• Informacje na temat:

  aldo moro

Artykuły na temat: aldo moro
 • Do rzymskiego więzienia trafiła Rita Algranati, terrorystka z komanda Czerwonych Brygad, które w 1978 roku porwało i zamordowało włoskiego premiera Aldo Moro. Kobietę zatrzymano dwa dni temu na lotnisku w Kairze. Na wolności jest jeszcze jedna osoba.

 • ...55 najdłuższych dni w historii Włoch - to najczęściej powtarzane słowa w związku z przypadającą w niedzielę 30. rocznicą porwania byłego premiera Aldo Moro, który został zamordowany przez terrorystów z Czerwonych Brygad.

 • Do rzymskiego więzienia trafiła Rita Algranati, terrorystka z komanda Czerwonych Brygad, które w 1978 roku porwało i zamordowało włoskiego premiera Aldo Moro. Kobietę zatrzymano dwa dni temu na lotnisku w Kairze. Na wolności jest jeszcze jedna osoba.

 • Były premier Włoch zostanie beatyfikowany?

  Diecezja rzymska poparła starania o beatyfikację byłego premiera Włoch Aldo Moro, zamordowanego w 1978 roku przez Czerwone Brygady. Papieski wikariusz kardynał Agostino Vallini zaaprobował wybór postulatora, który będzie gromadził niezbędną dokumentację.

 • Taśmy z zapisem "procesu" porwanego przez Czerwone Brygady byłego premiera Włoch Aldo Moro, postawionego przed "trybunałem ludowym", znajdują się nadal w rękach dawnych przywódców tej terrorystycznej organizacji - twierdzi włoski tygodnik "Panorama".

 • "Musiał umrzeć". Dlaczego?

  Lider Chrześcijańskich Demokratów Aldo Moro został porwany i zamordowany przez Czerwone Brygady 30 lat temu. W dalszym ciągu nie wyjaśniono jednak roli, jaką w tych wydarzeniach odegrał włoski rząd. Tu i ówdzie mówi się, że polityk został "złożony w ofierze".

 • Czerwonych Brygad. Ta skrajnie lewicowa organizacja terrorystyczna zabiła w latach 1969-1986 ponad 400 osób, w tym przywódcę włoskich chadeków Aldo Moro, i dokonała aż 15 tys. zamachów.

 • Nie żyje Francesco Cossiga

  .... W czasie kierowania przez Cossigę Ministerstwem Spraw Wewnętrznych lewackie Czerwone Brygady porwały i zamordowały w 1978 roku przywódcę Chrześcijańskiej Demokracji Aldo Moro. Cossiga ustąpił ze stanowiska po znalezieniu ciała Moro. Cossiga, który był Sardyńczykiem mówiącym z wyraźnym regionalnym akcentem, był najmłodszym prezydentem Włoch.

 • ...potępionej przez wszystkie siły polityczne we Włoszech profanacji tablicy, upamiętniającej byłego premiera Aldo Moro, zamordowanego przez porywczy z Czerwonych Brygad. Na płycie w miejscu jego uprowadzenia pojawił się napis: "Bush jak Moro". Został natychmiast usunięty.

 • Zagadka starożytnych liter na Całunie Turyńskim. Skąd wzięło się tajemnicze pismo?

  ...wizerunku. Niedawno byłem w Turynie, gdzie spotkałem się z Pierluigim Baima Bollone, najsłynniejszym we Włoszech profesorem medycyny sądowej. Badał on ciało Aldo Moro, zamordowanego premiera Włoch...

Dyskusje na temat: aldo moro