• Informacje na temat:

  adoracja chrystusa

Artykuły na temat: adoracja chrystusa
 • W Wielką Sobotę w Kościele katolickim przez cały dzień trwa święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Zgodnie z polskim obyczajem przy symbolicznym grobie czuwa warta - ministranci, harcerze, niekiedy strażacy w galowych mundurach.

 • Wielka Sobota: Święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa

  W Wielką Sobotę w Kościele katolickim przez cały dzień trwa święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Zgodnie ze starym polskim obyczajem, przy symbolicznym grobie czuwa warta - ministranci, harcerze, a niekiedy także strażacy w galowych mundurach.

 • Kontrowersyjna "Adoracja Chrystusa". Muzułmanie krytykują

  Liga Muzułmańska w RP protestuje przeciw instalacji "Adoracja Chrystusa" w Centrum Sztuki Współczesnej. Praca Jacka Markiewicza przedstawia film z nagraniem nagiego artysty, który ociera się oraz pieści figurę Jezusa.

 • Wielka Sobota - święcenie i adoracja

  W Wielką Sobotę w Kościele katolickim przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Zgodnie ze starym polskim obyczajem, przy symbolicznym Grobie Pańskim czuwa warta - ministranci(...) do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Kończy się adoracja przy Grobie Pańskim.Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do tabernakulum, umieszczaną w niektórych grobach figurę Chrystusa zdjętego...

 • Wielki Piątek w Kościele katolickim jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, przypominająca mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Jej centrum stanowi adoracja krzyża.

 • Adoracja relikwiarza po "cudzie" w kościele w Sokółce

  ...oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem gdzie będą się znajdować na stałe. Kustowia stoi za pancerną szybą. Metropolita mówił w homilii, że zdarzało się w historii, iż "substancja ciała Chrystusa(...) wiarą ewangeliczną". - Doświadczenie wiary dopuszcza doświadczenie przyrodnicze, ale do niego się nie sprowadza (...) Tak więc to co w wydarzeniu w Sokółce było ciałem Chrystusa jest nim i teraz, tyle...

 • Kard. Nycz: Krzyż Chrystusa jest zawsze na "nie" dla nienawiści i braku miłości

  Krzyż Chrystusa jest zawsze na "nie" dla nienawiści, dla braku miłości i sprawiedliwości; jest zawsze na "tak" dla miłości i miłosierdzia - mówił w Wielki Piątek podczas Centralnej Drogi Krzyżowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Ulicami stolicy przeszły tysiące osób.

 • Katolicy w Polsce przyjmą dziś uroczyście Chrystusa za swego Króla i Pana

  W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostanie dziś ogłoszony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystość kończy obchody Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski. Szacuje się, że w Krakowie modlić się będzie ponad sto tysięcy pielgrzymów. Swój udział zapowiedzieli: prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

 • Warszawa: Projekcja "Adoracji" w CSW obrzucona czerwoną farbą

  Policja zatrzymała w czwartek wieczorem mężczyznę, który w Centrum Sztuki Współczesnej oblał czerwoną farbą ścianę, na której wyświetlano film "Adoracja" Jacka Markiewicza. Widać na nim nagiego mężczyznę ocierającego się o figurę Chrystusa na krzyżu.

 • Dziś Wielki Piątek. Dzień upamiętniający mękę Chrystusa

  Mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu wspominają dziś katolicy. Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego w Kościele katolickim. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza święta.

Zdjęcia na temat: adoracja chrystusa
Dyskusje na temat: adoracja chrystusa