• Informacje na temat:

  becze

Artykuły na temat: becze
 • Po 20 latach wciąż jestem głodny rozwoju - mówi tenor Piotr Beczała. Na sobotnim koncercie w Warszawie ten jeden z najsłynniejszych polskich śpiewaków będzie świętował 20. rocznicę debiutu scenicznego. Beczała ostatni raz wystąpił w kraju cztery lata temu.

 • Tenor Piotr Beczała przed wielką premierą w La Scali

  Polski tenor Piotr Beczała wykona główną partię męską, Alfreda w operze "La Traviata" Giuseppe Verdiego w teatrze La Scala w Mediolanie podczas sobotniej premiery. Śpiewak powiedział, że traktuje ten występ bardzo poważnie i honorowo.

 • Literacki Booker. Filmowa Palma. Operowy Oscar. Polacy z nagrodami!

  ​Polscy artyści zbierają prestiżowe nagrody. We wtorek 22 maja w Londynie literacki Booker trafił do pisarki Olgi Tokarczuk. W sobotę 19 maja w Cannes filmową Palmę za reżyserię "Zimnej wojny" otrzymał Paweł Pawlikowski. A w kwietniu w Londynie śpiewak Piotr Beczała i reżyser Mariusz Treliński otrzymali operowe Oscary International Opera Awards.

 • Fryderyki rozdane! Triumf Dawida Podsiadły

  Po raz dwudziesty zostały wręczone nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk. Jubileuszowa gala odbyła się w warszawskiej Sali Kongresowej. W kategorii muzyki rozrywkowej triumfował Dawid Podsiadło, który zdobył wszystkie cztery statuetki w kategoriach Artysta Roku, Album Roku, Utwór Roku oraz Debiut Roku. Artystą roku w muzyce jazzowej został Włodek Pawlik, w muzyce poważnej Piotr Beczała.

 • Polski tenor Piotr Beczała będzie wykonawcą głównej partii męskiej w operze "La Traviata" Giuseppe Verdiego, czyli roli Alfreda w najważniejszym spektaklu roku w teatrze La Scala w Mediolanie. Opera ta otworzy 7 grudnia nowy sezon.

 • Powstał "najnudniejszy film świata". Wiadomo, kiedy odbędzie się premiera

  .... Warto pamiętać, beczenie owiec może się zmieszać w sali kinowej z innym, znajomym dźwiękiem - chrapaniem. (ph)

 • Kolejne zwycięstwo polskich hokeistów na MŚ

  Podczas ubiegłorocznych MŚ biało-czerwoni pokonali tych samych rywali aż 10:0. Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się jednak sensacyjnie. W siódmej minucie prowadzenie Rumunom dał Tihamer Becze. Biało-czerwoni grali niedokładnie i po pierwszej tercji przegrywali (0:1). Po przerwie podopieczni Igora Zacharkina prezentowali się już znacznie lepiej. Przede wszystkim zaczęli wykorzystywać grę...

 • W Nowym Sączu rozpoczyna się dzisiaj XVII Międzynarodowy Festiwal i XV Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

 • Mikołajkowy prezent od RMF FM!

  Radio RMF FM przygotowało dla najmłodszych wyjątkowy, mikołajkowy prezent - audiobook "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro". To bajka napisana specjalnie dla Was przez Grzegorza Kasdepke, jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy dla dzieci. W jej przygotowaniu pomogli nam znakomici Aktorzy, Przyjaciele Radia RMF FM. Jesteśmy szczególnie zaszczyceni, że w roli Pani Reżyser wystąpiła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. To już kolejne słuchowisko przygotowane w ramach...

 • Zakończył się 44. Festiwal Folkloru Ziem Górskich

  ...instrumentalnej, ale przy wtórze męskiego kwartetu wokalnego zwanego na Sardynii "su tenores". W śpiewie tym słychać naśladowanie głosów natury: beczenie owiec, szumu morza. Ten unikatowy śpiew został...

Dyskusje na temat: becze