• Informacje na temat:

  aldo moro

Artykuły na temat: aldo moro
 • Do rzymskiego więzienia trafiła Rita Algranati, terrorystka z komanda Czerwonych Brygad, które w 1978 roku porwało i zamordowało włoskiego premiera Aldo Moro. Kobietę zatrzymano dwa dni temu na lotnisku w Kairze. Na wolności jest jeszcze jedna osoba.

 • ...55 najdłuższych dni w historii Włoch - to najczęściej powtarzane słowa w związku z przypadającą w niedzielę 30. rocznicą porwania byłego premiera Aldo Moro, który został zamordowany przez terrorystów z Czerwonych Brygad.

 • Do rzymskiego więzienia trafiła Rita Algranati, terrorystka z komanda Czerwonych Brygad, które w 1978 roku porwało i zamordowało włoskiego premiera Aldo Moro. Kobietę zatrzymano dwa dni temu na lotnisku w Kairze. Na wolności jest jeszcze jedna osoba.

 • Były premier Włoch zostanie beatyfikowany?

  Diecezja rzymska poparła starania o beatyfikację byłego premiera Włoch Aldo Moro, zamordowanego w 1978 roku przez Czerwone Brygady. Papieski wikariusz kardynał Agostino Vallini zaaprobował wybór postulatora, który będzie gromadził niezbędną dokumentację.

 • Taśmy z zapisem "procesu" porwanego przez Czerwone Brygady byłego premiera Włoch Aldo Moro, postawionego przed "trybunałem ludowym", znajdują się nadal w rękach dawnych przywódców tej terrorystycznej organizacji - twierdzi włoski tygodnik "Panorama".

 • "Musiał umrzeć". Dlaczego?

  Lider Chrześcijańskich Demokratów Aldo Moro został porwany i zamordowany przez Czerwone Brygady 30 lat temu. W dalszym ciągu nie wyjaśniono jednak roli, jaką w tych wydarzeniach odegrał włoski rząd. Tu i ówdzie mówi się, że polityk został "złożony w ofierze".

 • Szef PE: Referendum w Katalonii nielegalne

  ...przez ośrodek imienia Aldo Moro. Włoski polityk odniósł się też do kwestii kryzysu migracyjnego i relokacji uchodźców. Wyznał, że jest mu przykro, gdy widzi, że gestów solidarności odmawiają...

 • Niedzielne referendum w Katalonii: "Nie wiemy, co się wydarzy. Wiemy, że musimy tu zostać"

  .... To nie są Niemcy lat 30. ani Związek Radziecki - zauważył Antonio Tajani w wystąpieniu na forum politycznym organizowanym przez ośrodek imienia Aldo Moro. Wielotysięczne manifestacje poparcia...

 • Czerwonych Brygad. Ta skrajnie lewicowa organizacja terrorystyczna zabiła w latach 1969-1986 ponad 400 osób, w tym przywódcę włoskich chadeków Aldo Moro, i dokonała aż 15 tys. zamachów.

 • Nie żyje Francesco Cossiga

  .... W czasie kierowania przez Cossigę Ministerstwem Spraw Wewnętrznych lewackie Czerwone Brygady porwały i zamordowały w 1978 roku przywódcę Chrześcijańskiej Demokracji Aldo Moro. Cossiga ustąpił ze stanowiska po znalezieniu ciała Moro. Cossiga, który był Sardyńczykiem mówiącym z wyraźnym regionalnym akcentem, był najmłodszym prezydentem Włoch.

Dyskusje na temat: aldo moro