purytańska część amerykańskiego społeczeństwa była przekonana, że reżyser jest związany z ruchem satanistycznym - przypomniał dystrybutor. Film "Polański. Ścigany i pożądany" został zrealizowany w 2008 roku. W grudniu 2008 r. adwokaci Polańskiego wystąpili do sądu w Los Angeles...

 • Ziobro skieruje do SN kasację ws. ekstradycji Polańskiego

  .... W 1977 r. reżyser został uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią Samanthą Gailey (obecnie Geimer).    Wniosek o ekstradycję Wniosek USA o ekstradycję Polańskiego trafił(...) i bezstronny sposób przez sąd w Los Angeles".    Pod koniec listopada ub. roku krakowska prokuratura okręgowa poinformowała, że nie złoży zażalenia na to postanowienie sądu. Decyzja ta oznaczała...

 • Ekstradycja Romana Polańskiego przed Sądem Najwyższym

  ...uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią Samanthą Gailey (obecnie Geimer). Na mocy zawartej wtedy ugody Polański przyznał się do seksu z nią, a prokuratura wycofała(...) obawę, że sprawa Romana Polańskiego nie zostanie rozstrzygnięta w niezawisły i bezstronny sposób przez sąd w Los Angeles". "Jestem bardzo szczęśliwy, że ta sprawa się kończy. To mnie kosztowało...